Oławscy policjanci apelują o ostrożność na drogach

- opublikowano: 09-01-2019

Od pierwszych dni stycznia policjanci ruchu drogowego interweniują głównie przy niegroźnych zdarzeniach drogowych, w których na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Do jednego z takich zdarzeń doszło 4 stycznia na drodze W 455, za Starym Otokiem. Kierujący samochodem ciężarowym marki Man nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i wjechał do przydrożnego rowu. W konsekwencji, naczepa ciężarówki zablokował jeden pas jezdni. Sytuacja ta spowodowała niepotrzebne utrudnienia w ruchu. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.

Pogarszające się warunki atmosferyczne wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Padający deszcz lub śnieg w połączeniu ze śliską nawierzchnią powinny być dla kierowców sygnałem do stosowania wzmożonej ostrożności, a w szczególności do ściągnięcia nogi z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego ważnym jest aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Ponadto, przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny samochodu. Istotnym elementem bezpiecznej jazdy jest dbałość o odpowiednie pole widzenia kierującego. Należy również pamiętać o oczyszczeniu ze śniegu szyb i lusterek oraz dachu samochodu.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Oławscy policjanci apelują o ostrożność na drogach

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin