Repertuar kina Odra 11-17.01.2019

- opublikowano: 10-01-2019

MARY POPPINS POWRACA
Czas: 130'
Kraj: USA
Rok: 2018
Data premiery: 19.12.2018
Reżyser: Rob Marshall
Obsada: Emily Blunt, Emily Mortimer, Meryl Streep
Ograniczenia wiekowe: 7

Opis
Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą fantastyczną przygodę!

TERAZ ALBO NIGDY
Czas: 103'
Kraj: USA
Rok: 2018
Gatunek: komedia romantyczna
Data premiery: 28.12.2018
Reżyser: Peter Segal
Obsada: Jennifer Lopez, Vanessa Hudgens, Milo Ventimiglia
Ograniczenia wiekowe: 12

Opis
Maya jest świetna w swojej pracy, lecz choć od lat zabiega o awans, zawsze jej wymarzone stanowisko dostaje jakiś łysiejący facet z brzuchem. Powód? Dziewczyna ma łeb jak sklep, ale brak jej odpowiedniego wykształcenia. Jednak pewnego dnia zostaje zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do wielkiego lśniącego biurowca. I nagle wszystkie marzenia się spełniają: dostaje kierownicze stanowisko, pokaźną pensję i wstęp do wielkiego świata. Jak to możliwe? Ktoś życzliwy, bez jej wiedzy, zmodyfikował w sieci jej CV, tworząc jej zupełnie nową, ekskluzywną przeszłość: prestiżowa uczelnia, światowe kontakty i branżowe sukcesy. Maya podejmuje tę grę i pewnym krokiem wkracza na sam szczyt.

WŁADCA PARYŻA
Czas: 110'
Kraj: FRANCJA
Rok: 2019
Gatunek: przygodowy
Data premiery: 04.01.2019
Reżyser: Jean-François Richet
Obsada: Olga Kurylenko, Vincent Cassel, Freya Mavor

Opis
Vidocq, złodziej i awanturnik wiodący burzliwe życie, po spektakularnej ucieczce z więzienia o zaostrzonym rygorze, ukrywa się pod niewinną przykrywką handlarza tkanin. Kiedy jego kryminalna przeszłość go dogania, wchodzi w układ z miejscową policją i podejmuje się oczyszczenia paryskich ulic ze złodziei i morderców. Staje się szefem francuskiej policji. Tajemnice na najwyższych szczeblach władzy, brutalne morderstwa i mrok, który oblepia jak smoła w szczytowym okresie panowania Napoleona.

Oscarowy Gary Oldman jako Winston Churchill w Kinie Odra
"Siedzi w ciemnej sypialni, oświetlony jedynie zapałką, którą przypala swe słynne cygaro. Twarz, która się pojawia to twarz Gary’ego Oldmana, ale przez siwe włosy, makijaż i protezy autorstwa Kazuhiro Tsuji’ego jest nierozpoznawalna. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się tej twarzy, bezsprzecznie wiemy, że to oczy Oldmana. Uwaga, jego spojrzenie jest intensywne, agresywne i inteligentne. Oldman nie dokonał czegoś takiego jeszcze nigdy. Uczłowieczył Churchilla, zdjął go z cokołu i postawił na ziemi". ("Variety") O tej roli mówiło się na długo zanim ruszyły zdjęcia do filmu "Czas mroku". Gary Oldman, uchodzący za jednego z najwybitniejszych aktorów naszych czasów, dosłownie stopił się z postacią brytyjskiego premiera Winstona Churchilla.
Film opowiada historię pierwszych chwil Churchilla na stołku premiera, kiedy musiał stawić czoła hitlerowskiej inwazji na Wielką Brytanię. – Gdyby nie Winston – opowiada Oldman – świat mógłby mieć dziś zupełnie inny kształt. Dla aktora to rola-marzenie. Nie chodzi zresztą tylko o fizyczny wygląd Churchilla, pamiętajmy, że to jeden z najważniejszych Brytyjczyków w historii, dziś ikona. Nigdy w życiu żadna rola nie cieszyła mnie tak bardzo, nie mogłem się doczekać, by zacząć go grać, by stać się nim – opowiada aktor, który na planie spędził 200 godzin, jakie zajął make-up.
Gary Oldman, brawurowo wcielający się w postać Winstona Churchilla, został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, i odebrał m.in. statuetkę Złotego Globu i nagrodę Krytyków Filmowych (Critics’ Choice Movie Award).

Na Seans Kinomana "Czas mroku" zapraszamy do Kina Odra 17.01.2019 o godz. 17:45. Film poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza, animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 10 zł już dostępne w kasie OWE Odra i online na www.kultura.olawa.pl.

Zapraszamy!

źródło: materiały Dystrybutora, Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 11-17.01.2019
OSI - OLAWA.INFO - Styczniowy seans kinomanma w kinie Odra w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin