Akcja Zima 2018/2019 - oławska policja apeluje

- opublikowano: 14-11-2018

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i przewidywanym wystąpieniem spadków temperatur, istnieje potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych-niezaradnych życiowo. Zagrożenia to dotyczy również osób znajdujących się pod działaniem alkoholu bądź innych podobnie działających środków, osób przebywających na wolnym powietrzu lub w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.

W trzeciej dekadzie października br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oławie rozpoczęli cykliczne działania pn. „Zima 2018/2019”, ukierunkowane na:
* pomoc osobom dotkniętym zjawiskiem bezdomności i pozostającym w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu,
* przekazywanie informacji do instytucji i organizacji zajmujących się udzielaniem pomocy osobom, które znajdują się w trudnych okolicznościach zagrażających zdrowiu i życiu, a także osobom starszym, niedołężnym mieszkającym samotnie,
* kontrole miejsc przebywania bezdomnych (opuszczone lokale, ogrody działkowe, dworce PKP i PKS). Działania takie są prowadzone przez Policję w całym kraju, w okresie od wczesnej jesieni do późnej wiosny. W powiecie oławskim Policja, wzorem lat ubiegłych, współpracuje z innymi instytucjami pomocowymi na rzecz osób bezdomnych i nieporadnych życiowo.

Oławscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu- w przypadku napotkania w okresie zimowym osoby bezdomnej, samotnej, nieporadnej, niepełnosprawnej, nietrzeźwej, której pozostawienie na mrozie bez pomocy może się skończyć tragicznie, ZADZWOŃ na nr 997 lub 112- policjanci niezwłocznie podejmą stosowne czynności i przekażą taką osobę instytucji powołanej do niesienia pomocy.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin