Zatrzymanie 30-letniego oławianina z amfetaminą i marihuaną

- opublikowano: 30-01-2019

Policjanci zabezpieczyli prawie 105 gramów marihuany i 16 gramów amfetaminy. 30-latkowi z Oławy za posiadanie środków odurzających grozi nawet trzy lata więzienia.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego mieszkańca Oławy, kierującego Fordem Escortem. W trakcie czynności kontrolnych policjanci ujawnili przy kierowcy trzy woreczki foliowe z amfetaminą. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. W toku dalszych czynności procesowych, tj. podczas przeszukania garażu mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli jeszcze marihuanę i amfetaminę. Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 105 gramów marihuany i 16 gramów amfetaminy. Z tej ilości narkotyków można by uzyskać ponad 500 porcji marihuany i 160 porcji amfetaminy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem środkami odurzającymi.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
30-01-2019 ~ mieszkaniec 55 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
tragedia w Oławie ,ktory to juz kolejny diler narkotykow .Ale co sie dziwic jak jest takie zapotrzebowanie bo przeciez sila napedowa polskiej gospodarki przybyła na pomoc z zaprzyjaznionego kraju potrzebuje czegos po czym moze robolic przez 3 zmiany nonstop siedem dni w tygodniu,,,

OSI - OLAWA.INFO - Zatrzymanie 30-letniego oławianina z amfetaminą i marihuaną

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin