Wpłynął na mieliznę rzeki Odry będąc nietrzeźwy

- opublikowano: 22-10-2018

W dniu 20 października 2018 r. ok. godz. 21:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie powiadomiony został o wpłynięciu na mieliznę koryta rzeki Odra, pomiędzy Jelcz-Laskowicami a Ratowicami jednostki pływającej pchającej ładunek z węglem.

Funkcjonariusze KP w Jelczu-Laskowicach po przyjeździe na miejsce ustalili, że na teren Łachy Jeleckiej do koryta Odry wpłynęła barka i osiadła na mieliźnie. Stanęła ona równolegle w odległości ok. 15 metrów od linii brzegowej.

W związku z powyższym po rozpytaniu wędkarzy będących w okolicy ustalono, że barka pchająca ładunki z węglem z niewiadomych przyczyn, płynąc środkiem rzeki w kierunku miejscowości Ratowice, zaczęła zbliżać się do prawego Brzegu po czym stanęła. W związku z tym, że na miejscu nie było żadnych innych osób i nie można było nawiązać kontaktu z załogą, na miejsce wezwano Straż Rybacką oraz Inspektora Nadzoru nad Żeglugą Śródlądową celem nawiązania kontaktu radiowego z załogą.

Dopiero po przyjeździe na miejsce zastępu Straży Pożarnej z łodzią, udało się dostać na pokład i zastano tam kapitana jednostki pływającej Mariana S. lat 55 znajdującego się w stanie nietrzeźwości (1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) oraz jedną osobę z załogi, którego wynik badania urządzeniem do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał 0,50 mg/l. Kapitanowi zatrzymano patent żeglarski - odpowie on za prowadzenie w ruchu wodnym pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, tj. za przestępstwo określone w art. 178a§1 kk – za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratę patentu żeglarskiego. Natomiast 45 letni członek załogi odpowie za wykroczenie określone w art. 70 § 2 kw, tj. podjęcie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi kara aresztu albo grzywny. Obaj mężczyźni są mieszkańcami powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego. Dopiero w dniu następnym w godzinach południowych udało się wypchać barkę i przetransportować ładunek z węglem.

nadkom. Artur Dobrowolski
KPP w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
22-10-2018 ~ Kilo wody pod stopą ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlatego Koalicja PO - .Nowoczesna miała taki słaby wynik – jej wyborcy utknęli na mieliźnie i nie dotarli na czas do lokalu wyborczego.

OSI - OLAWA.INFO - Wpłynął na mieliznę rzeki Odry będąc nietrzeźwy

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin