Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Oławie

- opublikowano: 22-10-2018

1. RYDZOŃ Krzysztof - 320
1. ŁUCIW Piotr Wojciech - 187
1. GWIAZDOWICZ Paweł Roman - 365
1. PASIERBOWICZ Małgorzata Beata - 494
1. JASIŃSKA Kazimiera Alina - 216
2. ZIÓŁKOWSKA Magdalena Lucja - 673
2. MIKODA Andrzej - 189
2. ZIELIŃSKI Albert Tomasz - 209
2. ŁUCZKIEWICZ Mariusz Marek - 744
2. POLANOWSKA Ewa Julia - 271
2. NIEMIROWSKI Witold Jan - 382
2. ŻYDŁO Jacek Józef - 242
2. GOGOLA Jan Władysław - 194
3. PAWŁOWICZ Przemysław - 470
3. NOSEK Wanda Elżbieta - 223
3. MAZUREK Krzysztof Jan - 604
3. URBAŃCZYK Józef - 270
3. FRISCHMANN Tomasz - 886
3. HADRYŚ Jerzy Tadeusz - 249
3. PRUS Michał - 195
3. DOMARADZKA Maria - 197

Podział mandatów:
4. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA - 7
5. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM - 0
10. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 5
16. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNY BLOK SAMORZĄDOWY W OŁAWIE - 9
17. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OŁAWSKA ZJEDNOCZONA PRAWICA 2018 - 0
18. KOMITET WYBORCZY OŁAWSKIE FORUM ROZWOJU - 0

źródło: PKW

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 64. )
11-11-2018 ~ Catch e if you can ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zagramy ?
11-11-2018 ~ ANONONIMUS ( gość OSI) zgłoś naruszenie
O gdybyś Ty miał pojęcie o czym piszesz. Jeśli to groźba karalna i czujesz się zagrożony to złóż zawiadomienie, wszak ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego !! !
A co do bicia, no cóż..., to była taka metafora, ale skoro głodnemu chleb na myśli :) zapodaj sobie może jakiś dobry filmik i bij dowoli, skoro lubisz to czemu nie ;) Trochę zbyt wysokie progi... intelektualne kolego ;)
A tak z ciekawości prawnikiem to Ty nie jesteś, o czym świadczy Twój wpis, no chyba że niedouczonym, czyżby zatem radny się objawił ?? ? w swojej własnej osobie i to zacnego ugrupowania ?

10-11-2018 ~ do anonimusa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
cyt. ,,do władzy pchają się często ludzie obłudni i zakłamani ( tu pełna zgoda) i takich należy tępić i eliminować".
Kogo ty chcesz tępić i oł- eliminować / (to są groźby karalne)

.....a jeżeli zawiodą no cóż... będziemy "bić po łapkach" - bić to sobie możesz, co najwyżej ..........! :O :* :-/
08-11-2018 ~ ANONIMUS ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Widzisz nawet nie masz pojęcia odnośnie użytej terminologii i próbujesz w sposób nieudolny obrócić kota ogonem, jak to potrafią tacy jak Ty. To gdzie drogi Panie Pan mieszka ? !! ! Tutaj nie trzeba żadnego skomplikowanego śledztwa ;) a co do kabaretu, to kabaretem właśnie jest to, że do władzy pchają się często ludzie obłudni i zakłamani i takich należy tępić i eliminować, niezależnie z jakiej opcji pochodzą. Zobaczymy czy rzeczywiście niektórzy radni "nie zawiodą", a jeżeli zawiodą no cóż... będziemy "bić po łapkach" niezależnie od opcji politycznej ;) Póki co, śpij spokojnie ;)
07-11-2018 ~ do anonima co nicka nima ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anonim- twoja teoria o zameldowaniu jest godna pracy naukowej tak po wypiciu 0,7 l !Żeby być na liście wyborców i mieć prawo wyborcze trzeba się zameldować i po co ta dyskusja? Zameldowanie jest czynnością materialno - techniczną - ciekawa teoria. To mi przypomina słynna teorie Lenina i jego wpływ na gwintowanie lufy czołgu.
Śledzenie radnych którzy są zameldowani w Oławie a faktycznie mieszkają po za miastem przypomina mi czasy Stasi- kabaret!
07-11-2018 ~ do domino ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie rozśmieszaj mnie gościu, w wyborach na burmistrza mniej niż śmiesznie , potem były wybory uzupełniające do rady 6 głosów - to rzeczywiście udany pierwszy krok.
05-11-2018 ~ anonim ( gość OSI) zgłoś naruszenie
i jeszcze jedno, zameldowanie jest tylko czynnością materialno - techniczną, w żaden sposób nie potwierdzającą że dana osoba rzeczywiście mieszka na wskazanym adresie i może być anulowana.
05-11-2018 ~ do do anonima co nicka nima ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I co mu się wydaje, że jest strasznie cwany. Jak się przemeldujesz do wujka, babci czy dziadka to możesz dopisać się do listy wyborców ale nie oznacza to, że faktycznie zamieszkujesz w danym okręgu wyborczym. Myślisz, że inni są tak głupi jak ty mądry i nie wiedzą co jest grane. Że są kandydaci, którzy faktycznie nie miaszkają tam gdzie są zameldowani i gdzie kandydują? !! ! I rola mediów tutaj aby tropić takich cwaniaczków i lać ich po łapkach. Mieszkasz na wsi to kandyduj na sołtysa a nie do rady miasta !! ! Mieszkasz w innym mieście to kandyduj tam gdzie mieszkasz, gdzie Cię sąsiedzi znają i są w stanie powiedzieć coś Ty za jeden !! !

OJ Cwaniaczku cwaniaczku, od dziś stawiam sobie za cel tropienie takich jak cwaniaczków i bicie po łapkach za nieprzyzwoite zagrywki wyborcze i niezależnie z jakiej opcji byś nie był. W pierwszej kolejności zabiorę się za prześwietlenie listy radnych miejskich. Jeśli dowiem się, że któryś mieszka poza swoim okręgiem wyborczym i mieszkał tam przed wyborami, możecie być pewni że wyborcy poznają te informacje.


Wszystkich tych, którzy nie lubią politycznych oszustów zapraszam do śledzenia tego co się będzie działo i wspierania oławskiego ANONIMUSA ;)
05-11-2018 ~ kaliber44 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wydaje mi się, że Marcin, ciut bardziej znany i kojarzony, mógłby zrobić lepszy wynik niż Bartosz i szyld K'15 również pomógłby Komitetowi.
05-11-2018 ~ Domino ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli chodzi o młodych kandydatów, to szkoda, że w Komitecie Pana Gawlasa nie startował Pan Turek. 4 lata temu, zrobił pierwszy udany krok i szkoda, że tego nie kontynuuje, myślę, że byłby istotnym wzmocnieniem i z pewnością znaną twarzą kampanii.
05-11-2018 ~ do anonima co nicka nima ( gość OSI) zgłoś naruszenie
.....kandydat to powinien mieszkać na terenie gminy w której znajduje się okręg wyborczy z którego kandyduje !! ! Mieszkać bęcwale a nie być zameldowanym.
Kandydat do rady miejskiej w Oławie musi na stałe zamieszkiwać na terenie gminy w której chce kandydować a żeby na stałe mieszkać trzeba się zameldować , być wpisany na listę wyborców i kto tu jest bęcwałem?
04-11-2018 ~ ze Wam sie chce ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie macie co robic?. Facet zrobil wynik jaki zrobil. Startowal z niezaleznego komitetu. I tak ze glosowalo na niego tyle osob to calkiem sporo. Przynajmniej ma odwage startowac samodzielnie a nie opierac sie na znaczkach partyjnych. Pewnie gdyby z kolegami zdecydowali sie na start z list innych ugrupowan to dzis byliby w RM jak widac wazna jest idea a nie korytko i dieta. Pozdrawiam i nue poddawac sie nastepnym razem bedzie lepiej !! !
04-11-2018 ~ do obiektywny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Kandydat musi na stałe zamieszkiwać na obszarze gminy (powiatu czy województwa), w której startuje."
Oława to gmina miejska więc co mi z Domaniowami i J-L wyjeżdżasz. Nawet nie potrafisz zrozumieć tego co sam piszesz. Inwektywy zachowaj dla siebie. Widzę PIS nie śpi, czuwa hehe.
04-11-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do anonima co nicka nima. Śmiać to się będziesz ale z samego siebie.
Kto może kandydować do rady miejskiej w Oławie ?
Uprawnieni do tego są obywatele polscy. W wyborach do rad gmin mogą również kandydować osoby, niebędące obywatelami polskimi, ale będące obywatelami Unii Europejskiej. Kandydat musi na stałe zamieszkiwać na obszarze gminy (powiatu czy województwa), w której startuje. Kandydaci muszą też figurować na listach wyborców właściwych dla danej gminy (powiatu , województwa )
Czy osoba mieszkająca na stałe w Oławie może kandydować do rady gminy Domaniów, czy rady gminy wiejskiej Oława, czy do rady miejskiej Jelcza Laskowic- NIE! Może natomiast kandydować do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, do rady powiatu oławskiego.
Co do imienia - myślę , że tępa dzida jest odpowiednie.
04-11-2018 ~ do wisława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gdzie widziałaś dziesiątki tysięcy złotych u pana Mariusza Łuczkiewicza ? ToZiółkowska i Frischmann brylowali w kosztach w kampanii, i jak drugi został burmistrzem, tak pierwsza wyrzuciła pieniądze w błoto.
04-11-2018 ~ - do obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak widać to nie powinieneś brać udziału w dyskusji, bo nie jesteś nawet zorientowany, że kandydat to powinien mieszkać na terenie gminy w której znajduje się okręg wyborczy z którego kandyduje !! ! Mieszkać bęcwale a nie być zameldowanym !! ! Meldunek a miejsce zamieszkania często nie są ze sobą zbieżne. Jeśli tego nie pojmujesz to się nie wypowiadaj o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. A jeśli uważasz, że piszę pod kilkoma nickami i jestem jedną i tą samą osobą to oświeć wszystkich !! ! Jak taki jesteś wszechwiedzący to podaj moje personalia. Ok, jak się boisz to Ci ułatwię, podaj inicjały albo imię ;) Chętnie się pośmieję ;)
03-11-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
.... A swoją drogą odnośnie niektórych wybranych radnych to trochę nie fair, że mieszkając i pracując aktualnie poza Oławą chcą sprawować mandat w RM Oławy.
Gościu, żeby brać udział w dyskusji na temat wyborów do RM w Oławie trzeba znać podstawowe przepisy Ordynacji Wyborczej; Który z wybranych radnych jest zameldowany lub mieszka poza Oławą - odpowiedź jest prosta - żaden wszyscy są mieszkańcami Oławy , bo inaczej nie mogliby kandydować .
Chłopie skończ już te żałosne komentarze, myślisz że jak piszesz pod kilkoma nickami to nikt nie wie, że to jedna i ta sama osoba?. Palisz się na całej linii od wyborów po te posty. Chłopie przejrzyj na oczy, wynik mówi sam za siebie. Pogódź się z tym. Jedna rada, nie pchaj się tam gdzie Cie wy..ją i to bez mydła !!
03-11-2018 ~ Do Wiesława Krzysztof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Ty dalej swoje i nic do Ciebie nie dotarło. Snujesz teorie i szukasz spisków tam gdzie ich nie ma. Szukaj dalej i zrażaj do siebie ludzi. Sam sobie wystawiasz odpowiednią wizytówkę. Co do pozostałych kandydatów to o czym Ty mówisz. Przepaść i tyle. Szkoda, że nie wyciągasz właściwych wniosków.
03-11-2018 ~ wisława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeśli chodzi o wybory na burmistrza, to słaby wynik zrobili kandydaci PO i PiS, dziesiątki tysięcy złotych władowane w kampanię, partyjna machina udzielająca wsparcia i nawet nie było drugiej tury. A jak widać, dla niektórych tutaj te 1000 złotych to być albo nie być, skoro tak hejtują innych.
03-11-2018 ~ krzychu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Weź skończ już te swoje żałosne próby hejtu. Siedzisz pewnie w kieszeni i Frischmanna. Wystarczy spojrzeć na FB kto hejtuje Gawlasa, albo fake konta, które udostępniały materiały kandydatów BBS, albo po prostu ich rodziny. Bo co, bo w końcu ktoś wytknął nieprawidłowości? Oława to nie jest prywatne miasto kliki BBS.
03-11-2018 ~ do krzychu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chłopie skończ już te żałosne komentarze, myślisz że jak piszesz pod kilkoma nickami to nikt nie wie, że to jedna i ta sama osoba?. Palisz się na całej linii od wyborów po te posty. Myślisz, że P. Łuczkiwicz opuści PIS żeby się bawić w przedszkole?. Tam przynajmniej ma mandat radnego i szanse na reelekcję a więc było nie było 10 lat diety. Chłopie przejrzyj na oczy, wynik mówi sam za siebie. Pogódź się z tym. Jedna rada, nie pchaj się tam gdzie Cie wy..ją i to bez mydła !! ! A swoją drogą odnośnie niektórych wybranych radnych to trochę nie fair, że mieszkając i pracując aktualnie poza Oławą chcą sprawować mandat w RM Oławy. Uważam, że media powinny podjąć temat i każdy radny powinien zostać pod tym kątem mocno prześwietlony. Takie osoby powinny albo wykazać związek z miastem albo zrzec się mandatu. Dlaczego ktoś, kto np. mieszka w Stanowicach, pracuje we Wrocławiu, chce być radnym w Oławie. Tego nie jestem w stanie zrozumieć. No chyba, że chodzi głównie o dietę?. Niestety fałsz i obłuda na każdym kroku. Drodzy dziennikarze. Zadanie dla WAS, odpytajcie w końcu radnych i to najlepiej każdego po kolei, gdzie mieszkają, gdzie pracują i opublikujcie !! ! Niech oławianie wiedzą w końcu na kogo głosowali !! !
03-11-2018 ~ krzychu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Moim zdaniem Gawlas zrobił dobry wynik (nie mówię, że bardzo dobry, ale po prostu dobry), będąc wcześniej mało znany, bez szyldów partyjnych i kampanii centralnej. W takim Jelczu - Laskowicach pani Dekret mając wielomiesięczne wsparcie Kornela Morawieckiego, będąc wcześniej radną zdobyła 200 coś głosów. Chłopak ma dopiero 28 lat, co robili pozostali kandydaci w jego wieku? Żadne z nich jeszcze długo nie marzyło nawet o tym aby radnym zostać. W 2010 roku Ziółkowska kandydując do rady miasta z PO miała 30 lat i dostała 40 głosów, Łuczkiewicz wtedy nie kandydował, a Frischmann był już w okolicach 40 lat. Jeśli pozostali gracze (BBS, PiS i PO) jego i najbliższych współpracowników nie zagospodarują to wyrośnie im poważna konkurencja. Na Kaczora też mogło głosować całe miasto, facet tyle lat był posłem a dostał tylko 1000 głosów. Marzy mi się takie centroprawicowe ugrupowanie (ale takie mądre, bez tego skrajnie prawicowego oszołomstwa) i myślę, że pan Gawlas z panem Łuczkiewiczem (jakby kopnął tych pzprowych towarzyszy i odszedł z PiS) mogliby stworzyć coś ciekawego. Najbardziej bawi mnie stadko BBSowych hejterów, którzy próbują pana Gawlas atakować. :D No tak pojawił się ktoś z poza układu i wytyka nieprawidłowości.
31-10-2018 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
chłopie wieź już zamilcz , bo te twoje teorie kogo wybrali , bo na to sobie zasłużyli a tych nie wybrali, bo nic dla miasta nie zrobili staje się nudne jak flaki z olejem a już pisanie o tym, że nie startowałem bo jestem społecznikiem i nie będę się tym chwalić zachowaj dla swoich potomnych na dobranockę, może w to uwierzą. Ja już tych tzw. społeczników na tym forum którzy się chwalą że nimi są, ale nie chwalą się co zrobili pożytecznego dla społeczeństwa mam po dziurki w nosie.
Anonimie należysz do tych co ktoś im pluje w twarz to mówią że deszcz pada- łod i cala prawda. :P
31-10-2018 ~ do do gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do kogo ty pijesz ? chłopie nawet nie startowałem w tych wyborach,a to co społecznie robię, to nie robię dla bycia radnym i nie widzę powodu, aby tym się chwalić.
31-10-2018 ~ Jonasz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A to oprucz bbs, po i pis ktoś jeszcze startował?
31-10-2018 ~ do Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I kto tu odwraca kota ogonem? Proste pytanie na które nie potrafisz od kilku dni odpowiedzieć, z jasnych zresztą względów. Co zrobili Ci młodzi, którzy nie zostali do rady wybrani, aby ludzie mieli dać im mandat zaufania?. Ludzie mają ich wybrać tylko dlatego, że komuś nie podobają się obecni radni?. Weź chłopie porządny rozpęd i walnij baranka w ścianę, moze w końcu coś Ci zaświta. Na Twoje pytanie nie odpowiem bo zwyczjnie jak większość przeciętnych (nie piszę "normalnych" bo jeszcze byś się poczuł urażony) nie śledzę tego, ale widzę, że Oława się rozwija, powstają nowe inwestycje, nowa infrastruktura, jest gdzie wyjść itd. Ponadto obserwuję dużą aktywność społeczną jaką przejawia część radnych zarówno z PIS, PO jak i BBS. Owszem, może i są tacy, którzy aktywności nie przejawiają i powinni być zmienieni ale na kogo?. Na kogoś kto tak samo niczym się nie wyróżnia?. Ponadto nie wiem jaka jest np. aktywność tych jak to piszesz "milczących radnych" na komisjach?. Czy śledzisz wszystkie, nie sądzę. A jeśli tak to współczuję, bo widocznie nie masz co robić w życiu i może rada to Twój główny cel. Na innych piszesz, że pobierają dietę, Ciekawe tylko czy Ty byś się jej zrzekł jak to np. zrobił radny PO, bo po prostu go na to stać !! ! A zarzuty o przyspawaniu do stołka to jak kulą w płot. Po prostu nie lubię jak ktoś sam sobą nic ciekawego nie prezentuje, a bierze się za urządzanie życia innym. WYBORCY WYBRALI W DEMORKATYCZNYCH WTBORACH !! ! Wbij to sobie w końcu do głowy i pogódź się z tym. P.S. Z takim podejściem "Do twojej wiadomości, osoby, które nigdy nie były na utrzymaniu mieszkańców nie są zobowiązane do robienia niczego." - owszem nie są, ja nigdzie nie napisałem że do czegokolwiek są zobowiązane. Tylko niech nie liczą wówczas, że kiedykolwiek uzyskają mandat społeczny, bo dlaczego ludzie mieliby głosować na kogoś kto wyskakuje jak filip z konopi na dwa dni przed wyborami. Naprawdę śmieszne jest to co piszesz.
31-10-2018 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ciemnogród to tu prezentuje jeden przyspawany do koryta, obraża niezależnych kandydatów, chwali przestępcę, zapytany o osiągnięcia osób, które są wieloletnimi radnymi odwraca kota ogonem. Do twojej wiadomości, osoby, które nigdy nie były na utrzymaniu mieszkańców nie są zobowiązane do robienia niczego. Natomiast jak ktoś jest radnym i pobiera co miesiąc dietkę to wypadłoby, żeby robił cokolwiek dla mieszkańców.
Ile projektów uchwał w mijającej kadencji zgłosiło PO czy PiS?
30-10-2018 ~ do gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pisząc ciemnogród masz chyba na myśli siebie. Jeśli nie zostałeś wybrany to widocznie na to nie zasłużyłeś. Pisałem Ci już tutaj niejednokrotnie, POCHWAL SIĘ SWOIMI ZASŁUGAMI a nie tylko cały czas wytykasz innym. W żadnym komentarzu nie pada tutaj co takiego zrobieś/aś aby ludzie mieli na Ciebie zagłosować. Podaj przykłady tych kandydatów, którzy nie zostali wybrani a mają według Ciebie tak wielkie zasługi. Wiesz dlaczego tacy jak Ty nigdy nie wygrają żadnych wyborów? Poczytaj sobie swoje komentarze to może coś z tego w końcu zrozumiesz. Co do wójta to wiesz dlaczego ludzie na niego zagłosowali? Nie dlatego że są tak głupi, tylko dlatego że kombinują lepiej niż Ty sobie myślisz. Pojedź do Gać i zapytaj co zrobił wójt, a to że dłubie w nosie itp., że jest jaki jest to ludzie od dawna wiedzą, ale mają szkoły, boiska, hale sportową itd. I za to nawet gdyby wójt z fujarą latał po wsi to i tak na niego zagłosują. A Ty możesz dalej tutaj smarować i nic Ci z tego nie przyjdzie. Jeden taki już tutaj jest, Rolf się zwie czy jakoś tak. Skrzyknijcie się i połączcie swoje moce.
30-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Mamy takich radnych, na jakich sobie zasługujemy, a że wyborcy są jak z Cimnogrodu, udowodnili wybierając WÓjta, kóry będzie pobierał wynagrodzeniaz rządzić będzie komisarz, który też będzie pobierał wynagrodzenie z tego samego woreczka.
30-10-2018 ~ do Luki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ciemnogród wybrał, to co chciał! , na tym polega demokracja !
30-10-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
uhunu - którą już jesteś kadencje w radzie ? Nie długo zima, szykuj się do snu zimowego, na sesjach nawet nikt nie zauważy czy jesteś czy drzemiesz. :D :P :)
30-10-2018 ~ Do trollinga ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przecież w ZWiKu rządzi platforma miej pretensje do platformy !! !!
30-10-2018 ~ uhunu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak widzę żal....ściska, że się do rady nie dostali. Co zrobiliście aby ludzie mogli na WAS zagłosować !! ! Nie zabierajcie się za nieporadne rozliczanie innych skoro sami nic nie zrobiliście. I nie obrażajcie wyborców. Wynik Waszego komitetu jaki był? Przy ilu tysiącach na inne ugrupowania ? Wstyd i żenada !! ! A takimi wpisami tylko się ośmieszacie do cna.
30-10-2018 ~ trolling ( gość OSI) zgłoś naruszenie
najwyraźniej mieszkańcy Oławy lubią płacić dwa razy za to samo, lubią jak im się podnosi cenę wody, a potem ZWiK sponsoruje wszystkie festyny, itd.
30-10-2018 ~ Luka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ciemnogód Oławski wybrał to co wybrał , a za rok obudzi się z ręką w NOCNIKU
30-10-2018 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I to jest właśnie podejście radnych nieporadnych, raz coś tam kiedyś zrobił, to już jest wielce zasłużony i przez kilkanaście lat może spać w radzie i brać dietkę co miesiąc. Podaj najpierw przykłady czym się zasłużyli radni, którzy siedzą 2-3 kadencję w radzie? W odpowiednim czasie wskoczyli do właściwego szyldu i tyle. Wielu jest takich co nic nie zrobili przed i nic nie robią w radzie, tylko mieli szyld taki a nie inny i się załapali z 2-3 miejsca przez chorą ordynację wyborczą.
30-10-2018 ~ obywatel-wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
gościu, ale masz zryty beret, którą już kadencje siedzisz w tej radzie jako radny nieporadny? Przecież w tym rajcowaniu tylko chodzi o jedno, aby kandydować pod odpowiednim szyldem dostać się do rady i bez mrugnięcia oka łoić kasiorę przez całą kadencję - co miesiąc tysiaka i tak prze 5 lat, nawet nie trzeba chodzić na te sesje raz w miesiącu i tak będą płacić niewiele pomniejszona dietę- takie mamy prawo, takie mamy państwo- ha,ha,ha!
29-10-2018 ~ Do Trójcy w jednej osobie ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie możesz przeżyć porażki czy co?! Bo najwyraźniej nie rozumiesz co się do Ciebie pisze? Nie wiem jakie szkoły kończyłeś ale z logiką to u Ciebie krucho. Wyraźnie napisałem, że ludzie wybrali sprawdzonych radnych, takich którzy mają doświadczenie i nie ośmieszają się nie potrafiąc zrobić nawet porządnej kampanii. Obserwujesz każde posiedzenie RM, jesteś na każdym, że wiesz kto milczy a kto nie?. Poza tym wiedz, że nie każdy mysi mleć ozorem, bo wcale nie o to chodzi. Wy już zapowiadaliście, że idziecie po władzę i co?! Z dużej chmury nawet kropla deszczu nie poleciała. Ty naprawdę masz chyba tak rozdmuchane ego, że kompletnie niczego nie kumasz. Pytałem co ktoś z tych "młodych" zrobił dla miasta i jego mieszkańców? Odpowiedzi dalej nie ma. Za co więc mieszkańcy mieliby zaufać komuś kto wyskakuje jak królik z kapelusza, nikt go nie zna, nie wie co wcześniej robił i co, mają wszyscy na niego głosować. Z jakiej niby paki. Tylko dlatego, że jest młody to wszyscy mają paść na kolana. Chłopie ogarnij się. Na szacunek ludzi i wyborców trzeba sobie zasłużyć czynem a nie paplaniem. Zrozum w końcu ludzie wybrali tych których znają i którym ufają !! ! Twoje jakiekolwiek wywody są daremne. Kończę z tobą dyskusję bo szkoda na to czasu.
29-10-2018 ~ gość do wyborcy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Świetnie ,ze twój tok rozumowania jest znakomity, cieszę się niezmiernie,że nie wybrali nowych a zwłaszcza że OŁAWIANIE , nie dali się dojnej zmianie PIS! Doskonale wszystko rozumie i nie pozwolę na podział POLAKÓW iż tylko jedni mają rację a drudzy to złodzieje , oszuści i komuniści. KONSTYTUCJA!
29-10-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
gosciu prze małe ,,g" bo nie masz nicka, ale przeprowadziłeś prace naukową o tym dlaczego wybrali tych samych .
Ja pierdziele skąd ty się chłopie urwałeś , ile kresek zaliczyłeś żeby takie mądrości wywodzić. Ty gościu niczego nie rozumiesz i już nie zrozumiesz , pewna granica rozumowania u ciebie już się skończyła, nie wysilaj się, przez twój tok rozumowania nabrałem obrzydzenia do wyborów, nie będę więcej głosować na radnych którzy milczą i nie zasługują na mój głos!
29-10-2018 ~ do obiektywny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak widać w niektórych przypadkach jest to spora zaleta. Przynajmniej inni kandydaci nie kompromitowali się w trakcie kampanii. Jak nie potraficie zrozumieć dlaczego Was ludzie nie wybrali, to odtwórzcie sobie Wasze "występy", tylko tak słowo po słowie. Może wówczas zrozumiecie, że w tym przypadku "milczenie byłoby złotem". P.S. Wasza konwencja i to jak była przygotowana, jak na niej wypadliście świadczy tylko o waszym profesjonalizmie. Nie wspomnę, już o "weselnej kreacji kandydata na burmistrza". Jak widać, na wesoło też można, bo tylko w takich kategoriach należy traktować Wasz udział w wyborach. Kandydować jak widać, każdy może. Kolejny występ macie zatem za sobą. Na szczęście wyborcy nie są tak głupi za jakich być może ich uważacie.
29-10-2018 ~ obiektywny wyborca do anonima ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja stukam w klawisze a ty stuknij się w łepetyne może zrozumiesz sens moich wypowiedzi.
...Widocznie w kandydatach, którzy zostali wybrani, wyborcy dostrzegli te zalety? Jeśli dla ciebie zaletą jest milczenie na sesjach to gratuluje, żebyś zrozumiał to ci przeliteruje m-i-l-cz-e-n-i-e czyli bierna bierność.
Milczenie jest to cnotą nad cnotami - trzymać język za zębami.
28-10-2018 ~ Do trójcy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Widzę, że to już w trzech osobach, więc będę zwracał się do trójcy jednocześnie. Padły konkretne pytania, na której odpowiedzi jak nie było tak nie ma i nie oczekuję nawet aby taka padła, z jasnych powodów. Co do radnych, to wybrali ich WYBORCY w demokratycznych wyborach w związku z czym droga trójco, ten wybór należy uszanować a jeśli chce się być wybranym to widocznie w jakiś sposób należy sobie na szacunek i poparcie wyborców zasłużyć. Widocznie w kandydatach, którzy zostali wybrani, wyborcy dostrzegli te zalety, których z kolei nie znaleźli w wielu z tych którzy kandydowali ale nie otrzymali mandatu. Co w tym jeszcze takiego niezrozumiałego !! ! Czy może coś przeliterować !! ! Czy tak trudno pogodzić się z porażką !! ! Proszę coś zrobić, dla miasta, dla mieszkańców a nie tylko stukać w klawisze i pisać gryzmoły. Wówczas może mieszkańcy docenią.
28-10-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak się pisze takie DURNE komentarze to się w ogóle nie ma jaźni i nie wiem czy warto na takie komentarze odpowiadać, ale złamię zasady i odpowiem , może ten marny bezimienny przejrzy na oczy?
Rozmawiamy wyłącznie o radnych, tych samych którzy byli 4 lata temu i 8 lat temu i dziś dalej są wybierani- pytanie retoryczne - który z tych radnych ma jakiekolwiek osiągnięcia dla miasta,czym się mogą pochwalić, tylko nie korzystać z ulotek , bo bajki pt. ,, Kampania Wyborcza" się skończyły (?) , czym sobie zasłużyli na kolejne kadencje (?), co zawdzięczamy tym wielokadencyjnym radnym (?)

Tylko II kadencyjność i dieta jako rekompensata za utratę wynagrodzenia za czas sprawowania mandatu około 10 godzin w miesiącu wg. wyliczenia pracodawcy.
28-10-2018 ~ Do fanki i wyborcy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Widzę, że ktoś ma chyba rozdwojenie jaźni, ale nieważne. Skoro Pan Bartosz ma tutaj swoich "pełnomocników" :) , to może odpowiecie dlaczego Pan Bartosz do tej pory poza wyborami jakoś społecznie nie zaistniał. Skoro nie chodzi mu o branie diety, to przecież nie musi być radnym aby działać na rzecz miasta. Jest wiele takich osób w Oławie, które zupełnie bezinteresownie to czynią, nie będąc radnymi. No chyba, że coś czyni to może by się tym pochwalił, z pewnością na lepsze by mu to wyszło niż krytyka innych. Ten komitet to przykra sprawa skoro sam Pan Bartosz musiał wszystko organizować, co to za komitet w takim razie. Jednoosobowy ? I jeszcze jedno, Kto Panie Bartoszu broni Panu wydać na kampanię ?. Niech Pan wydaje na co się tylko Panu podoba.
28-10-2018 ~ wyborca ozp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pan Bartosz jest jedynym, który coś zbudował sam. Sam zorganizował komitet, kandydatów, finansowanie, kampanię. Jak widać poszło mu lepiej niż SLD, które nie potrafiło wystawić kandydata na burmistrza. Pozostali kandydaci bazują na czymś kto zbudował wcześniej ktoś inny. Kandydaci PO czy PiS wydali na kampanię dziesiątki tysięcy złotych i wisieli na każdym skrzyżowaniu i jakiś spektakularny wynik osiągnęli? Po ponad 2000 głosów. Pan Bartosz nie korzystając z pomocy urzędu, wsparcia partii osiągnął 1/4-1/5 wyniku kandydatów partyjnych, będąc od nich kilkanaście lat młodszym. To jest człowiek, któremu warto się przyglądać, bo ma ogromny potencjał.
28-10-2018 ~ fanka BG ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo dobrze, że w końcu pojawił się ktoś, kto sprzeciwił się układom w mieście i nie boi się pytać. Wynik co prawda nie powalił, ale na pewno nie jest kompromitacją (bez wsparcia urzędu i milionów z subwencji). Ja akurat liczę na to, że burmistrz wytłumaczy się z tych zleceń, które miasto zlecało firmie jego ojca, że wytłumaczy się z tych 7 milionów za kryty basen i wielu innych kwestii i które pytał pan Bartosz. Ktoś tu próbuje wmówić innym, że radnym się zostaje za coś, absolutnie nie zgadzam się z tym, bo co z tego, że ktoś coś tam w przeszłości osiągnął, wybrali go na radnego i potem śpi na sesjach. Radni to powinny być osoby, które chcą poświęcać swój czas na pracę na rzecz lokalnej społeczności, a nie ludzie dla których te 1500 złotych diety to być albo nie być.
28-10-2018 ~ aron ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co takiego dla miasta zrobił twój ulubieniec Tomasz zanim został radnym, bo jak już został to wtedy i prywaty posypały się gęsto ?
Oj boli ratuszowych, że się pojawił ktoś z poza układu i mówi ludziom jak jest.
28-10-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Najpierw niech powiedzą co zrobili ci co od lat pobierają pieniądze z urzędu, a dopiero potem można rozliczać pozostałych.
28-10-2018 ~ do obiektywny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
widzę,że siedzi tu kilka osób od śmiesznego komitetu który dostał aż ponad 500 głosów. Powiedz mi chłopie za co ludzie mieliby na Was głosować, co takiego zrobiliście a nie wytykasz innym to czego np.jeszcze nie zdążyli zrobić. Co Kuiki 15 w Oławie zrobił żaby mieszkańcy mogli Wam zaufać? No proszę, pochwalcie się ? Co nie ma czym ? I nie wrzucaj tutaj tekstów a bo ten to "to" a tamten to "tamto" zachowanie rodem z przedszkola. Zaprezentuj jeden z drugim coś swoją postawą, to wtedy pogadamy a nie skupiacie się na innych nie widząc jak jesteście przy tym komiczni.
28-10-2018 ~ aron ( gość OSI) zgłoś naruszenie
a pewnie, że ci od Kukiza byliby lepsi od niektórych, którzy śpią na sesjach, przynajmniej nie boją się mówić o prywacie jaka jest urządzana w ratuszu
28-10-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale mundry się znalazł. Przy tak niskiej frekwencji nie ma miejsca w radzie dla młodych i niezależnych. Oława od wielu lat jest podzielona na 3 kawałki BBS, PiS i PO. To co na pisał oławianin to święte słowa, jak można wybierać do rady tych samych którzy nic niczym szczególnym się nie wyróżnili, nie zabierają głosu , są bo ktoś ich wybrał, przecież to niedorzeczne, siedzieć tylko dla diety- marność nad marnościami.
Tylko dwu kadencyjność może uzdrowić tą chorą sytuację!
28-10-2018 ~ do oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A kogo Ty byś chciał? Może tych od Kukiza, co to tylko szumu dużo robią a wynik mówi sam za siebie.
26-10-2018 ~ tez do szlachty inżynierskiej ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dziś jest inżynierku TĘCZOWY PIĄTEK, i kto pije jak nie PIS I KLER! wolność, równość demokracja, tolerancja!Więc z kim może być koalicja!
26-10-2018 ~ do inzyniera ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jest wolność słowa!, wolne media . Napisałem moim zdaniem prawdę, a tobie się może nie podobać !
26-10-2018 ~ Inzynier ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu a co ty pijesz do kleru chyba masz coś z głową nie znasz się na polityce to zamilcz i bon z tego forum !! !!
24-10-2018 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co się z tą nasza Oławą dzieje - Szok tylko 4 nowych radnych , reszta towarzystwa bez zmian , podział mandatów bez zmian tak jak przed 4 laty i tak jak przed 4 laty będzie nudno i szaro.
Jak zwykle PO nie chce wygrywać a PiS nie wie jak wygrywać i mamy to co mamy.
24-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A kto z PISEM wejdzie w koalicję?, chyba KLER !! !!
23-10-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Skompromitował się PIS ogłaszając zwycięstwo po raz 4 , pytam jakie? Że będą może powtarzam może samodzielnie rządzić w sejmikach w 6 województwach ale podkreślam może!, to jest sukces ! Kto z nimi wejdzie w koalicję? Same narady partyjne , bo nie wiedzą co mają zrobić w sprawie TSUE , to raz, a dwa co dalej teraz kto zaszkodził w kampanii? Liczyli na dużo więcej ale ludzie nie dadzą się ogłupić przedwyborczej kiełbasie. Brawo SLD !, I BBS , i koalicja a nie tylko PO , bo to koalicja ale przeciw sekcie PIS! Nawet we Wrocławiu im się nie uda w sejmiku rządzić!
23-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Polacy się ockneli ? ha ha i zagłosowali na Platforme ? to jest ocknięcie się ? proszę się nie kompromitować.
23-10-2018 ~ Arek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja też pomimo, że mój wybór był inny niż większości, uważam że nie można nikogo obrażać. Wyborcy wybrali i tyle. Wybory były demokratyczne. Jak komuś się nie podoba to niech sobie zapracuje na to żeby następnym razem to on został wybrany.
23-10-2018 ~ do Fanii ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo dobrze ,że nie wygrał PIS albo bezpartyjna prawica, która nie zdobyła ani jednego głosu w radzie miejskiej! PIS, zaledwie 5 , a czas pokarze bo zdaje sie ze i w sejmiku mają pozamiatane i wcale nie wygrali 4 raz jak wódz sekty ogłaszał! Nareszcie Polacy się ocknęli brawo i gratulacje !! !!
23-10-2018 ~ ola ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie obrażajcie nas wyborców. Chcieliśmy, to głosowaliśmy na kogo chcieliśmy.Mogłeś, mogłaś tak się zmobilizować, żeby inni wygrali.
22-10-2018 ~ Zenon ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czyli w oławskim grajdołku nic się nie zmieniło. Dno dna. :s

OSI - OLAWA.INFO - Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Oławie

podobne tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin