Nietrzeźwy zignorował kontrolę drogową i próbował uciec

- opublikowano: 14-01-2019

Policjanci ogniwa ruchu drogowego z oławskiej komendy po krótkim pościgu, zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Siechnice,który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem marki Citroen Jamper i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W miniony piątek przed godziną 20.00 na jednej z dróg gminy Oława policjanci ogniwa ruchu drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego samochodem marki Citroen Jamper. Pomimo wydania przez funkcjonariuszy polecenia do zatrzymania pojazdu, poprzez użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący zignorował je i podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Następnie wysiadł z auta i ponownie próbował uciekać, tym razem pieszo. Policjanci zatrzymali go. Okazało się, że powód takiego zachowania 25-latka był jednoznaczny, mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że w organizmie kierującego znajduje się prawie dwa promile alkoholu. Policjanci doprowadzili kierowcę do komendy gdzie został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa podejrzany odpowie przed sądem, który może wymierzyć mu kare pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd również zdecyduje na jak długo podejrzanemu zostanie zostanie zatrzymane prawo jazdy.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin