Syreny zabrzmią w dniu żałoby narodowej

- opublikowano: 18-01-2019

Komunikat Starosty Oławskiego.

Na podstawie §10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach, zostanie przeprowadzony w dniu 19.01.2019 r. o godzinie 12.00 na terenie powiatu oławskiego, trening systemu wczesnego ostrzegania. W ramach treningu zostanie uruchomiony akustyczny podsystem ostrzegania i wyemitowany sygnał „Ogłoszenie alarmu”. Wyemitowany dźwięk syreny będzie jednocześnie upamiętniał zmarłego prezydenta miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.

Starosta Oławski
Zdzisław Brezdeń

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 21. )
22-01-2019 ~ do Popcorn i internauty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja pisze do ciebie pod jednym nickiem !! Może się Tobie wydawać .Nie pisz proszę zaraz regułki uderz w stół bo za pewne tak napiszesz !! !! Ja niczego nie cytuję , przetaczam itd , to są moje słowa! W dużych literach pisanych przeze mnie nie ma żadnych emocji- jesteś błędzie . Co do urwisów , nie rozśmieszaj mnie człowieku , bez komentarza !! !!
22-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Może zanim zaczniemy usuwać urwisów zaczniemy od pisania pod jednym oryginalnym nickiem, bez krzyczących wielkich liter i zdublowanych wykrzykników jakby to miało zastąpić merytorykę?
W dyskusji używajmy argumentów a nie emocji i będzie ok.
22-01-2019 ~ do internauty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rzeczowo i na temat , 100 punktów za inteligencje! Ja mam też taką nadzieje ,że wpisy tych osób o tych nickach i IP więcej na naszym Oławskim forum się nie ukarzą .Będziemy bacznie się przyglądać wszystkim postom !! !!
22-01-2019 ~ internauta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszyscy doskonale wiemy kto najbardziej jątrzy na tym forum i na wiele innych forach dyskusyjnych, gdzie nagle wpisy zbaczają z torów merytorycznej dyskusji i przeistaczają się w zwykłą zajadłą pyskówkę.

Jeśli w dalszym będzie przyzwolenie w internecie na wzajemne opluwanie się , tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie w danym temacie ta mowa nienawiści będzie kwitła. Wszystko w rękach administratora portalu!
Wystarczy blokować obraźliwe nie na temat wpisy i będzie po problemie.
22-01-2019 ~ do Popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To postaw kropkę , w tym temacie i basta! Po co to dyskutować nad rozlanym mlekiem! KROPKA TO KROPKA BEZ DYSKUSJI! Temat uważany jest za zamknięty ale zawsze znajdzie się jakiś ktoś kto próbuje coś drążyć , może jeszcze ktoś się znajdzie !
22-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anna Dobiegała: Kogo miał ojciec na myśli, mówiąc na pogrzebie Pawła Adamowicza: „Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju”?

O. Ludwik Wiśniewski: Mówiłem o zasadzie. Do głowy mi nie przyszło, by wskazywać kogoś konkretnego. Powinniśmy w końcu zrozumieć, że zrobiliśmy w Polsce piekiełko i odpowiadamy za nie wszyscy, choć oczywiście w różnej mierze. Ja też odpowiadam. Dlatego, po pierwsze, chciałem powiedzieć: postawmy kropkę, zacznijmy od początku, zacznijmy inaczej. Po drugie, jako społeczeństwo przyzwyczailiśmy się do mowy nienawiści, wrosła w nas. Musimy się obudzić, by reagować na złe słowa polityków.

wyborcza.pl/7,75968,24386022,o-ludwik-wisniewski-nie-jest-w-polsce-tak-ze-z-jednej-strony.html#BoxWOpImg1

... gdyby za pierwszym razem nie naszła
22-01-2019 ~ do Popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli to miała być refleksja i tak w ogóle to ja cie przepraszam ? Bez komentarza !! !!
22-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie

tak jest, wszystkie tematy gdzie ludzie spokojni czuja się niekomfortowo powinny zostać usunięte z forum a ich adwersarze zablokowani
poprzedni wpis nie miał na celu nic złego, jedynie miał spowodować refleksję, jak widać uderz w stół a nożyce się odezwą...
22-01-2019 ~ do Popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy możesz przestać mącić i zająć się czymś na prawdę pożytecznym ! Temat już nie aktualny a ty dalej zaczynasz drążyć Nie masz co robić człowieku !Nie podsycaj i tak gorącej atmosfery ! To tyle w temacie i myślę ,że czas już go zamknąć!
22-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
to mówicie, że cały hejt tutaj to wina Rolfa? no to poczytajcie:

"Postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej
negatywne niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji
– wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu
dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż
zwolennicy partii rządzącej."

źródło
cbu.psychologia.pl/uploads/f_bulska/Polaryzacja%20polityczna%202.pdf?fbclid=IwAR0zhGrMTf2u_5MB3K9rUvmwL6jBwIwyGcSdFhUMeXtMtmWt7FtStE7j4uw
21-01-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ludzie uspokoicie się wreszcie ! Co was opętało mało nie odpowiadać na zaczepki banować , usuwać , blokować takie wypowiedzi innej możliwości póki co nie ma!
21-01-2019 ~ bbb ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak to łatwo, dla własnych potrzeb można manipulować przesłaniem ojca Wiśniewskiego.
Tak to już jest, jak komuś w twarz plują, to mówi, że deszcz pada.
21-01-2019 ~ Apel do internautów ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie odpowiadamy na zaczepki, nie dajemy wkręcać się w spirale nienawiści, ignorujemy wpisy ewidentnie nie na temat .
Po sąsiedzku, GP poradziła sobie z tym problemem , czekamy na reakcje administratora portalu.
21-01-2019 ~ Bało-czerwona stokrotka za prawdą ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy prezydent Stolicy, prezydent innego wielkiego miasta, wicemarszałek sejmu itd. to nie są wysokie funkcje w naszym kraju? Świadome zadawanie kłamu faktom też jest językiem nienawiści, więc weź ten apel także do siebie, a Rolfa zostaw w spokoju, bo to bardzo wartościowy społecznik i ma 100% racji. A ty, Różo, nie masz czasem „von” w nazwisku?
21-01-2019 ~ biała róża przeciwko nienawiści ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na nic apele, na nic prośby , dalej ta sama retoryka i porównania, człek niereformowalny, niestety wiek swoje robi, ale trzeba człowiekowi pomóc; do kogo kierowane jest te przesłanie cyt. ,,,Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać."
Czy totalna opozycja ( nie jestem ich fanem) pełni wysokie funkcje w naszym kraju ?? ?? ??
Wystarczy czytać ze zrozumieniem.
21-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego kierujesz do mnie wezwanie skierowane do „totalnej opozycji”? Poczytaj, co wygadują różne tuSSkie, schetynescu, kopaczki smoleńskie przynajmniej na metr, komoruskie, bolki, lubnauerki, przedstawiciele „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi” itd. To do nich jest ten apel. Ja natomiast podaję suche fakty i wyciągam z nich logiczne wnioski. Czy przedstawianie faktów jest językiem nienawiści? Dla was nawet milczenie jest nienawistne, jeśli milczy polityk PiS.
21-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
UUU! Rzeczowy komentarz oparty na faktach nie może być tak krótki, jak nienawistne hasła POstkomunistycznych hejterów. Jeśli ktoś ma za krótki rozum, to każdy tekst może być dla niego za długi.
20-01-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przemówienie ojca Ludwika Wiśniewskiego podczas pogrzebu Pawła Adamowicza; ,,Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać."
20-01-2019 ~ uuu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf piszesz jak onanista ,,,chłopie wiesz ,że piszesz logicznie ale na litiość za długi tekst !! kto to czyta poza Tobą ? popracuj nad sztuka pisania bardzo zwięzłych logicznych tekstów wierzę w Ciebie dasz radę !
19-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Każda zbrodnia na polityku ma zawsze głębokie polityczne podłoże i w takich sprawach nie można milczeć, tylko trzeba dyskutować, aż do pełnego wyjaśnienia kulisów i prawdziwych zleceniodawców takiej zbrodni. Nie ma tu znaczenia, czy dyskutuje się przed, po, czy nawet w trakcie pogrzebu. To nie ma nic do rzeczy, tym bardziej, że czas odgrywa w takich wypadkach bardzo istotną rolę. Jak będziemy czekać, aż zakończy się żałoba, to pewne rzeczy mogą umknąć i nie dać się już odtworzyć. Żałoba w dyskusji o przyczynach zbrodni nie przeszkadza.

Jednak dyskusja musi być rzeczowa i nie może polegać na hejcie, a cała POstkomuna posługuje się wyłącznie hejtem, fałszywymi insynuacjami i zwykłym kłamstwem, wykorzystując każdą okazję do wściekłych ataków na prawdę, na prawo i na sprawiedliwość, a tym samym na Polskę, bo POstkomuna jest zdeklarowanym wrogiem Polski.

Histeria żałobna wywołana przez POstkomunistów nie znajduje w tym wypadku żadnego uzasadnienia. To nie był człowiek bez skazy, wręcz przeciwnie, ciążą na nim bardzo poważne zarzuty prokuratorskie i powszechnie znane fakty (olbrzymie bogactwo bez pokrycia w legalnych dochodach, wyprzedaż za granicę nie tylko polskiego przemysłu stoczniowego, ale też miejskich spółek komunalnych, czynny udział w aferze Amber Gold / OLT, mającej na celu zniszczenie PL LOT, przywrócenie Stoczni Gdańskiej nazwy im. Lenina, co było opluciem stoczniowców i Solidarności, torpedowanie obchodów 79-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte itd. itd.). To była działalność antypolska, choć przy okazji, mając przecież pokaźny budżet, zrobił to i owo na rzecz miasta, co doceniają Mieszkańcy Gdańska.

Do tego dochodzi jeszcze wyzwanie rzucone przez niego mafii POstkomunistycznej, której dotychczas służył, czyli start w wyborach na prezydenta Gdańska wbrew woli naczalstwa PO i nie tylko to. Jak wszyscy wiemy, żadna mafia nigdy nie przebacza niesubordynacji i z mafii nigdy nie ma odwrotu. Dlatego, trzeba bardzo dokładnie zbadać, czy bandyta-szaleniec, który dokonał publicznej egzekucji śp. Adamowicza, nie działał na zlecenie, w ramach mafijnych porachunków.

Niestety, okazuje się, że Kuria Gdańska też jest w jakiś sposób uzależniona od gdańskiej mafii POstkomunistycznej. Prawo kanoniczne zabrania chowania w kościołach osób innych, niż wysocy hierarchowie kościelni. Wyjątkiem jest tylko Wawel, gdzie chowało się również królów polskich i ostatnio prezydenta RP, który ma przecież taką samą rangę, jak kiedyś król Polski.

Zatem, hasło „ciszej nad tą trumną” jest w tym wypadku hasłem zakłamanym, mającym na celu jedynie stłamszenie prawdy o zamordowanym. Nad tą trumną musi być bardzo głośno, bo trzeba to morderstwo wyjaśnić do ostatniego najdrobniejszego nawet szczegółu. Tego wymaga demokracja i konstytucyjnie zagwarantowana wolność słowa, a które tak wściekle walczy POstkomuna, ale tylko według własnych potrzeb, posługując się głęboką hipokryzją i fałszem.
18-01-2019 D.S. aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Odwołanie treningu wczesnego ostrzegania

W nawiązaniu do pisma BZ-WCZK.642.7.BR z dnia 18 stycznia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wczesnego ostrzegania w dniu 19 stycznia 2019 r., informuję, że trening zostaje odwołany.

Z up. Wojewody Dolnośląskiego
Rafał Wolanowski
Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin