Pod naszym patronatem: Dni Koguta 2019 | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaSą jeszcze wolne miejsca na wybrane zajęcia

- opublikowano: 11-10-2018

Taniec irlandzki – każdego, kto chce poczuć klimat Zielonej Wyspy zapraszamy na taniec irlandzki. Ta niezwykle dynamiczna forma tańca, która zyskała na popularności w ostatnich latach dzięki show tanecznym “Lord of the Dance” czy “Riverdance”, od kilkudziesięciu lat przeżywa swój wielki renesans, podbijając serca (i nogi!) wielu ludzi na całym świecie. Nie trudno jest dać się porwać wesołej, skocznej i melodyjnej muzyce, o czym możecie przekonać się osobiście. Zajęcia prowadzi Małgorzata Szarycz z wrocławskiej szkoły Irish Spin, dla której taniec irlandzki od kilkunastu lat jest pasją, którą chce się dzielić z innymi. Przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w grupach baletowych w Arabesce, Operze oraz Operetce Wrocławskiej. Na początku swojej irlandzkiej przygody była związana ze szkołą tańca UaNiall, która została przekształcona w szkołę Rince na Colman. Na przestrzeni lat uczestniczyła w wielu pokazach oraz brała udział w międzynarodowych zawodach. Pod kierunkiem ISTA School of Irish Dance w kwietniu 2017 roku wystąpiła w konkurencji drużynowej na Mistrzostwach Świata w Dublinie. Swoją pasję przekazuje innym na warsztatach tanecznych oraz festiwalach artystycznych. W czerwcu 2015 uzyskała tytuł zawodowy „instruktor tańca” w WS EwS, a we wrześniu 2017, po pozytywnie zdanym egzaminie w Dublinie uzyskała certyfikat nauczycielski T.C.R.G.

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywają się w piątki w filii nr 2 Centrum Sztuki – budynku Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada.

Taniec irlandzki dla początkujących:
Piątki 16:30 – 17:30 – Grupa początkująca dla dzieci 7 – 14 lat
Piątki 17:30 – 18:30 – Grupa początkująca dla młodzieży i dorosłych
Zapisy i szczegółowe informacje: irishdance.spin@gmail.com oraz na www.kultura.olawa.pl.

Rzeźba
W środy zapraszamy na zajęcia z rzeźby. Warsztaty prowadzone przez Michała Wasiaka skierowane są do młodzieży i dorosłych zainteresowanych przestrzennym kształtowaniem obiektów. Podczas zajęć, pod okiem instruktora, rozwijane są osobiste predyspozycje uczestników i realizowane indywidualne wizje artystyczne: draperii, głów, postaci i ich detali, zwierząt, płaskorzeźb. Zajęcia, mimo iż są prowadzone w grupie, mają charakter indywidualny i są dostosowane do potrzeb i stopnia zaawansowania poszczególnych uczestników. Podczas ćwiczeń nauczymy się świadomego wykorzystania materiałów oraz narzędzi rzeźbiarskich. Pracujemy w glinie, plastelinie, wosku oraz w technice odlewu gipsowego. Wszelkie materiały do zajęć zapewnia Centrum Sztuki w Oławie. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, ale trwają przez kilka godzin, przez co jednostkowa cena zajęć to koszt około 7 złotych. Instruktorem prowadzącym jest Michał Wasiak, który w 2004 roku ukończył Małopolski Uniwersytet Ludowy we Wzdowie – szkołę instruktorów rękodzieła zdobywając tytuł Czeladnika, w 2011 roku obronił dyplom magisterski na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na kierunku Rzeźba. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich pod okiem prof. Christosa Mandziosa na ASP we Wrocławiu. Artysta na koncie ma szereg realizacji rzeźbiarskich i rysunkowych w rozmaitych skalach i materiałach. Uczestniczył w wielu konkursach artystycznych – otrzymał kilka nagród i wyróżnień za prace medalierskie, projektowe (rzeźba w architekturze i urbanistyce) oraz rysunkowe.

Rzeźba:
Środy 16:30 – 20:30 – Grupa początkująca dla młodzieży i dorosłych
Zapisy i szczegółowe informacje: kursy@kultura.olawa.pl oraz na www.kultura.olawa.pl.

Ceramika
W każdą sobotę – dzieci, młodzież i dorosłych – zapraszamy na zajęcia ceramiczne. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z ceramiką? A może chcesz poznawać nowe techniki, doskonalić swoje umiejętności i realizować własne projekty, np. miski, magnesy, kubki, figurki? Korzystając z nowej pracowni ceramicznej, pod okiem instruktora, uczestnicy zajęć mogą nabyć umiejętności z zakresu technik modelowania gliny, zdobienia angobami, tlenkami oraz szkliwami. Program i tempo pracy są dostosowane przez prowadzącego indywidualnie do każdego kursanta. Każdy wykonuje prace według własnego pomysłu. Prace wypalane będą w piecu elektrycznym, który jest dostępny jako wyposażenie pracowni. Dodatkowym wyposażeniem pracowni jest również koło garncarskie, przy którym będzie można spróbować własnych sił. Wszelkie materiały do zajęć zapewnia Centrum Sztuki w Oławie.

Prowadzącą jest Katarzyna Bogucka, która od blisko 10 lat z pasją zajmuje się ceramiką. Kieruje własną pracownią ceramiczną, prowadzi warsztaty, organizuje plenery ceramiczne oraz realizuje własne projekty. Zajmuje się głównie ceramiką użytkową, tworzy naczynia oraz instrumenty ceramiczne.

Ceramika:
Sobota 10:00 – 12:00 – Grupa początkująca dla dzieci 7 – 14 lat
Sobota 12:00 – 15:00 – Grupa początkująca dla młodzieży i dorosłych
Zapisy i szczegółowe informacje: kursy@kultura.olawa.pl oraz na www.kultura.olawa.pl

Centrum Sztuki Oława

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Są jeszcze wolne miejsca na wybrane zajęcia
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin