Pod naszym patronatem:
reklamaWybrano władze powiatu

- opublikowano: 20-11-2018

Podczas dzisiejszej inauguracyjnej sesji Rady Powiatu wybrano przewodniczącego Rady, starostę, jego zastępcę oraz etatowych członków Zarządu Powiatu. Z wyborem przewodniczącego rady, którym został Tadeusz Kułakowski, który pełni funkcję Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Oławie nie było większych problemów, gdyż na to stanowisko nie zgłoszono innych kandydatów.

Dużo bardziej nerwowe było wyłonienie nowego starosty. Przeciwko kandydaturze Zdzisława Brezdenia zdecydowanie, nie przebierając w słowach sprzeciwił się przewodniczący Rady Powiatu kadencji 2014-2018 Józef Hołyński, który zaproponował kandydaturę dotychczasowej wicestarosty Bożeny Worek. Ostatecznie jednak to Zdzisław Brezdeń głosami koalicjantów został wybrany na trzecią już kadencje na to stanowisko.

Po jego wyborze zaproponował on kandydaturę Witolda Niemirowskiego, który nie kandydował do Rady Powiatu lecz, i tu z powodzeniem, do Rady Miejskiej w Oławie. Na to stanowisko nie zgłoszono innych kandydatów i podobnie jak przy wyborze Starosty Witold Niemirowski został wybrany na to stanowisko.

Członkami Zarządu Powiatu zostało wybranych trzech nowych radnych: Wisława Pohoriło, Mariusz Olender i Władysław Czubak, także zaproponowanych przez Starostę.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 11. )
24-11-2018 ~ niezależny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ludzie przejrzyjcie na oczy tu nie chodzi o partie tylko żeby rządziło towarzystwo wzajemnej adoracji.Krytykują Wałęsę, Okrągły Stół, rozmowy z komunistami a tu 25 lat po przemianach jeszcze gorsze układy.Całe dekady na stołkach.W Oławie brak prawdziwego PiSu.
22-11-2018 ~ ola ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak to Niemirowski nic nie zrobił- a słynna akcja w mieści" Psia kupa monitorowana"? !! ! To czas na powiat!
22-11-2018 ~ oburzony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Frishman gwarantem władzy dla PIS w Powiecie
21-11-2018 ~ obiektywny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Samorząd powiatowy jest niepotrzebny, do tego jeszcze starostę wybierają politycy, no i jeszcze etatowi członkowie po co , po lekką kasiorę.
21-11-2018 ~ Oławianka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oławskie Starostwo to bańka mydlana ,która nie długo pęknie jeżeli Towarzysz Niemirowski będzie w jej składzie ,ten człowiek jest zwykłym populistą i turystą miejskim ,który był członkiem wszystkich partii
jakie w Oławie były odnotowane, a dla Oławy zrobił tyle jak powiedział jego towarzysz partyjny L.Miller
zer ,zero ,zero, NIC
21-11-2018 ~ M.M. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie wiem kto tutaj te różne brednie wypisuje, ale burmistrz zrobił mistrzostwo świata i to na skalę kraju. Ograł PISiorków jak chciał. Jeżeli ktoś pisze inaczej to albo nie rozumie polityki albo jest z opcji przeciwnej. Żeby nie było ja też z opcji przeciwnej burmistrzowi, ale trzeba docenić umiejętności polityczne. PIS w Oławie jest cieniutki więc aby zadowolić wodza i pochwalić się, że rządzi w Oławie musiał łasić się do BBSu. No i oczywiście starosta, który chciał zachować stanowisko a pewnie liczy na mandat poselski. Co tam wyborcy. Dla PISu to nie ma znaczenia. Ważne aby przy korycie. Zauważcie, że PIS złego słowa w kampanii na BBS nie wypowiedział. Myślicie po co był ten "niemy" kandydat. A Burmistrz, tak jak 0mówię, sprytnie to wykorzystał. PIS w Oławie rządzić nigdy na szczęście nie będzie ;)
21-11-2018 ~ Już nie zagłosuje na Frischmana ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Starosta myślał o utrzymaniu swojej funkcji a niby bezpartyjni poszli z PIS i tak oto wyrolowali swoich wyborców którzy nie chcieli oddać głos na partię a teraz wychodzi że oddali głos na PiS
21-11-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Starota dla własnego korytka "sprzedał" się BBS-owi. Gratuluje naiwnym PiS-owcom
20-11-2018 ~ Luki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Starosta dostał stołek na 3 kadencję . Teraz bedzie obiecywał przez rok do wyborów parlamentarnych most na Odrze i obwodnice Oławy. Potem wybory i jako poseł do Warszawy na wiejską. I tyle będziemy go widziec podonmie jak obwodnice i most. Nikt ci tyle nie da co brezdeń naobiecuje.A pomysleć ,że Brezdeń ma przydomek Nic nie mogę...Może , może zrobić wszystko aby dostac się do koryta .
20-11-2018 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tort już pokrojony! W tej kadencji zarówno w mieście jak i w powiecie PO niestety na tort się nie załapuje. Sejmik Dolnośląski porażka, miasto Oława porażka , powiat porażka - gratulacje!
;(
20-11-2018 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pan Tadeusz Kułakowski pełnił funkcję naczelnika w UM w Oławie. Obecnie jest emerytem.

OSI - OLAWA.INFO - Wybrano władze powiatu

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin