Przemycał marihuanę w pojemnikach na żywność

- opublikowano: 19-11-2018

Prawie 75 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, w samochodzie marki Volvo, na czeskich numerach rejestracyjnych, kierowanym przez 39-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna przewoził marihuanę w plastikowych pojemnikach na żywność. Policjanci zatrzymali 39-latka i doprowadzili do komendy, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu narkotyków. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, pełniąc służbę patrolową na ul. 3 Maja w Oławie, kilka minut po północy zauważyli samochód marki Volvo na czeskich numerach rejestracyjnych. Uwagę funkcjonariuszy przykuło nerwowe zachowanie kierującego pojazdem, który w roztargnieniu wjechał „pod prąd” w jedną z ulic. Policjanci postanowili skontrolować auto. Podeszli do pojazdu i już po opuszczeniu szyby przez kierowcę nie mieli wątpliwości z „czym mają do czynienia”. Unoszący się w samochodzie zapach marihuany upewnił policjantów, że kierujący autem mógł naruszyć przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kierowcą samochodu okazał się 39-letni obywatel Białorusi. Po przeszukaniu auta policjanci znaleźli w nim trzy plastikowe pojemniki na żywność, w których znajdowała się marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu środków odurzających, za który grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KPP Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Przemycał marihuanę w pojemnikach na żywność
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin