Zatrzymani przez policjantów, usłyszeli zarzuty kradzieży...

- opublikowano: 21-11-2018

Kara, nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Brzegu (woj. opolskie), którzy w nocy z 18/19 listopada br. okradli dwa samochody należące do mieszkańca Oławy. Wykorzystując fakt niezamknięcia samochodów, podejrzani ukradli akumulator, komplet narzędzi samochodowych i inne drobiazgi, narażając poszkodowanego na straty o wartości przekraczającej 500 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości. Teraz sąd zdecyduje o losie złodziei.

Policjanci z oławskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali na interwencję zgłoszoną przez czujnego mieszkańca miasta, który profilaktycznie poinformował dyżurnego policji o samochodzie marki Fiat Tipo na obcych numerach rejestracyjnych, krążącym przed godziną piątą rano po jednym z oławskich osiedli domków jednorodzinnych. Funkcjonariusze sprawdzili wskazane osiedle, na jednej z ulic zauważyli opisane przez zgłaszającego auto, a w nim kierowcę z trzema pasażerami. Policjanci postanowili sprawdzić samochód i dokumenty kierowcy. Już na początku okazało się, że kierujący samochodem 20-letni mieszkaniec Brzegu posiada dwa aktualne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydane przez Sąd Rejonowy w Brzegu. W związku z powyższym samochód 20-latka został zabezpieczony przez pomoc drogową. W toku dalszych czynności służbowych podjętych przez policjantów ustalono, że 20-letni kierowca i jego 17-letni kolega okradli dwa samochody, z których zabrali akumulator, narzędzia samochodowe i parę innych drobiazgów należących do poszkodowanego. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie. Ponadto, w trakcie czynności procesowych z zatrzymanymi policjanci ustalili, że 20-latek, niedługo przed zatrzymaniem, włamał się jeszcze do samochodu marki Mercedes, z którego ukradł …1,50 zł, a kilka dni wcześniej wyłamał zamek w schowku innego samochodu, z którego ukradł pendrive`a o wartości 30 złotych. Jak się okazało 20-letni mieszkaniec Brzegu, już wcześniej miał na swoim koncie konflikt z prawem. Był karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Aktualnie sąd zdecyduje o najbliższym losie podejrzanych. Za kradzież z włamaniem, 20-latkowi może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 17-latek, za przestępstwo kradzieży może spędzić "za kratkami" nawet 5 lat.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Zatrzymani przez policjantów, usłyszeli zarzuty kradzieży...
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin