Nie pozwólmy zamarznąć bezdomnym ludziom i zwierzętom

- opublikowano: 22-01-2019

Czas, kiedy temperatura powietrza spada od kilku do kilkunastu stopni poniżej zera, to okres, w którym znacząco zwiększa się ryzyko wychłodzenia organizmu. Oławscy policjanci apelują o czujność i udzielenie pomocy osobom zagrożonym zamarznięciem. Przy tej okazji funkcjonariusze przypominają, że naszej pomocy potrzebują także zwierzęta.

Zimowa pora stanowi dla bezdomnych poważne zagrożenia dla życia i zdrowia. Dlatego też policjanci sprawdzają pustostany, opuszczone budynki mieszkalne, rejony dworca i inne miejsca gdzie mogą przebywać. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Dlatego funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie odpowiednich służb o osobach bezradnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i wskazać osobę potrzebującą pomocy. O potrzebujących możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejską lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy zaznaczyć na mapie miejsce gdzie przebywają bezdomni, a policjanci na pewno sprawdzą to zgłoszenie i podejmą właściwe działania.

Policja apelują również o reagowanie w sytuacjach gdy zauważymy człowieka leżącego na chodniku lub śpiącego na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej.

źródło: KPP Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin