Repertuar kina Odra 18-24.01.2018

- opublikowano: 17-01-2019

SEKRETNY ŚWIAT KOTÓW
Czas: 90'
Kraj: CHINY
Rok: 2018
Gatunek: animowany, przygodowy
Data premiery: 04.01.2019
Reżyser: Gary Wang

Opis
Życie młodego kota Oskara to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrej pani, gdzie niczego im nie brakuje. Pani zaś jest przekonana, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryje, że nie do końca ma rację! Oskar to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie – MIAUKOCJI, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał.

MÓJ PIĘKNY SYN
Kraj: USA
Rok: 2018
Gatunek: dramat
Data premiery: 04.01.2019
Reżyser: Felix Van Groeningen
Obsada: Steve Carell, Timothee Chalamet, Maura Tierney

Opis
Od piątku 18 stycznia na ekranie Kina Odra piękna i poruszająca opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi i o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści. O więzi ojca i syna, która okazała się najtrwalsza wtedy, gdy obaj zaczęli się od siebie oddalać. Najnowszy film nagrodzonych Oscarami producentów „Moonlight” i „Zniewolonego. "Mój piękny syn" to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego sezonu. Wymieniany jest także jako jeden z filmów, które tej zimy powalczą o złote statuetki w najważniejszych kategoriach. Według amerykańskiej prasy tym razem gala rozdania Oscarów należeć ma do – już wcześniej nominowanych za najlepsze role – Timothée Chalameta i Steve’a Carrella. Scenariusz oparty został na wspomnieniach Davida Sheffa i jego syna Nica, które stały się bestsellerem, zajmując pierwsze miejsce na liście New York Timesa. 22-letni Timothée Chalamet, najmłodszy w historii nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę męską w filmie „Tamte dni, tamte noce”, wkrótce gwiazda najnowszej produkcji Denisa Villeneuve’a „Diuna”, w filmie „Mój piękny syn” przypieczętowuje swój status jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, a partnerujący mu na ekranie, nominowany do złotej statuetki za film „Foxcatcher” Steve Carrell, tworzy jedną z najbardziej przejmujących ról w swojej karierze.

ZABAWA ZABAWA
Kraj: POLSKA
Rok: 2018
Gatunek: dramat, komedia
Data premiery: 04.01.2019
Reżyser: Kinga Dębska
Obsada: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska

Opis
40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – nie zwariować. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione pod wpływem. Mąż, znany polityk (Marcin Dorociński), stara się zachować jej problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli ma już dosyć. Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt nie robi jej wyrzutów. Jednak w pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii. Z kolei szanowana chirurg dziecięcy – Teresa (Dorota Kolak) przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy w ciągu alkoholowym przychodzi na dyżur. Problemy kobiet narastają, wpędzając bohaterki i ich bliskich w poważne niebezpieczeństwa. W końcu każda z nich sięgnie dna, czy jednak każdej uda się od niego odbić?

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 18-24.01.2018
OSI - OLAWA.INFO - Styczniowe Kino Seniora

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin