Nowy samochód bojowy w oławskiej JRG

- opublikowano: 12-12-2018

W dniu 11 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie odbyło się uroczyste przekazanie oławskim strażakom nowego samochodu bojowego. Wartość zakupionego nowoczesnego, średniego samochodu pożarniczego GBA 3/16 na podwoziu Renault to 800tys. zł. Był to jeden z sześciu zakupionych w tym roku wozów na Dolnym Śląsku, tym bardziej więc cieszy, że jeden z nich trafił do oławskiej jednostki. Nie stało by się tak jednak, gdyby nie wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Oławie, Miasta Oława, Gminy Oława i Jelcza-Laskowic oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Starania o jego zakup pod koniec ubiegłego roku podjął nowopowołany wówczas Komendant Powiatowy PSP w Oławie kpt. Bartłomiej Marcinów, jednak aby jego zabiegi zakończyły się powodzeniem, musiał on zdobyć deklaracje dofinansowania zakupu w kwocie przynajmniej 300 tys. zł. od lokalnych samorządów. Tego typu samochód ratowniczo-gaśniczy od dawna był niezbędny, by zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oławskiego, a także oławskim strażakom.

Na uroczystości obecny był zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Piotr Grzyb, który w asyście przedstawicieli samorządów powiatu oławskiego, dokonał symbolicznego przekazania kluczyków. Poświęcenia pojazdu dokonali Dziekan Dekanatu Oława Ks. Janusz Gorczyca wraz z Kapelanem oławskich strażaków ks. Stanisławem Bijakiem.

Podczas uroczystego apelu decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP zostały wręczone wyższe stopnie służbowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości trzem strażakom oławskiej Komendy.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 1. )
12-12-2018 ~ Bolo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na uroczystości przekazania jednego samochodzika strażakom nie widać wójta gminy Oława , ale za to jest jego zastępca.Trochę to dziwne - nie ma wójta w urzędzie ale jest jego zastępca z poprzedniej kadencji.
To chyba ewenement w skali kraju.

OSI - OLAWA.INFO - Nowy samochód bojowy w oławskiej JRG
OSI - OLAWA.INFO - Wręczenie trzem strażakom oławskiej Komendy awansów w korpusie podoficerów
OSI - OLAWA.INFO - Oficjalne przekazanie kluczyków na ręce Dowódcy JRG w Oławie kpt. Piotra Książkiewicza
OSI - OLAWA.INFO - Wyposażenie średniego samochodu pożarniczego GBA 3/16 na podwoziu Renault

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin