Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

- opublikowano: 17-11-2018

Oławscy policjanci przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. W tym roku ten dzień przypadnie na 18 listopada. Jest on poświęcony wielu milinom zabitych, jak i poszkodowanych w wypadkach drogowych. Z roku na rok rośnie liczba krajów na wszystkich kontynentach całego świata, które włączają się w obchody tego dnia.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który w tym roku przypadnie na dzień 18-go listopada, poświęcony będzie pamięci osób zabitych i poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom i bliskim. W tym dniu oddamy hołd również ekipom ratunkowym, które na co dzień zajmują się następstwami tragicznych zdarzeń na drodze. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze policji oraz specjaliści medyczni. Dzień ten ustanowiły same ofiary zdarzeń drogowych. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że wiele ofiar to ludzie młodzi. Na polskich drogach dziennie ginie średnio aż 8 osób, a ponad 108 zostaje rannych. W tym dniu, podobnie jak w poprzednich latach, policjanci oławskiego ruchu drogowego podczas pełnionej służby na drogach powiatu, będą apelować o rozsądek i rozwagę na drodze.

Przypomnijmy!

Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin