Wyniki wyborów na Wójta gminy Oława

- opublikowano: 22-10-2018

1. KOWNACKI Jan Franciszek - liczba głosów: 3254, 50,45%
2. RADO Michał Marcin - liczba głosów: 3196, 49,55%

źródło: PKW

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 23. )
29-10-2018 ~ wyborca do ROLFA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zyta zadała pytanie?, jednak nadal brak odpowiedzi , jednak jad jakim pan tryska , nadal pojawia się w innych postach ! Czy ma Pan Polskie obywatelstwo i czy Pan głosował , bo ze sprawdzonych informacji wynika ,że nie a ja bym też chciał wiedzieć ! Skoro wszystkich rugasz z błotem udowodnij ,ze jesteś Polakiem! , i nie zastraszaj bo nikt się Ciebie , nie boi czekam z utęsknieniem na odpowiedz
27-10-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Szanowny Panie Rolf, po raz pierwszy czytam z niedowierzaniem pańską odpowiedź która jest wyważona, spokojna bez żadnych złośliwości i tak powinno być zawsze . Odpowiadając Panu w sprawie wyznaczenia Komisarza do zarządzania gminą, dlaczego jest przeciwny aby nie był to pan Mariusz (osobiście nic nie mam do tego pana?
Panie Rolf , nie może być tak, że osoba reprezentująca PiS w wyborach na burmistrza przegrywa, to dajmy mu władzę w gminie, tak nie powinno być i jestem pewien że wojewoda znajdzie odpowiednia osobę na tą funkcję którą zarekomenduje premierowi.
27-10-2018 ~ Zyta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf, to prawda? Nie ma Pan polskiego obywatelstwa?
27-10-2018 ~ do Zyty! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bo Pan ROLF, nie głosował , bo nie ma Polskiego obywatelstwa!
27-10-2018 ~ Zyta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego pan Rolf nie zaproponował swojej skromnej osoby? Przecież w ten sposób najlepiej mógłby udowodnić, że "jak się chce, to można", że "się da" i jak może wyglądać dobrze gospodarzenie.

Dlaczego tego nie zrobił? Hmmm... Może łatwiej jest "się przyglądać", oceniać i komentować. To coraz bardziej popularna postawa.
27-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rado nim powinien być, a oławski PiS to totalne dno, może pojedyńcze osoby w porządku, ale wierchuszka to kpina.
27-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drogi „obiektywny wyborco”, powinien Pan chyba wiedzieć, że krytyka, jaka by nie była, powinna być konstruktywna. A to znaczy nie mniej i nie więcej niż tylko to, że jeśli krytykuje Pan jakieś posunięcie, to powinien Pan to nie tylko rzeczowo uzasadnić, ale również zaproponować inne rozwiązanie i to też rzeczowo uzasadnić. Inaczej nie jest to żadna krytyka, lecz zwykły ordynarny hejt.

Proszę zatem o Pańską propozycję na komisarza gminy Oława, z odpowiednim uzasadnieniem.

Ponadto pragnę wskazać Panu na fakt, że to nie ja osobiście jestem autorem tej propozycji, lecz większość członków i zarząd SMSM, co jednoznacznie wynika z publikacji na stronie internetowej tego Stowarzyszenia. Czyżby Pan to przeoczył? Jak niefortunnie.

Poza tym, wielokrotnie już informowałem internautów, że nigdy nie byłem i nie będę do dyspozycji jako polityk, czy urzędnik samorządowy. To też Pan przeoczył? Bardzo niefortunnie.
27-10-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf, bardzo ciekawa koncepcja powołania komisarza do zarządzania gminą, pan Łuczkiewicz nie wybrał wyborów na burmistrza to go postawmy do zarządzania gminą? Jak się ma władzę w rękach to można wszystko. Myślę ze pan Łuczkiewicz nie zgodzi się na taki polityczny krok. Oczywiście, że wasze stowarzyszenie ma prawo zaproponować kandydata, równie dobrze mogliby pana zaproponować na komisarza byłoby ciekawie i wesoło?
25-10-2018 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zawieszenia organów samorządu dokonuje Prezes Rady Ministrów na wniosek złożony przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej i jednocześnie ustanawia zarząd komisaryczny. Komisarza rządowego Prezes Rady Ministrów powołuje na wniosek wojewody, zgłoszony za pośrednictwem ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Ustanowienie zarządu komisarycznego jest aktem o charakterze abstrakcyjnym, natomiast powołanie komisarza rządowego – konkretnym, gdyż zleca się w nim sprawowanie funkcji komisarza określonej osobie (za A. Szewc komentarz do art. 85 ustawy o samorządzie wojewódzkim, w: A. Szewc, Ustawa o samorządzie województwa. Komentarz, ABC 2008).

Jeżeli nadal ktoś ma ochotę na komentarz proszę sobie sprawdzić jak nazywa się wojewoda dolnośląski, kto go powołał ( tak powołał! ) i czyim organem jest w terenie.

Panie "25-10-2018 ~ Do Rolfa ( gość OSI) " głupio trochę wyszło z tym "nie kompromituje się" co nie?
25-10-2018 ~ do mirko ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popieram w 100% , szkoda na tą osobę czasu !! !! !
25-10-2018 ~ mirko ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja widzę tutaj tylko jedną chamską osobę, na którą szkoda czasu.
25-10-2018 ~ agaaa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf ... popieram to co Pan napisał ... nie jest Pan sam --jest nas wielu
pozdrawiam
25-10-2018 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A ten dalej swoje, kto się CIEBIE boi człowieku . Nie podniecaj się tak , strach to PISOWSKA domena i atut! Czarne ma być czarne , chociaż jest białe ! Bo tak chce dobra zmiana! Brak słów jakimi można opisać twoje wywody! Już momentami PIS spuszcza z tonu , ale nie ty , Uspokój się a starszy jesteś , przegrzeją się styki i co? Nie musi być na twoje , Postkomunistyczna mafia , człowieku ja nawet nie wiem co to komuna tylko z opowiadań , Wiem jedno,ze twoi idole niszczą POLSKĘ , dorwali się do regionów ale nie uda się im NIGDY! NIE CHCEMY PISU W REGIONIE!, czego dowodem jest mniejsza liczba mandatów w mieście i powiecie! Utwórz sobie w Stanowicach Fan club dobrej zmiany , wybuduj pomnik dla ich guru i tyle i szukaj jeleni ale w Niemczech u siebie a nie w wolnej i demokratycznej Polsce! Jak napisałem wcześniej o tym czy będzie czy nie komisarz w Oławie zadecyduje sąd, marszałek , wojewoda a tu jak na razie jest zagadka na obecną chwilę. Na bank nie będzie to wasz kandydat z PIS , bo PIS w Oławie to nie PIS , tylko według ciebie sitwa , komuna itd! Opamiętania !! !Rolfie !! !!
25-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak widać, POstkomunistyczna mafia panicznie się boi Stowarzyszenia Mieszkańców, a także mojej skromnej osoby. To bardzo dobrze. O to właśnie chodziło, żeby ci butni, chamscy i skorumpowani do szpiku kości pseudo-przedstawiciele lokalnej społeczności zaczęli się bać. Ich koniec bardzo już się zbliżył i mają pełne gacie ze strachu przed utratą łupów zdzieranych z publicznego majątku i z samorządowych budżetów.
25-10-2018 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie kompromituj się , takie wywody to nie w POLSCE!, stary możesz pisać nawet do papieża i g.... z tego będzie! Kandydat który przegrał w wyborach na burmistrza ma być niby jakimś tam komisarzem bo ty tak chcesz , bo on jest z PIS ! Kto kogo wystawił do wiatru starszym człowiekiem jesteś a takie dyrdymały wypisujesz! Doskonale wiesz ,ze jeżeli już będzie komisarz , to na pewno nie wyznacza go premier tylko kto? Przecież tytułujesz się doktorem , a czy nim jesteś to inna para kaloszy! Komisarza wyznacza wojewoda , a jego się wybiera . Do tego nie wiadomo z czyjej frakcji będzie , kogo poprą w koalicji bezpartyjni! Co boisz się że przegracie DOLNY ŚLĄŚK! Pomagaj ale my nie chcemy w Oławie twojej pomocy , dociera to do ciebie czy nie! Nie jesteś Polakiem , niestety a już na pewno nie patriotą ! Nie obrażaj , nie zastraszaj i nie wypowiadaj się zwłaszcza w lokalnych sprawach OŁAWY! Nikt ci nie zabrania prowadzić tam jakiegoś stowarzyszenia ale nie mąć i pomiataj wszystkimi i nie zastraszaj tak jak PIS !! !
25-10-2018 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Postkomunistą to ty jesteś i twój oficer prowadzący.
25-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wummbat! Postkomunistyczny pomiocie! Niemcom, a konkretnie niemieckiemu koncernowi energetycznemu RWE służą tacy „Polacy”, jak prezes Spółdzielmi Mieszkaniowej w J-L Jerzy Worwa, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Oławie Elżbieta Pawlikowska, prokurator Prokuratury Rejoniwej w Oławie Agnieszka Kawalec, Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń, i inni, a w gminie Oława innemu niemieckiemu koncernowi służą tacy „Polacy”, jak Jan Kownacki z Gaci i jeszcze paru innych. Pomyliłeś się z adresem.

Ja służę tutaj Mieszkańcom Ziemi Oławskiej i jestem 100 %-owym Polakiem, choć mam niemiecki paszport i niemiecki adres. W Niemczech też służę Polakom i tylko Polakom. Spadaj stąd esbecka gangreno, bo jak co kota pogonię, to ci się woda w d… zagotuje.

Poza tym, wbrew twoim bezczelnym kłamstwom, to premier ustala, kto będzie komisarzem w gminie, a Mieszkańcy zorganizowani w Stowarzyszeniu Mieszkańców mają prawo zaproponować swojego kandydata. Ja jestem jedynie pełnomocnikiem tego Stowarzyszenia, więc nie siej tu nienawiści do Mieszkańców.

25-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W PiS ta druga frakcja jest w zasadzie już wytępiona przez beton.
25-10-2018 ~ wummbat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To już jest skandal, żeby jakiś niemiec nam ustalał, kto będzie komisarzem w gminie.
25-10-2018 ~ Zarząd SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W oławskim PiS są dwie frakcje – klika Brezdenia wysługująca się lokalnej sitwie POstkomunistycznej i grupa pozostająca w opozycji do kliki Brezdenia, nie mająca oczywiście żadnego udziału we władzy. Zobaczymy, na kogo zdecyduje się Premier Morawiecki.

Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców wystąpiło do Premiera Morawieckiego z wnioskiem o powołanie Mariusza Łuczkiewicza na komisarza gminy Oława , informując Premiera jednocześnie o tym, kim jest Brezdeń i jego klika.


foto
24-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przecież zawsze PIS powiatem rządził przynajmniej od dwóch kadencji! Nic nowego ! Drugim był RADO i on będzie rządził i nie jest z pis
24-10-2018 ~ Gos ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Piekna promocja gminy - wójt łapówkarz i komisarz partyjny.
Brawo Wyborcy !
Trzymajcie tak dalej!
24-10-2018 ~ tadek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ciemnogród zmobilizował się i wybrał swojego. Dzisiaj gazeta wrocławska podaje,że premier Morawiecki powoła komisarza , który będzie rządził gmina Oławą.
Oławski Pis pewnie juz zaciera ręce

OSI - OLAWA.INFO - Wyniki wyborów na Wójta gminy Oława

podobne tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin