Wyniki wyborów do Rady Powiatu

- opublikowano: 22-10-2018

1. KACZOR Roman Bronisław - 1 084
1. LESZCZYŃSKA Anna Maria - 1 140
1. BREZDEŃ Zdzisław Ireneusz - 2 061
1. KOTAPSKI Łukasz Jerzy - 407
1. GWIAZDOWICZ Maciej Wojciech - 416
1. HOŁYŃSKI Józef - 524
1. KUŁAKOWSKI Tadeusz - 445
1. POHORIŁO Wiesława Krystyna - 461
2. SZPONAR Marek Zdzisław - 1 250
2. ENGEL Małgorzata Elżbieta - 273
2. SKRZYDŁOWSKI Krzysztof Jan - 1 409
2. WLAZŁO Wawrzyniec - 790
2. WOREK Bożena Maria - 604
2. CZUBAK Władysław Mieczysław - 344
3. CHUDY Marek Józef - 509
3. KULESZA Mirosław Kazimierz - 996
3. OLENDER Mariusz Piotr - 368
3. PROROK Agnieszka Anna - 335
3. KOŚCIELAK Szymon Miłosz - 821

Podział mandatów:
1. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY - 0
4. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA - 5
5. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM - 0
10. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 7
13. KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO - 3
14. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ - 4
15. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALENTYNY KRYSTYNY DEKRET - 0

źródło: PKW

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 68. )
11-11-2018 ~ do olawianina ( gość OSI) zgłoś naruszenie
komentarz z ranką to byle jaki kawał :)
11-11-2018 ~ Weekend trzyma ( gość OSI) zgłoś naruszenie
i nie odpuszcza :)
09-11-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Fakty są takie, że to oławska Platforma Obywatelska zawaliła obwodnice, bo to ich radny w sejmiku głosował przeciwko.
07-11-2018 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stara gwardia powinna już odejść z polityki,przegrana w wyborach do sejmu , przegrane wybory na burmistrza, czas aby młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Anka powinna być kandydatem nr 1 (jako parytety - kobieta) w wyborach do sejmu. :P :D ;) :)
06-11-2018 ~ do wyborcy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kogoś tu mocno jeszcze weekend trzyma. :D
06-11-2018 ~ wybora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ludzie czy wy wierzycie że Kaczor pozwoliłyby wystawić Leszczyńską na posła? żarty jakieś, przecież to jego była asystentka, przez 2 kadencje u niego pracowała, zdobyła doświadczenie i wiedzę,nie mogłaby startować z jednej listy z nim. Chyba że razem z Frischmanem by startowali z jednej listy, oboje pracują w samorządzie i wiedzą jak to wygląda, może to nie byłby taki zły duet. Pytanie tylko czy umieliby się dogadać.
05-11-2018 ~ olawianka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kazdy kto bedzie inny od Kaczora,bez wyksztalcenia ,zwykly chlpo a wy barany na niego glosowaliscie,skompromitowal Olawe !! A przede wszystkim ,nic dobrego dla miasta nie zrobil !!
05-11-2018 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przestańcie bluźnić, do wyborów jeszcze rok czasu, nie wiadomo czy Anka w ogóle zechce kandydować na posła - ba czy wierchuszka wyrazi na to zgodę?
trzycha - jeśli pytasz jakie ma predyspozycja Anka to ci powiem ; ma wyższe wykształcenie-politolog , no i prezencję, a tak naprawdę posłem może być każdy nawet bez wykształcenia w myśl zasady ,, nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"
04-11-2018 ~ Rafiki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale niech to będzie ktoś rzeczywiście młody, a nie młodzieniaszek po 40-tce, grający w oldbojach.
04-11-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To kto się nada z Oławy na posła? Kogo więc wybierzem skoro mówicie, że Ania nie, Tomek też nie to ja nie widzę nikogo za bardzo, może ktoś młody się pojawi ?
04-11-2018 ~ Olav ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak, tak Pan Tomasz się nada na posła, ma odpowiednie wykształcenie i się na wszystkim zna ha ha ha.
Na "Stop masztom telefonii komórkowej w Oławie" opublikowano decyzję SKO nt. Budowy stacji bazowej telefonii komórkowej w Oławie" jest tego tylko 12 stron , ale podsumowuje wiedzę prawnicza Burmistrza Oławy.
04-11-2018 ~ trzycha ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A jakie ta pani Ania ma wykształcenie czy doświadczenie zawodowe? Być może w opinii niektórych jest dobrą radną, ale jeśli rozmawiamy o kandydowaniu do Sejmu to rozmawiajmy poważnie. Poseł to jest osoba, która kształtuje prawo i ma wpływ na całe państwo. Bycie posłem to nie jest przekazanie skargi na szpital staroście.
04-11-2018 ~ do Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To jak to tak, to Pani Ania nie będzie walczyć o obwodnicę ?? ? To jak mamy na nią zagłosować?
03-11-2018 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu zejdź na ziemię i nie zadawaj głupich pytań i nie oczekuj, że Anka będzie cokolwiek tobie publicznie deklarować w sprawie budowy obwodnicy , bo Anka twardo stąpa po ziemi i nie będzie opowiadać bajek jak twój burmistrz 4 lata temu przed wyborami o budowie obwodnicy. :P :* :O :)
03-11-2018 ~ - Anka na posła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przecież ja napisałem, że nie mam nic przeciwko Pani Ani i jeżeli czuje się na siłach to jak najbardziej !! ! Uważam tylko, że Pan Tomasz miałby większe szanse i jako prawnik ma zapewne większą wiedzę a dla Oławy byłoby wskazane abyśmy mieli silną reprezentacje w sejmie. Przecież możemy mieć dwoje posłów. NIe wiem, czemu też od razu atakuje się Pana Tomasza. Przecież wszyscy wiemy, że miasto nie jest w stanie samo bez wsparcia rządowego zrealizować projektu obwodnicy. Jeśli jednak Pani Ania obieca publicznie , na piśmie, że zrealizuje ten projekt i przedstawi konkretnie krok po kroku ze wszystkimi szczegółami, jak zamierza to zrobić, którędy obwodnica miałaby być poprowadzona, jakie to będą koszty włącznie z odszkodowaniami za wywłaszczenie to ja chętnie na Panią Anię, swoją drogą bardzo sympatyczną kobietę, zagłosuję obiema rękoma ;)
Pani Aniu, czekam zatem z niecierpliwością na jakieś konkrety w sprawie obwodnicy. Myślę, że wszyscy chcielibyśmy wiedzieć jak i za ile.
03-11-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czego tak pomstujecie , pan Tomasz na posła to dopiero jaja jak berety, akurat w obiecywaniu obwodnicy jest mistrzem, obiecywał 4 lata temu i teraz też obiecuje, więc na posła się nada? Mógłby wystartować z Kukiz 15, pewnie tak , bo akurat posłowie stamtąd gnają gdzie pieprz rośnie.
Co do Anki Leszczyńskiej , no cóż po prostu jest zarąbista w każdym calu a wam gula wali , kto wie czy na burmistrza nie miałaby lepszego wyniku?
Ze wszystkich polityków PO to kandydata nr 1 na posła i z tym trzeb się pogodzić a kogo wystawi PiS to juz akurat dla mnie nie ma znaczenia. :D
03-11-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A czegóż ta pani Ania w życiu dokonała, oprócz szczerzenia zębów do Pana Kaczora kiedy był na topie. Wydała 20 zł na znaczki na te nic ważace pisemka które wysyłała i to wszystko. Może założyła jakieś stowarzyszenie, fundacje? nakarmiła dzieci, wykopała studnie w Afryce ?? jest zwykła karierowiczką przez przypadek ogrzaną blaskiem byłego posła. Ale jakie miasto tacy karierowicze...
02-11-2018 ~ Anka na posła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chyba jaja ktoś sobie i to niezłe robi. Nie mam nic przeciwko Pani Ani jako radnej, ale to trochę za wysokie progi. Na posła z Oławy to mógłby spokojnie kandydować Pan Tomasz Frischman i myślę, że to byłby świetny wybór dla Oławian. Pan Tomasz mógłby wystartować np. z Kukiz 15 i bezpartyjnymi samorządowcami, którzy zapewne stworzą wspólne listy. Z PO ani z PISem to jakoś Pana Tomasza nie widzę. Zbyt rozsądny człowiek. Niestety jak sądzę Pan Tomasz raczej się nie zdecyduje, bo nie po to wygrał wybory aby zostawić Oławę komuś innemu. Mam tylko nadzieję, że nie poprze nikogo takiego jak w/w Pani Ania ani kandydata PISowskiego, którzy zapewne za chwilę zaczną wszystkim obwodnicę obiecywać to jak wiemy od lat jedynie obiecanki cacanki a głupiemu radość bo z obwodnicy, żeby nie wiem kto został posłem to i tak nic nie będzie z wielu przyczyn, których zwyczajnie nie da się przeskoczyć.
02-11-2018 ~ Anka na posła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z takim wynikiem Anka Leszczyńska jest naturalnym kandydatem PO do Sejmu, tego chyba nikt nie kwestionuje? :D
02-11-2018 ~ wybora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Leszczyńska dała radę, zdobyła więcej głosów mod Kaczora, no nieźle się zapowiadają wybory do sejmu
01-11-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kto wygrał ? przecież to nie jest żaden mecz, liczy się to, jak będa rządzić i służyć mieszkańcom......już na wstępie widać, że większośc wybranych nie mówi o mieszkańcach, tylko o stołkach i kto wygrał....mamy takich polityków, jakich sobie sami wybraliśmy
31-10-2018 ~ obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Widzę,że toczy się tutaj ostra dyskusja kto wygrał , i kto będzie sprawował władze nie tyle co w naszym regionie co w Polsce. Otóż moim zdaniem , a także licznych komentatorów politycznych tak na prawdę trudno powiedzieć.
PIS , robi dobrą minę do złej gry . Nie da się tego ukryć . Przeszkodą stał się niestety PSL, to partia ludowców którą PIS chciał zmarginalizować . Niestety nie udało mu się do końca .Nie ma co patrzeć na tabelki , wykresy , mapki sejmików publikowane przez różne ugrupowania i partie. Tak na prawdę tej całej dobrej zmianie chodzi o zdobycie samodzielnej władzy w sejmikach wojewódzkich. Na dzień dzisiejszy prawdą jest iż PIS zdobył samodzielną władze w sześciu sejmikach- i taka jest prawda. Tabelki z mapkami Polski zaznaczonymi na kolor PIS , nic na razie nie mówią do końca w 11 województwach. To ,że w danym województwie jest ich więcej NIE OZNACZA IŻ PIS będzie mógł tam sprawować władzę samodzielnie , a tylko o to mu chodzi! Trudno najpierw tłuc maczugą po głowie wszystkich wokół , komu nie po drodze z PIS, a potem jak się grunt pali pod nogami i zagłaskać na śmierć tłumacząc iż nic się nie stało , bo zabrakło kilku głosów , mandatów. PIS, nie może się pogodzić iż faktycznie przegrał w DUŻYCH MIASTACH , i że nie udało się wytępić do końca poparcia wsi czyli PSL! Tak na prawdę wszystkie karty zostaną rozdane po drugiej turze wyborów ! Dopiero wówczas około połowy listopada będziemy znali OSTATECZNE I KONKRETNE WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH. Szukając koalicjantów PIS, obiecuje wakaty w państwowych spółkach , stołki wojewódzkie itd, Nie wydaje mi się aby przekonało to w całej POLSCE wyborców KO, PSL, SLD, BEZPARTYJNYCH . Fakt na pewno zdarzać się mogą minimalne koalicje ale będą tą pojedyncze i marginalne przypadki . Niestety nie ma co ukrywać po minie samego Kaczyńskiego i jego gestach , mimice iż WYGRALIŚMY O RAZ CZWARTY , NIE DO KOŃCA SĄ PRAWDZIWE! Teraz dopiero zacznie się batalia i ona zadecyduje KTO TAK NA PRAWDĘ WYGRAŁ W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH. Wystawiona kandydatura na burmistrza OŁAWY Z PIS, była z góry skazana na przegraną moim zdaniem ale nie dlatego że PIS go opuścił . PIS w Oławie to nie pis tylko sitwa na układach! Po prostu przeważył niestety kompletny brak doświadczenia w strukturach samorządowych. Niestety samo skończenie wyższego wykształcenia i program wyborczy który tak na prawdę nic nowego nie wnosił a tylko powielał obiecanki z przed poprzednich lat. Nie było to zasługą BETONU, POSTKOMUNY , czy CIEMNOGRODU. Jak tu wypowiadają się zapewne ci wyborcy , którzy nawet NIE BYLI NA WYBORACH. Niestety tak zadecydowali mieszkańcy OŁawy.Co do KOWNACKIEGO , to PRAWDOPODOBNIE , NIE BĘDZIE ŻADNEGO KOMISARZA , jak by tu chcieli co niektórzy . Aby nie być stronniczym bo nie jestem też za KO , PO , czyli totalną opozycją tak przedstawiają się fakty. Ubliżanie , wyzywanie i przekomarzanie się na forum kto ma rację NA CHWILĘ OBECNĄ NIE MA SENSU! Należy poczekać na drugą turę , poczekać na ile zdolna i w którą stronę jest koalicja w naszym sejmiku Dolnośląskim i w pozostałych !! !! To są fakty , które mówią same za siebie. Kończąc swoją długi wywód chciałbym zaznaczyć iż niektóre wpisy na forum śmiało mogą nadawać się na drogę sądową . Mam nadzieje iż zwolennicy jednej czy drugiej strony zdają sobie sprawę , Nie ważne jest jakie zajmują stanowisko i z jakiego kraju pochodzą. Proponuje zakończyć temat i przeanalizować całość. Cierpliwości suweren zdecyduje już 4 listopada. Jutro DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - DZIEŃ ZADUMY! Udajmy się na groby naszych bliskich , znajomych i zapomnijmy przynajmniej na ten dzień o nienawiści , podziale , pysze itd To tyle.
31-10-2018 ~ Gośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To nie są wymysły Gowina tylko wyniki wyborów podane do wiadomości publicznej przez Pańtswową Komisję Wyborczą. Gowin to tylko upublicznił. Nie wierzysz Państwowej Komisji Wyborczej? A PiSowi dlaczego nie wierzysz? Przecież dotrzymuje obietnic wyborczych. To PO nie dotrzymała ani jednej obietnicy wyborczej. Czy coś ci się nie pomieszało?
31-10-2018 ~ Do gościa! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Mam nadzieje, ze II tura da takiego kopa pisiorom,że im się odechce ! Jelczanie!-trzymam za was kciuki pokażcie na co was stać , nie jesteście gorsi od Warszawiaków
31-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
NIE wierzę Gowinowi tak samo jak PiSowi! Poczekajmy na wyniki 2 tury !! !
31-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jarosław Gowin opublikował na Twitterze mapę wyborczą gmin, na której widać zdecydowaną przewagę Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 2018. W zakomuszonej Oławie jedyny „popcorn” pokazał tę mapkę w komentarzu do „Panie Rolf jakiś komentarz? :) na Forum Obywatelskim OSI.

I co komuszki? Gdzie wasze „zwycięstwo” w tych wyborach? Odpowiem wam. Wasze „zwycięstwo” poszło się uchlać z rozpaczy. Tylko jeszcze jakieś „oławianki” tutaj wierzgają.

I to jeszcze nie koniec, bo może się okazać, że w drugiej turze pobudzą się jakieś lemingi, którym nie chciało się głosować w pierwszej turze, albo, że wyborcy innych opcji, jak rdzenna POstkomuna, poprą kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy pozostaje wam już tylko Harakiri.


foto
31-10-2018 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To więc pracuj ,człowieczku z obywatelstwem Niemieckim! Udzielanie się społecznie to się chwali , ale nikt nie będzie chwalił krytyki twojej w sprawach lokalnych naszego miasta! Nie jesteś nawet jego stałym mieszkańcem a wszystko i wszędzie ci się nie podoba ! Wszędzie węszysz złodziejstwo, układy itd, itp. Tak się zachowuje społecznik , który chce nam pomagać ! Druga sprawa nie tylko w polityce ci w regionie nie pasuje. Krytykowałeś kiedyś organizacje lokalną pomagającą chorym dzieciom, tam też coś ci się nie podobało! Krytykujesz wszystko i wszystkich nazywając ich komuchami , ubekami itd. A kim ty jesteś , popatrz na siebie , co ty sobą reprezentujesz!Nigdzie nie startowałeś , nie walczysz o stołki , no kochany tego by jeszcze brakowało aby ludzie nie mający obywatelstwa Polskiego i mając zameldowanie czasowe na terenie Polski mogli gdzieś startować , lub kandydować do różnych instytucji- To tyle w temacie .
Co do tego czy ja nie mam argumentów ,że PIS przegrał w powiecie czy wygrał . Jeszcze raz uświadom sobie ile trzeba mieć mandatów aby była to większość, procentowe to są alkohole i inne trunki, a jasne jest to ile PIS ma mandatów w powiecie , gminie i radzie miejskiej . Nawet jak piszesz 30%, zdobyli twoi wielbiciele , to czy jest to większość? Wykaż się wreszcie czymś udzielając się społecznie abym mógł nie tylko ja ale i inni mieszkańcy pochwalić cię nie koniecznie tylko na tym forum ale ogólnie w lokalnej prasie , telewizji. Z tego co pamiętam , nie było tego jak dotychczas widać i słychać. Reasumując całość twoi idole z Nowogrodzkiej wraz z naczelnikiem państwa zarządzającym z tylnego stołka powoli się wypalają i nie wróżę im kariery jak chcieli do 2023 roku! To już jest ich kres i końcówka!


%
30-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Towarzyszu „oławiaku”. Tu odbywa się dyskusja o wynikach wyborów do Rady Powiatu, a nie o Rolfie Michałowskim, który nigdy nigdzie nie kandydował, nie walczy o żadne stołki, tylko pracuje społecznie na rzecz Mieszkańców za darmo i to już od wielu lat.

Nie masz argumentów na poparcie twojego zdania, że PiS rzekomo przegrało wybory do Rady Powiatu, to zaczynasz pleść jakieś niestworzone androny i atakujesz moją osobę tylko za to, że mieszkam w Niemczech.

Ale do rzeczy. Twoim zdaniem Trybunał Konstytucyjny, to podobno łamanie Konstytucji przez PiS i to wielokrotne. Bardzo proszę, dokładnie, jakie konkretnie działania złamały jakie konkretne zapisy Konstytucji.

Wspomniane przez ciebie orzeczenie TSUE, nie jest orzeczeniem (wyrokiem) TSUE, lecz jedynie wydanym jednoosobowo wstępnym postanowieniem tzw. zabezpieczającym, nie wywołującym żadnych bezpośrednich skutków prawnych w Polsce, a w dodatku wydanym bez wysłuchania strony polskiej. TSUE nie ma kompetencji do uchylania ustaw polskiego Sejmu. Może jedynie wyrokiem, wydanym w wieloosobowym składzie, zalecić Polsce dopasowanie polskiego prawa do prawa unijnego, a Polska może to wykonać, albo i nie, jak to robi wiele innych krajów Unii Europejskiej i tyle.

Jednak nasza ustawa o Sądzie Najwyższym, bo przecież tylko o to tutaj chodzi, jest absolutnie zgodna z prawem UE, a rozwiązania zastosowane w tej ustawie, funkcjonują już dawno w innych krajach UE. Jest to zwykła chamska nagonka lewackiej „elity” z Komisji Europejskiej na polski rząd, który nie pozwala już doić polskiej gospodarki i pomiatać Polakami. To postanowienie, wydane, jak już wspomniałem przez tylko jednego sędziego, w przeddzień wyborów, już w czasie obowiązywania ciszy wyborczej, miało na celu osłabienie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach, ale PiS i tak te wybory wygrało.

Polska ma czas 30 dni na zaskarżenie tego skandalicznego i bezprawnego postanowienia wydanego na zamówienie zgniłego lewactwa i zaskarży je. TSUE, w większym składzie nie odważy się na tak bezczelne łamanie prawa i odrzuci skargę sługusów układu Moskwa-Berlin-Paryż.

Wymienimy sędziów z esbeckiego nadania nie tylko w Sądzie Najwyższym, ale we wszystkich polskich sądach i nikt nam nie może tego zabronić, bo nikt w Polsce nie ma władzy wyższej od Sejmu i Prezydenta RP, czyli od Narodu, który wybiera i Sejm i Prezydenta RP. Żaden zafajdany lewacki sędzia w TSUE nie ma żadnej władzy na Polskim Narodem. Kapujesz to chociaż trochę, ubecka kanalio?

Co do „wymazywania historii Polski i przeinaczania jej na swoją modłę”, jak napisałeś, to dobrze napisałeś, tylko w tej twojej ubeckiej głowie pomyliły ci się adresy. Takie zarzuty są stawiane Niemcom, Rosjanom i niektórym pojedynczym organizacjom żydowskim, a nie PiS-owi, ubecki matole. Może napiszesz jeszcze coś o „polskich obozach śmierci”?

Do reszty twojego opluwania wszystkiego dookoła nie będę się już odnosił, bo wszyscy widzą, jak manipulujesz i łżesz i nie trzeba tego komentować.

Poza tym, twoja fatalna polszczyzna zdradza cię, że nie jesteś Polakiem, więc trzeba cię wytropić (żaden problem) i wywalić z kraju. Koniec. Kropka.
30-10-2018 ~ taki rodowity jak z koziej... ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak w Oławie BBS będzie miał koalicję z Kaczorem, to jak brawo BBS a precz z Kaczorem? Proszę Romka zostawić w spokoju.
30-10-2018 ~ rodowity oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jestem rodowitym Oławianinem od ponad 60 lat! Jak się komuś nie podoba a zwłaszcza osobie która mieszka ponad 40 lat w NIEMCZECH , to niech wraca z kąt przyszedł do swojej Merkel , której tez nie znosi! Cieszę się jak wielu OŁAWIAN a tych rodowitych Polaków z dziada pradziada że PIS nie będzie u nas przy korycie! Żyje mi się coraz lepiej , nasze miasto się zmienia . Chcieliście zmian to trzeba było ruszyć tyłki na wybory a nie tera biadolić ! Brawo sitwa , brawo postkomuniści brawo koalicja , brawo BBS! Precz z Kaczorem dyktatorem!
30-10-2018 ~ oławiak do Rolfa! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z niczego się nie wycofuję i wszystko co napisałem podtrzymuję! Zasadnicza sprawa nie odpowiedziałeś na pytania moje i innych w innych postach , ale teraz już wiem że NIE MOGŁEŚ BRAĆ UDZIAŁU W WYBORACH! DLACZEGO?, a no sam sobie odpowiedz! W Niemczech ci nie pasuje , w Polsce a zwłaszcza w Oławie też nie dobrze ! Zaczynasz pluć już nawet na swoich . Pytam to po tu wróciłeś, czujesz się Polakiem ?, chociaż nim nie jesteś! Skoro tak wszystko dobrze wiesz odpowiedz na pytanie ?, dlaczego nie zawiązałeś swojego ugrupowania , partii , bo co bo nie możesz? Zapytałeś gdzie łamana jest konstytucja , proszę odpowiadam! Trybunał Konstytucyjny , coś ci mówi ?, Orzeczenie TSUE powinno być egzekwowane natychmiast!, doskonale o tym wiesz , bo szybciej Niemcy weszli do UNI! Pani GERSDORF juz powinna dawno wrócić ! Cały Trybunał jest pod wladzą PIS , a praktycznie go nie ma! Wszystko przepychane nocą po cichu a głowa państwa to jeszcze podpisuje chociaż jest prawnikiem! To nie fakt iż Koalicja nie może się pogodzić z przegraną , ale PIS! , myślał iż otumani naród do końca! Niestety tak się nie stało i póki co macki dojnej zmiany okazały się za krótkie ! Nie pasuje ci MERKEL , spokojnie jeszcze trochę porządzi spokojnie do 2021 , jeszcze daleko! Wymazywanie historii Polski i przeinaczanie je na swoją modłę ! Przekonywanie na swoje za wszelką cenę!, za obiecanki niektóre bez pokrycia! Za 500 plus , czy 300 plus nie kupili Polaków i bardzo dobrze! Sromotną klęską poniesiecie w drugiej turze spokojnie! Co zrobili Kownackiemu , skoro winny więc siedzi a nie wychodzi za pieniądze! Cała sprawa reprywatyzacji coś JAKI ucichł po sromotnej przegranej , nie sądzisz! Miliardy na post komisję Smoleńską , która niczego nie wniosła do śledztwa itd, itd, itd ! Mógłbym wymieniać bez liku tu przykładów . Jak chociażby drugi raz fakt iż premier kłamał, jak może zajmować takie stanowisko . Sądownictwo jest upartyjnione , ale nie udało się wam do końca ! Skoro TSUE coś powiedział, to tak ma być ! Chcieliście zlikwidować PSL, podczas kampanii wyborczej , tak samo jak SLD! a teraz potrzebujecie sojuszników bo nie macie większości , Polacy !, nie są głupi a ci w regionach szczególnie!. Mało , skoro cały świat trąbi ,że w Polsce nie ma praworządności, że łamane są przepisy konstytucyjne to cały PIS twierdzi że absolutnie! Popis przegranej Szydło pokazał , jak Europa zareagowała ! Ochrona gubernatora kraju , miesięcznie ile kosztuje! podatników itd, itp, itd!
30-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Towarzyszu „Oławiaku”. Napiszcie nam towarzyszu, przedstawicielu kolejnego pokolenia UB, które dokładnie postanowienia Konstytucji rzekomo łamie Prawo i Sprawiedliwość. Bo z całą pewnością łamaniem Konstytucji jest zawieszanie ustawy przez sędziów, ale to chyba nie sędziowie z PiS dopuścili się tego rażącego bezprawia? Czy może się mylę? Oświećcie mnie, towarzyszu „Oławiak”, przecież umiecie oświecać (np. żołnierza AK na przesłuchaniu).

Zdanie niemieckich mediów na ten temat jest mi znane i cały świat wie już, że jest to zdanie świadomie fałszywe. WSYSTKIE Niemieckie media są na bardzo krótkiej smyczy rządu Merkel, któremu wymyka się z rąk szansa na zrobienie z Polski kolonii z tanią i głupią siłą roboczą.
W Niemczech nie ma mediów niezależnych od rządu, a rząd Niemiec jest ewidentnie antypolski. Nawet Internet jest pod kontrolą niemieckiego rządu i podlega ostrej cenzurze. Ostatnio w Niemczech wyproszono z konferencji prasowej dziennikarza, który miał na sobie koszulkę z napisem „wolne media”. Więc wy mi towarzyszu „oławiak” nie zajeżdżajcie tu z niemieckimi mediami.

Mieszkam w Niemczech na stałe od prawie 40 lat, więc doskonale wiem, jaka jest tu sytuacja. Wiedzcie też towarzyszu „oławiak”, że w Niemczech też zaczyna się już przełom i agentka Kremla - Merkel właśnie powoli, ale pewnie traci władzę. Chodzi teraz tylko o to, żeby władzy po Merkel nie przejęli neofaszyści.

Widzę, towarzyszu „oławiak”, że powoli rakiem wycofujecie się z twierdzenia, że PiS rzekomo przegrało wybory samorządowe. I słusznie, towarzyszu „oławiak”, słusznie.

Nie będę brał udziału w żadnych spekulacjach, co do ewentualnych koalicji Prawa i Sprawiedliwości z innymi partiami politycznymi w samorządach, bowiem nie jestem specjalistą od wróżenia z fusów kawy, jak towarzysz „oławiak”.

Jedno jednak jest pewne. Totalny koniec rządów POstkomuny w samorządach zbliża się nieubłaganie. Jednak, z tego, co widać, Prawo i Sprawiedliwość nie chce „dożynać watah POstkomunistów”, jak ten buc Sikorski chciał „dorzynać” patriotów, lecz chce współpracować z każdym, kto zrezygnuje ze służenia „okradaczom” i zdrajcom Polski i będzie chciał realizować program PiS w odbudowie i dynamicznym rozwoju Polski.

Wy, towarzyszu „oławiak”, będziecie jednak z pewnością „dorżnięci”, może nie tyle przez PiS, co przez uczciwy i sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości, bo z pierdla trudno będzie wam realizować program PiS.
30-10-2018 ~ oławiak do uli i inzyniera ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Spoko jestem Ktośka tez wróci mam fantastyczną wiadomość dla was wielbiciele dobrej zmiany PIS! Właśnie oznajmili iż PREMIER , któremu dwukrotnie sąd udowodnił kłamstwo musi tym razem przeprosić prezydenta KRAKOWA Pana Majchrowskiego w sprawie smogu?, i co Powiedzcie mi jak to jest możliwe ,ze taka osoba może zajmować takie stanowisko! Skandal , tym razem ciekawe jakiego głosu użyje ! Jaki pis taka cała dobra zmiana! STOJĄC w wiecu wyborczym przypisywał sobie że on z PISEM sprowadził TOYOTĘ do JELCZA , dzieki nim bedą orliki itd, itp. Mówił to stojąc w odległości od orlika 300 metrów. Jak wiec mozna zagłosować na ludzi którzy jawnie chcą nabrać na lep mieszkanców! Dlatego bardzo się cieszę iż pis przegrał w Oławie i tak samo sie stanie w JELCZU , to juz pewne!
30-10-2018 ~ ULA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Muszę napisać Oławiakowi : Towarzyszu Oławiak mały człeczku chyba byłeś naćpany pisząc ,że PIS łamie konstytucję i te pozostałe wywody świadczą o tym , jesteś małym Kaziem po wypiciu dużego kufla piwa
30-10-2018 ~ Inzynier ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie ktoska zamilkła a może już ktoś wsadzil ja piekła aby tam ogień rozpaliła !! !
30-10-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak na razie to o tym co się dzieje w Polsce i samorządach decydują POLACY i wyborcy! Jak mniemam ty nie głosowałeś no bo jak człowiek obywatel NIEMIEC , przecież nie może głosować ! Prawdopodobnie też nie masz stałego meldunku tylko tymczasowe . Jeszcze jedno te twoje PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ , to jedynie z nazwy , równie dobrze mogłoby się nazywać ?? ?? ?? ? Jak można nazwać kogoś sprawiedliwym , prawym ,kto łamie POLSKĄ KONSTYTUCJE i to parokrotnie . Mówią nawet o tym twoje NIEMIECKIE MEDIA I PRAWNICY! , mówi cały świat , już nie twoja postkomunistyczna koalicja !! ! Jedz ty lepiej do tych NIEMIEC , nie zatruwaj nam wpisów na każdy temat i zajmuj się tym czym się zajmowałeś i nie zatruwaj nam życia lokalnego itd. Od kąt się pojawiłeś to tylko szydzisz , wyzywasz, obrażasz i nic ci się nie podoba! Tak samo jak pis naczelnik zawsze musi wyjść na twoje po trupach , dopchać kolanem itd aby na twoje ! Kiedy ty się wreszcie z tego amoku obudzisz nie wiem . Tak masz rację jak cały PIS z 12 listopada -święto?, jakie chyba dla PISIORÓW
29-10-2018 ~ Do Popcorna ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie składam żadnego protestu ,tak zrozumiałem .Spokojnie poczekajmy do końca drugiej tury chociaż nie ma to za bardzo wpływu na koalicje.Wtedy będzie już wiadomo.
29-10-2018 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
~ oławiak , jak sobie wrzucisz w googla już chłopaki z sld rzucają legitymacjami na poziomie powiatów by sobie porządzić w koalicji z pis... kadencja jest długa, 5 lat, ty już wiesz jak ułożą się koalicje? jak będą się zmieniać po przyszłorocznych wyborach do UE i sejmu? jak "szwagry" Kosiniaka w świętokrzyskim czy lubelskim będą tracić masę stołków ten zapewne jak beton będzie trwał w opozycji...

z tego co podała PKW pis w 6 sejmikach ma większość, tam już rządzi, co więc znaczy Twoje "prawdopodobnie", składasz protest?
29-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wiesz co, „oławiaku”? Ożeń się z „ktośką”, to wyślemy was do Piekła. Załgacie tam samego Lucyfera na śmierć i będziecie sobie rządzić Piekłem. Tutaj, na Ziemi, mamy was dość. Tutaj będzie rządzić prawo i sprawiedliwość (i wcale to nie musi być PiS, choć na razie jest to jedyna partia, która spełnia te kryteria), a raz na jakiś czas podrzucimy wam jakiegoś Kownackiego, albo TuSSka do schrupania. Machniom?
29-10-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeszcze jedno twoi ulubieńcy Rolfie prawdopodobnie PIS wygrało w 6 sejmikach , podkreślę prawdopodobnie ! Tam będziecie mogło rządzić samodzielnie ! W pozostałych BRAKUJE DUŻO A NIKT ŻADNA PARTIA I UGRUPOWANIE A NAWET BEZPARTYJNE OSOBY NIE WEJDĄ Z PISEM W KOALICJĘ , a to nie większość i żaden sukces no i na pewno nie w Oławie!
29-10-2018 ~ oławiak do Rolfa! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy ty jesteś jakiś nawiedzony ?, czy opętany! Jakiej obcej agentury opamiętania!. Wszystkie ugrupowania partyjne i bezpartyjne WSZYSTKIE PO,SLD, PSL, KUKIZ I pozostałe są przeciwko PISOWI. Niestety ludzie to kupili ! Przecież nie dawno napisałeś ,że PIS wygrał ?, a teraz co?, już nie! Wykazałem jedynie w jakim jesteś błędzie i że niestety twoi ulubieńcy PRZEGRALI !! ! , w regionie i daleko PISOWI do zarządzania miastem i powiatem a kto wie może i województwem! Nikt się nie myli tylko PIS, WYBAWCY LUDU ,WYNIKI MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE !! !
29-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Oławiaku”! Co to znaczy POZOSTALI? Wrzucasz kilka różnych partii politycznych, jak PO, .Nowoczesna, PSL, SLD, ruchów „społecznych”, jak Kukiz 15 i kilka różnych „bezpartyjnych BBS-ów, WS-ów i jak im tam jeszcze, do jednego wora? Naprawdę myślisz, że ludzie to kupią? Naprawdę liczysz na to, że ludzie są tacy głupi i nie potrafią odróżnić gruszki od pietruszki?

To tak, jakbyś Na Giełdzie Papierów Wartościowych postawił z jednej strony akcje największej i najmocniejszej spółki akcyjnej X, a z drugiej strony zsumował akcje wszystkich innych spółek akcyjnych i powiedział – spółka X przegrała, bo jej akcje mają mniejszą wartość, niż POZOSTAŁYCH?

To już nie jest manipulacja, to jest ordynarne OSZUSTWO! Tak „oławiaku”, jesteś OSZUSTEM. A to, że tak bezczelnie oszukujesz, świadczy o tym, że jesteś na usługach POstkomuny i obcej agentury. Takim jak ty mówimy krótko: WON!
29-10-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ROLFIE!, Twój jazgot i manipulacja jest lepsza niż Głównego Naczelnika Dojnej zmiany! Po co te wywody i tabelki procentowe ! PIS dostał łupnia , tylko że jeszcze lepszego dostanie teraz w niedziele! Jak zwykle skwitują to manipulacją i fałszerstwem , tak jak ty!
Fakty w regionie jak na razie mówią same za siebie , więc nie mąć i nie jaraj się z sukcesu którego nawet Nowogrodzka nie potwierdza .

RADA MIEJSKA OŁAWA PIS 7 -mandatów , POZOSTALI -14
POWIAT OŁAWA PIS 7- mandatów , POZOSTALI -12
RADA GMINY PIS 2- mandaty , POZOSTALI -12
JELCZ -LASKOWICE PIS 7- mandatów , POZOSTALI -14
DOMANIÓW PIS O mandatów , POZOSTALI -15

JAKI MAMY WYNIK , A TAKI - PIS-23 mandaty ,POZOSTALI-67!, 67!
Nie wiem jak liczysz , i czym się łudzisz!, gdzie ta PISOWSKA WYGRANA ?? ?
Możesz , pisać jak chcesz i co chcesz ale nie manipuluj tabelkami bez pokrycia w regionie!
Natomiast kolejna niedziela dowali PISOWI , takiego kopa ,że wasz wynik wygranej okaże się mniejszy niż się wam wydaje! Nie przekupicie stołkami SEJMIKÓW , nie ma mowy !! !
29-10-2018 ~ obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf niech się pan tak nie zachwyca tą wygrana , bo ciekawe z kim PiS wejdzie w koalicje , czyżby znowu z ugrupowaniem Józefa H. 7 + 3 daje 10 mandatów ?? ??
Jak PO połączy się z BSZO 5 + 4 daje 9 mandatów ?? ?
Wystarczy że ktoś z tej koalicji zachoruje i już większości nie będzie- no i co?
29-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Manipulacja zawsze była domeną komunistów i nadal jest domeną POstkomunistów. PiS wygrało wybory samorządowe 2018 zarówno w powiecie oławskim, jak i w skali kraju, bo zdobyło najwięcej głosów ze wszystkich komitetów wyborczych, co potwierdzają oficjalne wyniki PKW. PiS przegrało wybory samorządowe 2018 w wielkich miastach, w zapyziałej od POstkomunistycznej sitwy Oławie i w siedmiu z szesnastu województw. Nie ma jeszcze końcowego raportu RKW (Ruchu Kontroli Wyborów), więc może się jeszcze okazać, że w wielkich miastach, a głównie w Warszawie, wyniki mogą ulec zmianie.

Wystarczy też porównać wyniki Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych z roku 2014 z dzisiejszymi, żeby dojść do wniosku, że PiS odebrało Postkomunie ok. 3 milionów głosów. Czy to jest porażka PiS, czy może jednak POskomuny?

Jeszcze raz: Wybory samorządowe 2018 wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do sejmików wojewódzkich zdobyła 254 mandaty. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która otrzymała 194 mandaty. Podium zamyka PSL, które wprowadzi 70 osób.
Na dalszym miejscu znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 15 mandatów i SLD-Lewica Razem z 11. Do sejmików dostał się jeszcze komitet zrzeszający Mniejszość Niemiecką, który wprowadzi 5 osób, KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 2 mandaty oraz KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty - 1 mandat.

Rządy POstkomunistów we władzach centralnych skończyły się 3 lata temu. Rządy POstkomunistów w samorządach też są w bezładnym odwrocie i ich całkowity koniec jest bardzo bliski. W tych samorządach, w których POstkomuniście jeszcze utrzymali władzę skończy się ona często i gęsto jeszcze przed upływem tej 5-cio letniej kadencji, bo zakończą ją sądy, skazując przestępców, którzy ulokowali się w samorządach.

29-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jasne ,że przegrał, A teraz w dogrywce przegra w Jelczu i innych miastach !! !Ja nie wiem jak wy liczycie PISIORY !! !!
29-10-2018 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Umiesz ty wyższa szkoła jazdy doktorku liczyć 7 mandatów ma PIS a 12 pozostali , to co PIS ma znaczną większość ?, umiesz ty człowieku liczyć , czy boisz się przyznać do PISOWSKIEJ PORAŻKI! Gdzie te twoje z kretesem?
29-10-2018 ~ Halo ziemia ! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pis na terenie Miasta Oławy, gminy Oławy, gminy Domaniów i powiatu oławskiego przegrał wybory samorządowe w 2018r i taka jest prawda.
29-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Trudno wymagać od jakiegoś pół-debila, żeby się znał na „prostej matematyce”. Dla niego 30 wcale nie stanowi znacznie więcej niż 25, lecz MNIEJ i jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość „przegrało z kretesem”.

Przewaga jednej partii w wyborach ponad 50% oznacza SAMODZIELNĄ WŁADZĘ i taką Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło w 6 województwach (dotychczas miało tylko w jednym). Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO WYBORY w aż 9 województwach i jest tam wiodącą siłą.

Co do koalicji, to rzeczywiście inne ugrupowania nie chcą wchodzić w koalicje z Prawem i Sprawiedliwością, bo PiS nie pozwala kraść, oszukiwać i korumpować, a olbrzymia większość tych innych ugrupowań idzie po władzę tylko i wyłącznie po to, żeby się nachapać kosztem innych. Na to PiS nie pozwala. Koniec. Kropka.

Co do „dojnej zmiany”, to Prawo i Sprawiedliwość rzeczywiście doi, ale tylko mafie oszustów i złodziei, a to, co z nich „wydoi”, daje społeczeństwu.

Ten pół-debil pt. „oławiak”, (ten nick jest obrazą dla uczciwych Mieszkańców Oławy, których jest wbrew pozorom bardzo dużo), który nie wie, ile jest więcej, 30 czy 25 i który sadzi byki ortograficzne, uważa, że walka z korupcją i z rozkradaniem mienia publicznego, to „rujnowanie samorządów”.

„Niestety, tak się nie buduje koalicji”, twierdzi ten pół-debil, bo według jego moralności, koalicje buduje się na zasadzie – wejdziemy w koalicję, jak odpalicie nam tyle, a tyle z łupów zdobytych na publicznym majątku i z korupcji.

Rzeczywiście PiS tak nie buduje koalicji. Warunki PiS są zupełnie inne: przestaniecie okradać i oszukiwać innych, skończycie z korupcją i będziecie realizować program służący mieszkańcom i regionowi. To jednak przekracza zdolność pojmowania „oławiaka”, więc nikt nie jest w stanie mu tego wytłumaczyć.
29-10-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Druzgocąca przewaga PIS , cha cha cha! O ile mi się wydaje do tej druzgocącej przewagi to brakuje PISOWI , jeszcze sporo! Przewaga to jest ponad 50% , z prostej matematyki. Tymczasem nie wydaje mi się aby ci pozostali weszli w koalicję z PIS ! W niedzielę druga tura wyborów w JELCZU-LASKOWICACH , a tu wiadomo iż będzie sromotna porażka To samo tyczy się innych miast KRAKOWA, GDAŃSKA i innych mniejszych ! Najpierw wszystkich rugają i oświadczają iż tylko oni są dobrą a tak na prawdę DOJNĄ ZMIANĄ ! , a teraz szukacie sojuszników bo wam poparcia brakuje aby zrujnować jeszcze samorządy! Fakt trochę wam się udało , zrobić wodę z mózgu ale o tym zadecyduje druga tura wyborów w wielu miejscach , w tym w JELCZU . A tu wiadomo iż będą baty dla PIS! Niestety tak się nie buduje koalicji. To samo tyczy się sejmików wojewódzkich gdzie nikt z PISEM nie będzie wchodził w obiecanki i rządowe stołki! Do niedzieli nie daleko a tu się okaże na ile się wam udało!
29-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Powiatu jest druzgocące dla wszystkich innych komitetów wyborczych i to pomimo, powiedzmy tym razem bardzo delikatnie, braku zachwytu mieszkańców nad Brezdeniem i jego kliką. Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło wynik prawie 30%, Koalicja POstkomunistyczna niecałe 25%, tzw. „Bezpartyjni” Samorządowcy niecałe 20%, Wspólnota Samorządowa nieco ponad 15%, a reszta się nie liczy.

Ludzie mają dość rządów lokalnej sitwy i chcą, aby Dobra Zmiana dotarła wreszcie do naszego powiatu. To było jedyne wyjście – głosować na kandydatów PiS, nawet jeśli sami kandydaci wystawieni przez lokalny PiS są nic nie warci. PiS może teraz rządzić w powiecie, choć niesamodzielnie, więc rząd i centrala PiS już zadba o to, żeby osoby niegodne zaufania zostały szybko wymienione na uczciwe.

Tu nie chodzi o to, żeby rządziło PiS i tylko PiS, jak niektórzy w panice wołają, czując, że uciekają im przekręty, posadki, przywileje i apanaże. Chodzi o to, żeby rządzili ludzie uczciwi i kompetentni, o nic więcej. Jednak aktualnie tylko PiS może zapewnić, że tak będzie. Wszystkie inne opcje polityczne, lokalne, UBewatelskie, tzw. bezpartyjne, czy inne fiki-miki samorządowe, są umoczone po same uszy w lokalnej sitwie POstkomunistycznej i dlatego wszystkie razem utworzyły jeden front przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, które nie pozwala na rozkradanie majątku publicznego i dba o interesy mieszkańców.

Są oczywiście wyjątki, jak np. w Gminie Domaniów, gdzie POstkomunistyczna sitwa już 4 lata temu została odsunięta od władzy a wójt Głogulski otrzymał teraz ponad 75% głosów.

Problem Oławy, ale nie tylko Oławy, polega na tym, że również tzw. wierchówka lokalnej organizacji PiS też jest umoczona po same uszy w lokalnej sitwie POstkomunistycznej. Mimo to, większość ludzi w powiecie zagłosowała na PiS, słusznie dając wiarę centrali PiS-u, że skoro dotrzymuje obietnic w rządzie, dotrzyma ich również w samorządach.

W samej Oławie, bezspornym mateczniku POstkomuny, lokalna sitwa spod znaku BBS wprawdzie wygrała, ale PiS stał się drugą co do wielkości siłą polityczną w Radzie Miasta, a to już nie przelewki, bo już afery nie będą zamiatane pod dywan, jak dotychczas i nagle okaże się, że takich Kownackich jest również sporo w samej Oławie. Oj, będzie się działo.

W Jelczu-Laskowicach sitwowa „Koalicja 2018-2023” wygrała z PiS-em tylko nieco ponad dwoma punktami procentowymi, choć Jelczanie-Laskowiczanie bardzo nie lubią Dudkowskiego.

Wielu ludzi nie uwierzyło jeszcze, że ktokolwiek może rozwalić lokalną sitwę i prawie połowa nie poszła w ogóle na wybory. Jednak, jak w najbliższej kadencji zobaczą, że PiS faktycznie dba o ich lokalne interesy i zaczyna zamykać tych lokalnych polityków i urzędników, którzy byli dotychczas nietykalni, w następnych wyborach ruszą do urn i pogonią całą tę POstkomunistyczną sitwę na zbity pysk.

Niestety wymaga to czasu, ale trudno liczyć na to, że mentalność ludzi, wypaczana i wykrzywiana przez prawie trzydzieści lat przez rządy POstkomunistycznej, a jeszcze wcześniej komunistycznej mafii, w ciągu trzech lat sprawiedliwych i uczciwych rządów zostanie całkowicie zmieniona, tym bardziej, że POstkomuna ciągle jeszcze miesza ludziom w głowach za pomocą podłej, załganej i fałszywej propagandy, wykorzystując panująca dziś pełną wolność słowa i niemieckie media działające na terenie Polski, z TVN, Polsatem, Gazetą Wyborczą, Newsweek`iem i Onet`em na czele.

Również lokalne gazety są prawie wszystkie w rękach niemieckich, a nasza „Powiatowa”, która podobno nie jest w niemieckich rękach, stosuje zabronioną konstytucyjnie cenzurę prewencyjną.
29-10-2018 ~ wyborca lokalny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Piter twój problem polega na tym, że sam z sobą masz problem aby cokolwiek skumać. Mniej jak 50% frekwencji w Oławie to o czym świadczy , że młodzi oławianie olewają wybory, jak tu już ktoś pisał miasto jest podzielone na trzy udziały BBS-PO-PiS, jestem pewien, że przy 60-70% frekwencji wynik byłby ciekawszy. Przez wiele lat budowany elektorat w Oławie to urzędnicy , nauczyciele, pracownicy spółek miejskich itd...wszyscy którzy są na garnuszku władzy. W tym naszym kapitalizmie praca jest najwyższym dobrodziejstwem z gwarancją dotrwania do emerytury w przeciwieństwie do prywatnych firm gdzie dzisiaj pracujesz a jutro na portierni dostajesz kopertę z wymówieniem. Piter przejrzyj na oczy kto pracuje w urzędach czy w spółkach miejskich po jakich plecach. Tak się tworzy wierny i zależny elektorat, ale nie to jest problem, problem w tym, że wybierani są radni którzy niczym sobie na to nie zasłużyli.
28-10-2018 ~ Piter ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Młodzi energiczni, wykształceni nie mogą się przebić przez ten zatwardziały beton." - czyj to problem, że nie mogą się przebić?. Może słabo się starają. Nie bardzo potrafię zrozumieć takich pretensji. To tak jakby garbaty miał pretensje do kulawego że ma garba.
28-10-2018 ~ DO Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gdzie Pan jest jak tu taka duskusja ?. Pan też popierał OZP i Pna Bartosza bo jakoś mi umknęło a aż żem ciekaw?
28-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
OZP skasowało PiS-owi 2 radnych ha ha , tak to jest, jak PiS oławski nie chce z nikim wokół rozmawiać, tylko patrzy na swoje korytka.
28-10-2018 ~ wisiu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zwłaszcza, że OZP nie startowało do powiatu to miejsce zadania pytania świadczy jedynie o braku intelektu zadającego.
28-10-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z czego ty się szydzisz baranie, że ciągle ci sami co 4 lata będą siedzieć w tych radach, żeby było weselej dla co miesięcznej dietki. Młodzi energiczni, wykształceni nie mogą się przebić przez ten zatwardziały beton.
Obniżymy dietę do 250zl. zobaczymy ilu chętnych będzie do rady- ha,ha,ha! ;) :D :P :)
28-10-2018 ~ Do Zjednoczona Prawica ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I jak tam Panowie nastroje ;) Pochwalcie się !! ! Wynik powala z nóg...ze śmiechu hahahaha
27-10-2018 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anka z takim wynikiem to ty powinnaś startować do sejmu za rok z listy PO. Ci tzw. liderzy partyjni którzy uważają, że są nieomylni nawet jak przegrywają , powinni już zwolnić miejsce dla takich hardych jak Anka!
24-10-2018 ~ X-man ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Masztowcy głosami zdobytymi przez panią Jolantę Górską wprowadzili Mikodę do rady. Gratulacje dla ich strategii!
23-10-2018 ~ Ara ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zastanawiam się, która ekipa jest mocniejsza intelektualnie. Rada powiatu czy miasta - jak obstawiacie?
23-10-2018 ~ Darek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Brezdeń może teraz zostać wicewojewodą., bo obecny - Kamil Zieliński zdobył mandat do sejmiku i prawdopodobnie będzie wicemarszałkiem.
Jako wicewojewoda Brezdeń stanie się znany w województwie i dzięki lansowi po wszystkich powiatach może zostać posłem w przyszłym roku. kto wie czy tak nie planuje?
W PiS wiadomo - liczą sie Pieniądze i Stanowiska .
23-10-2018 ~ gosc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kaczor niby starosta,no chyba nie odwazlby sie startowac ,bez wyksztalcenia i zero pomyslu na cos dobrego,madrego ,zreszta juz byl poslem i nic nie zrobil!
23-10-2018 ~ Adam ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli ktoś typuje Kaczora na starostę to ma ograniczone horyzonty myślowe ten człeczek jako poseł nic dobrego dla Oławy nie zrobił ,a wręcz przeciwnie szkodził Oławie
23-10-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Leszczyńska przeskoczyła Kaczora swojego guru , ou,ou a Brezdeń to nawet o 100 % no i Szponar tyż , to źle wróży przed wyborami do sejmu za rok. :O :* :D
22-10-2018 ~ wow ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To teraz kto na staroste Kaczor czy brezden ?
Układ ma się dobrze !
22-10-2018 ~ cary ( gość OSI) zgłoś naruszenie
O i Kulesza sie znów załapał , omamił ludzi na wsiach i kupili jego bajeczki o pomocy dla polskich rolników.
22-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ha ha ha i tak oto dzięki masztowcom, radnym nadal będzie Mikoda dobre :)

OSI - OLAWA.INFO - Wyniki wyborów do Rady Powiatu

podobne tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin