Budowa chodnika w Stanowicach

- opublikowano: 10-01-2019

Po przerwie świątecznej wznowiono prace przy budowie chodnika w Stanowicach.

W ramach inwestycji powstaje chodnik o długości 2,2 km i szerokości 2 m, który połączy miasto Oławę ze Stanowicami. Chodnik przebiega wzdłuż drogi krajowej nr 94, po jej lewej stronie z kierunku Wrocław – Oława. Inwestycja realizowana jest od wjazdu do Strefy Rozwoju Gospodarczego w Stanowicach, od ul. Topolowej, aż do granicy z miastem Oławą, gdzie łączy się z istniejącym chodnikiem w ulicy Twarodowskiego. Budowę odcinka o długości 400 m, który położony jest w obszarze administracyjnym miasta Oława, sfinansował Urząd Miejski w Oławie.

Chodnik w przeważającej części jest oddalony od drogi krajowej i zlokalizowany w szpalerze drzew. Likwidowane są zatoczki autobusowe, w 4 nowych lokalizacjach powstają nowe. Chodnik, skrzyżowania, przejścia dla pieszych będą oświetlone. Obecnie wykonawca wykonuje mi.in. oświetlenie wzdłuż budowanego chodnika.

źródło: Gmina Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 1. )
11-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nareszcie! Ile osób musiało na tej drodze oddać swoje życie? Ile osób zostało kalekami?

Wójt i radni Gminy Oława woleli jednak budować luksusową halę sportową w Gaci (wieś, w której mieszka wójt Kownacki, liczące 400 dusz), stadion piłkarski z zadaszonymi trybunami w tej samej Gaci, dla czternasto-ligowej drużyny podwórkowej z Gaci, albo kupić wielki zabytkowy kompleks pałacowy do remontu, czy też zapłacić wykonawcy kanalizacji za kilkaset tysięcy ton piasku, choć piasek ten wykonawca wziął sobie na gminnych nieużytkach za darmo. Tak można jeszcze wyliczać długo.

Więcej jest na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.de”, np. pod zakładką „Hala sportowa po trupach prawdziwych”, „Nie damy się zabijać i okaleczać”, Przystanek autobusowy w Stanowicach”, „Ile naprawdę kosztowała kanalizacja”, „Pałac dla wójta Kownackiego” itd.

Wszyscy władcy mieli to w nosie i nie robili kompletnie nic, a ich odpowiedzi na nasze wezwania do zapewnienia bezpieczeństwa Mieszkańcom na drodze nr 94 były tylko urzędniczym bełkotem i wołaniem – nie ma pieniędzy.

Dopiero przejęcie rządów w kraju przez PiS spowodowało, że pieniądze znalazły się na wszystko i że dba się wreszcie o bezpieczeństwo Mieszkańców. Są jednak tacy, którym się to absolutnie nie podoba.

OSI - OLAWA.INFO - Budowa chodnika w Stanowicach

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin