27. Finał WOŚP - policjanci zadbają o bezpieczeństwo

- opublikowano: 10-01-2019

13 stycznia br. oławscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Jelcza-Laskowic będą czuwać nad bezpieczeństwem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach powiatu oławskiego pojawi się większa liczba patroli, która zadba o spokój i bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy, jak i wszystkich osób wspomagających akcję. Przed oficjalnym rozpoczęciem dzielnicowi z Oławy i z Jelcza-Laskowic przeszkolili i szkolą wolontariuszy, przypominając im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym, aby w każdej sytuacji wymagającej interwencji zaalarmować służby, dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać będą o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także cały czas prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

- Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
- Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
- głównych ciągach komunikacyjnych;
- miejscach dobrze oświetlonych;
- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
- miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Wszystkim wolontariuszom życzymy życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 28. )
14-01-2019 ~ do ~ P@wła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie daj się wciągać w tą bezprzedmiotową dyskusję z nawiedzonymi fanatykami i hipokrytami. Jeżeli nie akceptują WOŚP i nie dają datków to po co zabierają głos w tej sprawie ? Ja, jak nie akceptuje TV publicznej to po prostu nie oglądam i basta i nie komentuję.
Ci którzy krytykują Owsiaka szczują wszystkich w około przeciwko temu że wspiera nowoczesnym sprzętem ratującym życie nasze szpitale. Tak naprawdę, jak się któremuś z tych krzykaczy i ich bliskich stanie krzywda to i tak, jak wszyscy korzystają z dobrodziejstwa WOŚP ratującego życie w naszych szpitalach. To jest objaw czystej hipokryzji.
Najlepiej, aby takie chore wywody komentować jednym zdaniem;
NIE KOMENTUJĘ WPISÓW OSÓB Z INNEJ PLANETY!
14-01-2019 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie ma sensu rozmowa z P@włem, zaślepiony nienawiścią jak ten bandyta co zaatakował prezydenta Adamowicza. Obelgi, przeinaczanie faktów, brak merytoryki, nienawiść do kościoła, nikt nie rozumie tylko on jedyny wie najlepiej.
14-01-2019 ~ P@weł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ta impreza (WOŚP) jest tak samo prywatna jak procesja bożego ciała w czerwcu, jak orszak trzech króli w styczniu, jak dni koguta i majówka, czego Edek i jemu podobni nie jesteście w stanie pojąć... no chyba, że wg. takich to święta państwowe, co by świadczyło o pojmowaniu przez nich charakteru Państwa naszego. Na w/w imprezach też jest policja, jeśli nie bezpośrednio to na pewno czeka w pogotowiu. A już Edziu w swym drugim poście z 11.01 wyzwał mnie od lewaków, co spłynęło po mnie jak po kaczce, ale to dowodzi kto zacz.
14-01-2019 ~ do P@wła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ty gościu jesteś tak zaślepiony nienawiścią do ludzi o innych poglądach, że aż strach. Edek jedyny jaki miał zarzut to to, że policja ochrania prywatne imprezy, ani nic nie pisał na Owsiaka, ani nie mówił nic o żadnych nieprawidłowościach, ani nie mówił żeby nie wrzucać do puszek. Na nikogo nie pluł, przytacza merytoryczne argumenty na zarzuty. Powinieneś się leczyć, bo widzę, że dla ciebie każdy kto nie myśli tak jak ty to wróg i należy go zgnębić.
14-01-2019 ~ P@weł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Banda hipokrytów. Rolf i Edek pluć tak, ale na Rolfa i Edka pluć to grzech...
Rolf skoro masz taką wiedzę i uważasz, że to co robi Owsiak jest karygodne to zgłoś to do prokuratury, a nie piep**ysz farmazony. Zgadaj się z Edkiem, on poręczy :) Problem polega na tym, że najwięcej krzyczą przeciw ci, którzy nie rozumieją tego co Owsiak robi, bo mają mocno ograniczone pojmowanie rzeczywistości ograniczone "czarną opaską". To smutne, ale co zrobić...
13-01-2019 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I były fajerwerki, było strzelanie, gdzie obrońcy zwierząt?
13-01-2019 ~ Sie ma Jurek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
50 Ojro dałem na WOŚP a drugie 50 Ojro żeby wkurzyć gościa który tu mąci , wkurza i obraża!
12-01-2019 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja tej pisowskiej szczujni nie oglądam. Natomiast argumenty i retoryka fanatyków Owsiaka jest żenująca i nastawiona jedynie na opluwanie i szkalowanie tych którzy mają inne zdanie na temat działalności gospodarczej Owsiaka.
12-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
argument "nie wspierasz - nie oczerniaj" i tego typu sa do przyjecia, dyskusja przeciwnikow i zwolennikow tez, mi chodzi o poziom ocierajacy sie o amok... ale widocznie dla niektorych to zywiol w ktorym jedynie czuja sie dobrze
12-01-2019 ~ Inzynier ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zatrzymuja ludzi na ulicy ,dosc tego, che to dam komu chce a nie po chamsko zaczepiac ludzi kiedy wrescie bedzie mozna przejsc ulica co za mlode chamstwo.kultury troche jest demokracja narazie nie ma !! !
12-01-2019 ~ do Popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czego , nie rozumiesz ! NIE CHCESZ NIE WSPIERAJ , ALE NIE POMAWIAJ , OCZERNIAJ ITD! Proste. wydaje mi się ,że tak ! Jesteś stałym bywalcem tego forum i na tyle inteligentnym ,że się domyślasz to tyle w tym temacie! Doskonale wiadomo jaki hejt w tym roku jest na Owsiaka wiadomo przez kogo! Jaki program wyemitowała TVP , i co mówią w publicznej tv. - SKANDAL! Nie ma obowiązku ale nie oczerniaj , szkaluj itd . Robiąc to druga strona przeciwników Owsiaka musi być czysta i bez skazy , a czy taka jest?
12-01-2019 ~ Pytajaca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Potepiacie Edzia a czy wiecie ile z tej kasy idzie na na woodstok, prosze o odpowiedz ?
12-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
jutro ważny dzień

potrafię zrozumieć przeciwników Owsiaka, używane przez niech argumenty i słownictwo mają go zdyskredytować, cel jest jasny,
nie rozumie za to słownictwa jego zwolenników, czy teksty "pedofile na ambonach", "daj rydzowi"... itd. na poziomie na którym normalni ludzie nie dyskutują co mają na celu? mają zachęcić jak największą ilość osób do aktywnego uczestnictwa w akcji?
czy Ci zwolennicy mają tego świadomość, ok, gdyby to były pojedyncze przypadki... niestety w internecie można dostrzec coś co podchodzi pod określenie amoku... nijak nie mogę tego zrozumieć...
12-01-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
już się menda cholerna znalazła i tutaj i znowu pije do Owsiaka! Czy ty masz serce ? A komu mają dać Rydzowi , caritas? to dopiero worek bez dna i korupcja! Zamilcz !! !
12-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Autorze" szanowny! W tym rzecz, że poza zakupem sprzętu dla szpitali WOŚP zasila również prywatną Kasę Owsiaka I TYLKO TO JEST TU PRZEDMIOTEM DYSKUSJI. Prawdziwy wolontariat polega na bezinteresowności i poświęcaniu się sprawie za darmo, a nie za kasę i to ciężką.
12-01-2019 ~ Ali ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Edek jesteś jednak (...) w ogóle nie wiesz o czym piszesz !! !
12-01-2019 ~ Ula ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Edziu !! ! widzisz nie zaczynaj z nimi, bo nawet za polemike z nimi groza ci, ze mozesz dostac w zeby zbieraja niech sobie zbieraja !!
11-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
wybrałem dziś 100 z bankomatu, rozmieniłem i mam 20 dychy na 3 serduszka w niedzielę... kto nie płaci na WOŚP niech się nie leczy
11-01-2019 ~ Autor ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A od kiedy to WOŚP jest imprezą prywatną? Ktos kompletnie nie rozumie charakteru tej imprezy. Dochód z niej zasila zakup sprzętu w państwowych szpitalach. To jakies nieporozumienie z tym tematem na forum
11-01-2019 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To ty nie rozumiesz, manipulujesz faktami i obrażasz na dodatek. Taki to jest poziom twojej dyskusji. Nie ma sensu się szarpać z owsiakowym fanatykiem.
11-01-2019 ~ P@weł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Edek, ty nadal nie rozumiesz. Policja jest od tego żeby służyć takim Edkom jak ty i reszcie społeczeństwa, bez względu na poziom "edkowości", taki jest jej ustawowy obowiązek. Policji nie ma na twojej imprezie osobiście, ale dyżurny siedzi na komendzie i czeka, żeby zareagować, kiedy Edek w zęby dostanie... Teraz rozumiesz?
PS. Poziom "edkowości" oraz "rolfizmu" to takie zbieżne pojęcia coś mi się wydaje ;)
11-01-2019 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale policja nie pilnuje tej imprezy u mnie w domu, tylko jak zostanie popełnione przestępstwo to dopiero przyjedzie na wezwanie i to jest zasadnicza różnica.
11-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ Obcinacz a czy Ty jeżeli opcja rządząca w danym momencie Ci się nie podoba a na fundusz NFZ wpływają również składki jej zwolenników rezygnujesz z leczenia? Rozumie, że nie ma jeszcze sprzętu który sam leczy.
Policja jak najbardziej powinna zadbać w niedziele o bezpieczeństwo uczestników WOŚP.11-01-2019 ~ Obcinacz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
@Edziu, mam nadzieję, że ZAWSZE masz przy sobie oświadczenie o tym, aby w razie wypadku nie ratować Cię sprzętem zakupionym ze zbiórek WOŚP !! !
11-01-2019 ~ P@weł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Edziu, a czym się różnią prywatne imprezy od twojego prywatnego telewizora...? A czy jak na twojej prywatnej imprezie, ktoś wybije ci twoje prywatne zęby i podpali firankę to gdzie zadzwonisz, do prywatnej policji czy prywatnej straży pożarnej, a rany gdzie ci opatrzą w prywatnym szpitalu...? Więc dlaczego w/w służby mają obsługiwać twoją prywatną imprezę...? Jak nie masz się do kogo przyczepić to czep się "tramwaja" i to nie ja zacząłem pluć tylko twoje malutkie "ja" wysmarowało pierwszy wpis w tym temacie. Kolejny hipokryta, Edziu pluć tak, ale na Edzia pluć nie...
11-01-2019 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Światowe Dni Młodzieży to było wydarzenie międzynarodowe, gdzie do Krakowa zjechało się mnóstwo ludzi z całego świata. Lokalni przedsiębiorcy z branży hotelarskiej i gastronomicznej mieli znakomitą okazję do zarobku. Większość kosztów organizacji tego wydarzenia pochodziła z datków pielgrzymów. W przypadku WOŚP, ani jakoś specjalnie ilość turystów nie wzrośnie, ani tym bardziej obroty u lokalnych przedsiębiorców, od których wyżebrywany jest poczęstunek dla wolontariuszy. Ponadto w trakcie ŚDM były zatrudnione również prywatne firmy ochroniarskie do pilnowania porządku. Podobnie jak w Polsce odbywało się mistrzostwa europy w piłkę nożną. Co do przyjazdu papieża to jest to głowa innego państwa i tak jak w wypadku podróży głowy naszego państwa do innych krajów, tak w przypadku przyjazdy głowy innego państwa gospodarz wizyty zapewnia ochronę, nie jest to nic nadzwyczajnego w cywilizowanych krajach.
Jak ktoś mi "podpierniczy" telewizor to właśnie zajęcie się tym przez policję jest jednym z jej ustawowych zadań, ale tego typowy lewak, który lubuje się jedynie w pluciu na innych nie zrozumie.
11-01-2019 ~ P@weł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Dlaczego policja ochrania prywatne imprezy zamiast wykonywać swoje ustawowe zadania?" z tego samego powodu z jakiego ochraniała, zjazd młodzieży katolickiej, pochody i procesje kościelne, przyjazdy papieża i inne NIE Państwowe uroczystości i imprezy. A dlaczego policja przyjeżdża do twojego PRYWATNEGO domu jak ktoś ci telewizor podpierniczy zamiast wykonywać swoje ustawowe zadania?
11-01-2019 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego policja ochrania prywatne imprezy zamiast wykonywać swoje ustawowe zadania?

OSI - OLAWA.INFO - 27. Finał WOŚP - policjanci zadbają o bezpieczeństwo

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin