Repertuar kina Odra 9-15.11.2018

- opublikowano: 08-11-2018

HOTEL TRANSYLWANIA 3
Czas: 97'
Kraj: USA
Rok: 2018
Gatunek: animowany, familijny, komedia
Data premiery: 12.10.2018
Reżyser: Genndy Tartakovsky
Ograniczenia wiekowe: B.O.

Opis
Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają! Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku – od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

Listopadowe Kino w spódnicy
Już w poniedziałek 12 listopada Centrum Sztuki w Oławie zaprasza wszystkie Panie do Kina Odra na Listopadowe Kino w spódnicy, a w nim jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku! "Planeta Singli 2" to kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Na kinowy ekran powracają Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha jako para, której losy połączyła randkowa aplikacja.
Ania i Tomek są w związku. Po romantycznych uniesieniach z pierwszej części, gdy Tomek zamienił się w rycerza na białym koniu i zdobył serce swojej wybranki, nie ma jednak ani śladu. Do drzwi zapukała codzienność, a Ani przestało wystarczać chłopięce zachowanie ukochanego. Para rozstaje się a w międzyczasie u ich boku pojawiają się inne osoby, które próbują zawrócić im w głowach. Przystojny Aleksander (Kamil Kula), twórca aplikacji "Planeta Singli", chce podbić serce Ani. Piosenkarka Beata (Izabella Miko) natomiast próbuje zdobyć względy Tomka...
Co wyniknie z takiego zwrotu akcji? Przekonamy się już 12 listopada o godz. 18:00. Wraz z Partnerami Kina w spódnicy zapraszamy wcześniej, już od godz. 17:00 do holu kina. Szykujcie się na eksplozję humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i potężną dawkę przedświątecznej atmosfery.

Kino w spódnicy: Planeta Singli 2, 12 listopada 2018, godz. 18:00, bilety: 12 zł.

Listopadowy Seans Kinomana
W ramach Listopadowego Seansu Kinomana zapraszamy do Kina Odra na Oscarową "Nić widomo" w reżyserii Paula Thomasa Andersona.
Powojenny Londyn lat pięćdziesiątych XX wieku. W samym środku brytyjskiego przemysłu modowego znajdują się: wybitny projektant Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) i jego siostra – Cyril (Lesley Manville). Reynolds projektuje dla najlepszych – rodziny królewskiej, gwiazd filmowych, debiutantów na salonach oraz dam. Przez dom, życie Reynoldsa i The House of Woodcock przewijają się setki kobiet, on pozostaje jednak zatwardziałym kawalerem, szukając w nich nowych inspiracji. Do czasu aż poznaje młodą, silną kobietę – Almę (Vicky Krieps), która wkrótce stanie się jego muzą i kochanką. Usystematyzowane dotąd, rygorystyczne życie rozpada się pod wpływem miłości. W swoim nagrodzonym filmie Anderson maluje barwny portret wielkiego twórcy oraz kobiety, która wprawia jego życie w ruch, lecz zarazem burzy porządek, w jakim dotąd funkcjonował Mistrz.
Oscar, nagroda Brytyjskiej Akademii BAFTA i wiele innych nagród za najlepsze kostiumy.
6 nominacji do Oscara, 4 do BAFTA, 2 do Złotego Globu.
Seans poprzedzony jest słowem wstępu Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza.

Seans Kinomana: Nić widmo, 15 listopada 2018, godz. 17:45, bilety: 10 zł.

UWAGA! ZMIANA W REPERTUARZE SEANS KINOMANA!
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH W RAMACH LISTOPADOWEGO SEANSU KINOMANA 15.11.2018 WYŚWIETLIMY FILM "ŻONA".
FILM "NIĆ WIDMO" WYŚWIETLIMY W RAMACH SEANSU KINOMANA W GRUDNIU.
ZA ZMIANĘ PRZEPRASZAMY!


W ramach Listopadowego Seansu Kinomana zapraszamy na film "Żona".
Poruszająca opowieść o życiu w cieniu uznanego artysty. Po prawie 40 latach małżeństwa, Joan i Joe (Glenn Close i Jonathan Pryce) dobrze się uzupełniają. Joe lubi brylować, jest nieco próżny, cieszy się pozycją Wielkiego Pisarza. Joan jest nieśmiała, skromna, dzieli się swym intelektem, wdziękiem i dyplomacją w prywatnym życiu, spełniając się jako Żona Wielkiego Pisarza. Gdy Joe dowiaduje się, że dostanie literacką Nagrodą Nobla, dziennikarz (Christian Slater) rozmawia z Joan o jej wpływie na karierę męża. Poznajemy historię pary, od początku pełnej pasji i ambicji, oraz ich portret po latach - z bagażem kompromisów, sekretów, zdrad, ale i niezwykłą wzajemną miłością.

Nagroda dla Glenn Close na Hollywood Film Awards (Aktorka Roku) i nominacja do Gotham Independent Film Award (Najlepsza Aktorka). Seans poprzedzony jest słowem wstępu Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza.

Seans Kinomana: Żona, 15 listopada 2018 o godz. 17:45, bilety: 10 zł.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 9-15.11.2018
OSI - OLAWA.INFO - Seans Kinomana - listopadowa oferta dla kinomanów kina Odra w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Kino w spódnicy - listopadowa oferta dla Pań kina Odra w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin