Pod naszym patronatem: Oławska Majówka 2019 | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaPomiędzy Oławą a Brzegiem powstanie kolejny most na Odrze

- opublikowano: 18-10-2018

To efekt wspólnych działań powiatów – brzeskiego i oławskiego, na szczeblu rządowym, mających na celu rozwiązanie problemów komunikacyjnych w naszym regionie. 17 października w Brzegu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga, przekazał podpisany przez wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza program inwestycyjny w sprawie budowy obwodnicy Brzegu i drugiej przeprawy mostowej na Odrze w powiecie brzeskim.

W spotkaniu wzięli udział: dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA Przemysław Maliszkiewicz, wojewoda opolski Adrian Czubak, burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz starostowie powiatu brzeskiego i oławskiego – Maciej Stefański i Zdzisław Brezdeń. Szef Zarządu Powiatu w Oławie podczas swojej wypowiedzi podkreślił, że stworzenie alternatywnej przeprawy mostowej w powiecie brzeskim, nie tylko pozwoli uniknąć komunikacyjnego paraliżu na styku obu powiatów i województw, ale wpłynie również na aktywizację gospodarczą, ruch turystyczny i wzrost atrakcyjności regionu.

Starosta oławski był mocno zaangażowany w sprawę budowy alternatywnego mostu na Odrze pomiędzy Brzegiem a Oławą. W przeszłości wielokrotnie poruszał ten temat w spotkaniach na szczeblu samorządowym i rządowym. Przykładem takich działań jest wizyta starosty w Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie, która odbyła się w dniu 10 października br. Podczas tego spotkania szef Zarządu Powiatu Zdzisław Brezdeń rozmawiał z wiceministrem Markiem Chodkiewiczem o problemach wynikających z nasilającego się ruchu tranzytowego i znaczącego wzrostu liczby użytkowanych pojazdów w naszym powiecie.

Starosta złożył w ministerstwie stosowne pismo z prośbą o przyspieszenie działań w sprawie budowy obwodnicy Oławy i powstania kolejnego mostu na Odrze między naszym miastem a Brzegiem. Ważną kwestią, którą również rozważano podczas rozmów w ministerstwie, było ograniczenie ruchu pojazdów ciężarowych przejeżdżających tranzytem przez Oławę. W tej sprawie będą podjęte działania w GDDKiA oraz DSDiK.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 10. )
20-10-2018 ~ Do Uli ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Najpierw należałoby ocenę zacząć od siebie, tylko że nic pozytywnego tam nie ma.
Lepiej oceniać innych niż siebie, wstyd leniuszko
19-10-2018 ~ Bolek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie mają wstydu.Za kogo oni nas mają?
19-10-2018 ~ ULKA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wstyd jest i hańba ,że zdradziecka Platforma i BBS wystawiła swoich kandydatów na radnych w Oławie a nawet całe rodziny Kaczorów , Pawłowiczów , Miłoszów ,którzy dla Oławy nic dobrego nie zrobili ,lecz jej zaszkodzili w wielu przypadkach
19-10-2018 ~ obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale wstyd. Mają nas mieszkańców za debili.Gdzie oni byli do tej pory. Tania kiełbasa wyborcza
19-10-2018 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Patrząc na minę dwóch oficjeli z prawej strony to obwodnicy dla Oławy nie będzie! :* ;( :s : ;(
19-10-2018 ~ Max ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie wiem w czym ten most nam pomoże, akurat tamten kierunek mało kogo interesuje.
Bardziej potrzebny byłby most na wysokości Stanowic w celu dojazdu do Jelcza-Laskowic z pominięciem Oławy.
18-10-2018 ~ wummbat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
pan brezdeń to może niech w brzegu startuje jak tak dba o ziemię brzeską
18-10-2018 ~ kaszanka wyborcza ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Końcówka kadencji, nagle wizyty oficjeli, most dla Brzegu a Oława ciągle czeka na swoją obwodnicę. W poprzedniej kadencji ci co byli w opozycji nawet walczyli o kasę na dokumentację obwodnicy dla Oławy w sejmiku województwa a ci co rządzili jak zwykle blokowali, były nawet protesty i blokady na krajówce - jak zwykle polityka wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. Teraz ci co rządzą na koniec kadencji piszą do ministerstwa stosowne pisma z prośbą o przyspieszenie działań w sprawie budowy obwodnicy Oławy i powstania kolejnego mostu na Odrze między naszym miastem a Brzegiem a świstak dalej zawija sreberka........!
18-10-2018 ~ Max ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W Oławie dalej będzie zakorkowana. Ten most jest nić nie zmieni w naszym mieście.
18-10-2018 ~ Słodka Sue ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kiełbasa wyborcza.

OSI - OLAWA.INFO - Pomiędzy Oławą a Brzegiem powstanie kolejny most na Odrze

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin