Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaKomitet Wyborczy PiS przedstawił swoich kandydatów

- opublikowano: 05-10-2018

W dniu 4 października w Ośrodku Kultury w Oławie Komitet Wyborczy PiS przedstawili swoich kandydatów na burmistrza, do Rady Gminy, Rady Miasta i Rady Powiatu.

Przedstawienie kandydata na burmistrza odbyło się już wcześniej, jednak tym razem przedstawił on jednocześnie swój program. Do głównych punktów tego programu Mariusz Łuczkiewicz zaliczył zwiększenie udziału konsultacji z mieszkańcami w każdej kwestii życia społecznego, stworzenie Rady Młodzieżowej i Rady Seniorów, tak aby móc wykorzystać entuzjazm ludzi młodych i doświadczenie osób starszych, zapewnia także o szerszej współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami. Kandydat PiSu chce też zmienić godziny pracy Urzędu Miejskiego, tak aby urząd ten był bardziej przyjazny względem możliwości załatwienia swoich spraw przez mieszkańców, ma też w tym pomóc pełny elektroniczny obieg dokumentów, który pozwoliłby na śledzenie swojej sprawy. Chciałby on także otworzyć możliwość dostępu do stanowisk dla osób młodych, kompetentnych w spółkach miejskich i w samym urzędzie. Chce on również z rozszerzyć godziny pracy Straż Miejskiej, tak aby podnieść poziom bezpieczeństwa, w tym względzie ma też pomóc rozbudowanie monitoringu, także takiego mobilnego. Poprawa komunikacji w mieście, budowa kładki pieszo rowerowej przez rz. Oława na wysokości ul. Baczyńskiego, rewitalizacja starówki, terenów zielonych w tym parków, skwerów czy tzw. piasków, boisk przyszkolnych, także ma być kwestią ważną w programie wyborczym Mariusza Łuczkiewicza. Poruszył on także kwestię obniżenia opłat za wodę i ścieki do poziomu zapewniającego funkcjonowanie spółki ZWIK przy minimalnych marżach/zyskach.

Ponad to zaprezentowali się pozostali kandydaci wśród nich tzw. jedynki a byli to:
- do Rady Miejskiej z okręgu 1 Paweł Gwiazdowicz, z okręgu nr 2 Mariusz Łuczkiewicz a z okręgu nr 3 Krzysztof Mazurek,
- do Rady Powiatu z okręgu nr 1 Zdzisław Brezdeń, z okręgu nr 2 Krzysztof Skrzydłowski a z okręgu nr 3 Kazimierz Kulesza.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 53. )
09-10-2018 ~ Zarząd SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego PiS…, dlaczego PiS…, dlaczego PiS..? To nie są pytania do SMSM, tylko do Zdzisława Brezdenia. Dlaczego nie zapytasz go wprost, tylko wyżywasz się na SMSM? SMSM, to nie PiS. Mamy swój Statut i swój program w służbie Mieszkańcom i choć z programem i działaniem PiS na szczeblu rządowym jest nam bardzo po drodze, to z PiS-em Brezdenia w Oławie nie mamy i nie chcemy mieć nic wspólnego.

Nie jest zresztą prawdą, jakoby nie było list wyborczych PiS w gminach. Są i prawie w każdym okręgu wyborczym są na nich kandydaci PiS. Wystarczy na nich oddać głosy, żeby PiS całkowicie przejęło władzę w tych gminach. Wójt, jaki by nie był, musi się podporządkować radzie gminy. Zdecydowana większość członków PiS w całym powiecie Oławskim nie cierpi Brezdenia i nie utożsamia się z jego zdradziecką polityką, więc wystarczy odsunąć Brezdenia od władzy, żeby oławski PiS wrócił do swoich korzeni.
09-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„qrumqrum”! A masz lepszy pomysł, skoro do wyboru jest tylko Rado albo skorumpowany burak z Gaci? Poczytaj sobie zakładkę „Kto rządzi Gminą Oława?” na stronie „stanowice-marcinkowice.npage.de”. Jak ludzie nie zagłosują na Rado, to głosy przydupasów Jana K. z Gaci, z zarzutami prokuratorskimi, zapewnią temu przestępcy kolejną kadencję w fotelu wójta, czyli kolejną kadencję szabru na majątku gminy. Tego chcesz?
09-10-2018 ~ do SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego Pis nie wystawił kandydatów na wójta w gminie Domaniów i Oławie?
Dlaczego Pis nie wystawił kandydatów do rady gminy Domaniów?
Jak wyborcy maja w tych gminach głosowac na dobra zmianę , skoro nie ma list PiS?
09-10-2018 ~ Zarząd SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców zrobiło TEST WYBORCZY Zdzisławowi Brezdeniowi. Zobacz „Aktualności” na stronie „Stanowice-marcinkowice.npage.de”.
09-10-2018 ~ Taki-Tam (nie mylić z JAKI) ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wygląda na to, że Mr. P.Stajszczyk będzie Vice Dudtkowskiego... Z prawie potwierdzonego źródła wiem, że ustlili to wcześniej i że chodzi o kwestie mocno EU i pozyskiwania środków tychże. Młodzi jeden z poparciem rządowym, drugi z umiejętnością pozyskiwania doloresów. W zasadzie obaj są młodzi, więc jest szansa.
więc pomysł głosowania na Dutkowskiego z takim zapleczem ma rację bytu.
ja idę Wy jak chcecie :)
09-10-2018 ~ Olawiak do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jasne PiS odzyskał, przestań mnie rozśmieszać człowieku bo to co piszesz to wiesz czym można nazwać.Co takiego zrobił PiS w regionie,tylko nie argumentuj zaraz że nie są u władzy i mają spętane ręce.Zapytam jak ktoś poniżej skoro uważasz, że obecny PiS w regionie to sitwa i ustawieni złodzieje to dlaczego skoro tak jesteś za nimi,sam nie wystartowałeś z listy.Nie ciągle wszystkich oczerniać i wyzywać.Skoro taki mocny kozak z ciebie.Chyba że nie możesz,a my wiemy dlaczego.Jak ta ślepa owca tylko pis bo wszystko pożądkuja i demolują.Bo tego inaczej nie można nazwać.Wam chodzi tylko o stołki i nic więcej.Absolutnie gwarancji żadnej patrząc na to co dzieje obecnie w Polsce.Moim zdaniem wszystko oparte jest nie zawsze na prawdzie.O czym można przekonać się z mediów oczywiście nie waszych.Bo wiadomo jakie one sa.Jestescie tak za kościołem a co się w nim wyprawia.Wasza solidarność bo nie nasza jest przekupiona.Nie jest to samo co za Lecha.Niestety żadnej gwarancji nie ma Obiecać można wszystko.Pozniej wycofac się chyłkiem iodgrodzic płotkami jak w Warszawie wychodzicie do ludzi,konsultuje cie z kim i kiedy.Skoro wszyscy w koło mówią że jest źle.Jak można wam wierzyć i zaufać Niestety na zakłamaniu i podziale nie zbuduje się zaufania a tym bardziej w regionie.Ludzie nie są ślepi i głusi
09-10-2018 ~ qrumqrum ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Rolf namawia aby w gminie głosować na Rado, który jeszcze nie tak dawno był w PO i chyba dalej jest.
09-10-2018 ~ do P. Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak Pis walczy z ukladami ,że w Domaniowie i gminie Oława nie wystawił kandydata na wójta.
W Domaniowie dodatkowo nie wystawił kandydatów do rady gminy.
Pis lokalny nie chce dobrej zmiany !! ! Czy ten Pis to Pis?
Jak w tych gminach mają wyborcy głosować na Pis skoro nie ma list PiS ?? ?? ?
09-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Loki! Owijasz w bawełnę. Awantura przeciwko PiS jest dlatego, że PiS skutecznie rozwala wszystkie POstkomunistyczne i inne mafie i lokalne sitwy. Żaden człowiek, który „potrafi działać i jest zainteresowany zmianami” nic nie wskóra, jeśli wcześniej nie rozwali lokalnej sitwy, a sam tego nie dokona. Wbrew sitwie nie zrobi kompletnie nic, żeby nie wiem jak chciał. Zmiany są u nas możliwe tylko po trupie naszej lokalnej sitwy.

Widzę, że „mierzi cię i (...)” to, że w Warszawie PiS odzyskał dla miasta i Mieszkańców ponad 21 miliardów od POstkomunistycznej mafii, że tysiące mieszkańców wywalonych na bruk odzyska swoje mieszkania, że dziesiątki mafiosów, z notariuszami, adwokatami i wysokimi urzędnikami włącznie, PiS wsadził do pierdla. To dla ciebie naprawdę takie przykre?

Nakreślone przez ciebie cele samorządowe są możliwe do zrealizowania tylko wtedy, kiedy zniknie korupcja i rozkradanie mienia publicznego przez lokalną mafię samorządową.

Jakiś nowy polityk, który „to rozumie i chce działać w tej kwestii”, nie ma żadnych szans na realizację interesów Mieszkańców, jeśli nie odsuniemy od władzy lokalnej sitwy, a tego może dokonać tylko PiS. Czy to tak trudno pojąć?
09-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No jasne, „oławiaku”, ty pójdziesz ze wszystkimi, tylko nie z PiS, bo tylko PiS nie pozwala kraść, tylko PiS zwalcza POstkomunistyczne mafie i lokalne sitwy i jeszcze każe rozwijać gospodarkę, o wydajnej pomocy dla ubogich rodzin już wcale nie wspominając. To dla ciebie horror.

Czy te wielokrotne setki rozkradzionych miliardów, to domniemania? Łżesz, aż się belki w stropach wyginają. Patrz, żeby ci strop nie runął na twój kaflasty Postkomunistyczny łeb.
09-10-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie ma,żadnego letargu lub jakiegoś tam betonu itd. Kandydatom z ich obiecankami bardzo dziękuję iż tylko oni wyciągną Oławę i samorząd z czegoś tam jak sobie niektórzy tłumaczą itd. Jak ktoś rządzi za długo to już snuje się różne domniemania o układach , wałkach, przekrętach! Przekręty to robią dopiero teraz . Nie wieżę w żadne obiecanki, które będą stawały się tylko i wyłącznie dopchaniem do KORYTA PLUS!, którego zaniechano . Niestety nie przekonał mnie wasz kandydat. Jasne wystarczy trochę odmłodzić samorząd BBS, PO, i np. zarzadzać z NOWĄ PRAWICĄ!, ale kategorycznie nie z PIS!
09-10-2018 ~ GEOsann ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tylko PIS uratuje Oławę i wyciągnie ją z letargu po rządach BBS i Platformersach
09-10-2018 ~ obserwatorka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tylko, że pan Rolf wypowiada się za siebie, nie jest językiem PiSu i nigdy nie był. Warto czytać te komentarze z lekkim przymrużeniem oka ;) ;)
09-10-2018 ~ do Pana Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Apelujemy Panie Rolfie o większą aktywność i częstsze publikacje komentarzy, niech ludzie poznają jak wygląda język PiS.
09-10-2018 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Sam jesteś trollem i siejesz tu rosyjską propagandę. W kampanii mówili, że "wystarczy nie kraść" i chyba o tym zapomnieli, bo jak mawiał premier Morawiecki mamy (...) za miskę ryżu".
09-10-2018 ~ Loki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po co ta awantura o PIS lib BBS lub cokolwiek, ważne jest czy człowiek potrafi działać i czy jest zainteresowany zmianami. Oczywiście dobrze będzie jesli będzie miał popracie władz bo wtedy może duuuużo wiecej niż bez poparcia. PIS jest jak każdy widzi, i nie każdy mówi. Mnie nie podoba się w PIS wiele rzeczy, awantury warszawskie mnie mierżą i (...) ale nie odczuwam tragedii po zmianie władzy na PIS wręcz odwrotnie.
I myślę że wielu ludzi tak ma

Według tego że pokrzyczymy wszyscy bo PIS be , a głosujemy tak by spełnić swoje cele. W samorządzie celem jest to byśmy mogli przejść po mieście bez zagrożenia, by nie złamać nóg na chodniku, by można było się zatrudnić gdzieś koło domu, a nie jeżdzić do Wrocławia...

liczy się to czy ktoś z lokalnych polityków to rozumie i chce działać w tej kwestiiiiiiii
08-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Żaden z tych „krajów wokół” nie miał przez 8 lat rządów POstkomunistycznej mafii, która rozkradła budżet na setki miliardów, która rozprzedała za bezcen majątek narodowy na dalsze setki miliardów i która pozwoliła na wyprowadzenie z Polski gigantycznych zysków przez zagraniczne koncerny bez opodatkowania w Polsce, tracąc kolejne setki miliardów.

Sam tylko samorząd Warszawy przepompował z majątku miasta do prywatnych kieszeni mafii POstkomunistycznej ponad 21 miliardów !! !

Co ty Postkomunistyczny trollu tutaj siejesz taką nędzną propagandę? Nie stać cię na nic lepszego?
08-10-2018 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszystkie kraje wokół mają zrównoważone budżety, a w Polsce chwalą się, że mają zaledwie 40 mld deficytu? Co to będzie jak skończy się okres prosperity?
08-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co „wyborco”? Boisz się, że jak Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę w oławskich samorządach, to już nie będziesz mógł kraść? Masz 100% racji. Nie będziesz już mógł kraść. Nie będzie żadnych przekrętów, żadnej korupcji, żadnego pomiatania Mieszkańcami przez butnych urzędników. Oława będzie się rozwijać, ale 10 razy szybciej, niż dotychczas.

Ja nie „wietrzę wszędzie klik i układów”. One są, od dawna i wszyscy o tym wiedzą. Nie oszukasz nikogo swoim histerycznym wrzaskiem i zaklinaniem rzeczywistości. No bo kto ma rację? Ten kto rozkradał majątek publiczny na setki miliardów, czy ten kto to zatrzymał? Ten ma rację, kto wyprzedawał polski przemysł za grosze, czy ten, kto ten przemysł odbudowuje i rozwija?

Do 2015 roku rządziła w Polsce POstkomuna, a PiS nie miał na te rządy żadnego wpływu, bo nie miał większości w Sejmie. Dziś jest odwrotnie, ale wyniki rządzenia są skrajnie inne. Zamiast stagnacji i zwijania gospodarki jest dziś jej dynamiczny rozwój. Zamiast skrajnej biedy, szczególnie w rodzinach wielodzietnych, wkracza dziś godne życie. Zamiast być tanią siłą roboczą dla niemieckich koncernów, dziś konkurujemy z tymi koncernami. Zamiast tkwić dziesięcioleciami wśród krajów wiecznie się rozwijających, w ciągu trzech lat rządów PiS weszliśmy do klubu krajów rozwiniętych.

Tego się boisz? Że Polska rośnie w siłę, że rząd traktuje ludzi, jak ludzi, a nie jak śmieci? Ta zmiana musi zejść do samorządów, prędzej, czy później, a najpóźniej, jak zostanie przebudowany wymiar sprawiedliwości z esbeckiego nadania, na normalny, kontrolowany przez Naród, bo wtedy większość z was wyląduje w pierdlu i skończy się wasze rządzenie w samorządach. Może w więzieniu nauczysz się wreszcie pisać poprawnie po polsku.
08-10-2018 ~ wyborca do ROLFA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Człowieku opamiętaj się!Dla ciebie struktury PIS, to nie żaden PIS. Zjednoczona Prawica , to nie żadna Prawica, KUKIZ- to nie KUKIZ. BBS, czy zjednoczona koalicja to nie żaden kontrkandydat dla waszego kandydata. Wszystko potworzyło się po to te komitety aby wam NAJLEPSZYM DOBREJ ZMIANIE ZABRAĆ GŁOSY W SAMORZĄDACH! Wszędzie wietrzysz kliki , układy i nic ci się człowieku nie podoba Wszędzie wietrzysz zabetonowane struktury i układy samych komunistów itd ,i dlatego nie możecie dopchać się do koryta do samorządów bo tego jeszcze nie zniszczyliście to się wam nie udało ! Idąc twoim tokiem rozumowania to nikt inny nie ma racji , tylko wy , czy tak wygląda wolny kraj suwerenność i służebność dla POLSKI? A gdzie był wasz premier za rządów PO-PSL, co o niczym nie wiedział, przecież doradzał według ciebie bolszewikom, oszustom , co nie wiedział co się dzieje w Polsce? Teraz nagle jak PIS u koryta i tam jest kasa to tamci są be i złodzieje, a co robił wcześniej razem ze złodziejami i bolszewikami? Nie wiedział wcześniej o całej aferze niby to o uszczelnieniu podatku vat? Nie rozśmieszaj mnie, człowieku. Wam nie wolno dać żadnej władzy bo ustawiacie ją pod siebie i tylko WY macie racje , reszta to komuchy , oszuści, bolszewicy według ciebie! Niestety nie tedy droga . Na pewno wasz kandydat startując z pierwszego miejsca zostanie radnym , bo na bank nie burmistrzem . Wtedy zobaczy co znaczy praca w radzie miejskiej i jak to wszystko wygląda. Ludzie nie są głupi i widzą co się dzieje. Bardzo dobrze ,zyje mi się w mieście i nic nie wygląda jak tu opisują wasi wielbiciele że wszędzie jest zle , korupcja beton. Na tle całej POLSKI i małych lokalnych miejscowości wygladamy bardzo dobrze, miasto sie rozwija. Tylko wy dobra zmiana wszędzie węszycie zło i próbujecie skłócić resztę narodu . Wam nie wolno dać władzy abyście sami rządzili absolutnie! Dlaczego nikogo nie ukarani?, nie postawiono zarzutów? Taśmy ujawnione uwarzacie za odgrzewany kotlet, tylko jeśli chodziło o PO, PSL , to tak jak najbardziej! Nie wieżę w ani jedną obiecankę i bardzo dobrze mi się żyje w mieście , dlatego ja i wielu mieszkańców ma odmienne zdanie .Tak na prawdę , to was boli ,ze nie macie większości i bardzo dobrze! Swoją drogą skoro całe miasto i powiat jest tak skorumpowane itd , pozostali rządzący to bolszewicy i złodzieje to czemu Pan nie startuje albo nie założył komitetu wyborczego ze swoimi kandydatami?
08-10-2018 ~ Do Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zgadzam się, że Mariusz Łuczkiewicz to kandydat spoza układów. Podobnie jak spoza układów jest Oławska Zjednoczona Prawica. Ci młodzi ludzie powinni działać razem. I do Pana pytanie - skąd Pan wie, że tak nie jest?. Czy na pewno właściwe byłoby gdyby kandydaci Oławskiej Zjednoczonej Prawicy wsparli swoimi kandydaturami listy na których znajdują się byli towarzysze partyjni?. Niech Pan się trochę zastanowi zanim Pan kogoś znieważy, zarzuci że jest postkomuchem itp. Skoro śledzi Pan fora to zapewne czytał Pan też komentarze młodego człowieka, sekretarza oławskiego PIS, związkowca, który wyraźnie i jednoznacznie dał do zrozumienia dlaczego nie wystartował w wyborach i że nie zamierza popierać oławskich struktur. Poza oczywiście kandydatem na burmistrza. Zgadzam się, że należy powiedzieć stop korupcji, ale czy uważa Pan, że zrobią to "towarzysze" pod szyldem PIS ?. Oczywiście, w PISie są ludzie prawi i uczciwi ale jak napisał Zygmunt w Oławie PIS się sprzedał i Pan chce wspierać czystą prostytucję polityczną. Niech Pan w końcu przejrzy na oczy jeśli rzeczywiście przyświecają Panu pewne idee.

08-10-2018 ~ Zygmunt ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W całej Oławie wiadomo,że BBS ułożył sie juz z Pis- em , dlatego listy Pisu sa jakie sa i zmian nie bedzie w zamian za poparcie kandydata do parlamentu w przeszłym roku.
Tylko do p. Rolfa to wciąz nie dociera.
08-10-2018 ~ pik ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie, pis zatwierdził ordynacje wyborczą dzięki którym osoby na tzw. miejscach biorących ( głownie jedynki, dwójki)wchodzą do rady , bo głosuje się na listę. Dlatego znów z listy Pis wejdzie Brezdeń , Dudkowski, Kulesza ,Regiec , Gwiazdowicz.
Żadnych zmian nie będzie w Oławie pozostanie układ czyli ci sami od lat i ich rodziny na posadach.
Nawet nikt nie prowadzi żadnej kampanii bo po co. Debat też nie chca ani spotkań z mieszkańcami. Sa to po prostu kandydaci na kandydatów wszelakiej maści, od lat tworzący układ ( niezależnie od komitetu wyborczego) i realizujący partykularne interesy.
08-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Właśnie w tym jest problem, że oławska struktura PiS jest pod władaniem kreta lokalnej POstkomunistycznej sitwy, aktualnego Starosty Oławskiego Zdzisława Brezdenia, na co z kolei jest przyzwolenie wrocławskich władz PiS, też będących częściowo na usługach lokalnej POstkomunistycznej sitwy. Takich województw jest niestety więćej i tam najtrudniej będzie odstawić od władzy POstkomunistyczna sitwę.

Z jednej strony tylko PiS zapewnia realizację obietnic wyborczych, efektywną walkę z mafiami, z korupcją, ze złodziejstwem i z pomiataniem Mieszkańcami przez sitwowych urzędników. Z drugiej strony, na listach wyborczych lokalnego PiS znajdują się takie kanalie, jak Brezdeń, a na wójta Gminy Oława lokalny PiS w ogóle nie wystawił żadnego kandydata, żeby broń Boże nie zagrozić temu skorumpowanemu burakowi z zarzutami prokuratorskimi.

Jest to dla Mieszkańców poważny dylemat, chociaż w wypadku kandydata PiS na burmistrza Oławy, Mariusza Łuczkiewicza, mamy do czynienia z kandydatem niezależnym ani od lokalnej sitwy, ani od Brezdenia i tu Mieszkańcy nie powinni mieć żadnych wątpliwości, żeby oddać swój głos na tego kandydata.

Ważne jest, żeby głosować na radnych z list PiS, żeby PiS miało większość w radach gmin miast i powiatu (Brezdeń nie jest jedynym kandydatem PiS do Rady Powiatu, więc można go w głosowaniu pominąć). Burmistrz, czy wójt, nie mogą wiele zdziałać bez poparcia rad, bo to w końcu rady tworzą lokalne prawo, a wójt, czy burmistrz, są jedynie władzą wykonawczą prawa ustanowionego przez rady. Tylko tak możemy odsunąć lokalną sitwę od władzy i sprawić, żeby Dobra Zmiana trafiła również do samorządów.

Musimy powiedzieć NIE korupcji, bezczelnemu łamaniu prawa przez sitwowych urzędników, bucie tych urzędników i rozgrabianiu naszego wspólnego mienia. Tylko PiS jest gwarantem zmiany na lepsze, co PiS udowodniło już na szczeblu rządowym.

Jak wszyscy pamiętamy, za rządów POstkomunistów na nic nie było pieniędzy. Za rządów PiS są pieniądze na wszystko, bo PiS nie rozkrada majątku publicznego i nie pozwala kraść różnym mafiom, jednocześnie bardzo dobrze gospodarując i działając na rzecz Mieszkańców, a nie na rzecz wybranych grup przestęczych. Przenieśmy to do naszych samorządów. TERAZ.
08-10-2018 ~ Ojciec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No właśnie a propos zatrudnienia, o którym mówi kandydat.
Kurator Dolnosląski stwierdził łamanie prawa przez dyrektorkę szkoły w Jelczu , która podlega pod starostwo oławskie. Dyrektorka pracuje nadal mimo złamania prawa. Co w tej sprawie zrobił kandydat Pis na burmistrza wraz ze swoim szefem partyjnym?
Z dotychczasowych działań wynika ,że przymknięto oko na zarzuty kuratora.
08-10-2018 ~ loki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo się cieszę ze jest chęć zmian w zakresie odmłodzenia i unowocześnienia sposobu obsługi mieszkańca. TO jest naprawdę dobry pomysł , żeby zmienić godziny pracy urzędu i do tego włączyś jakąś elektronikę. Bolesne to będzie dla pracowników, ale dla nas mieszkańców jak najbardziej OK !! !

Jestem za !
08-10-2018 ~ aaa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
O startuje ta Bożenka-emerytka- co zabiera pracę młodym
07-10-2018 ~ ole ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W Berlinie kostka masła kosztuje 0,99 euro, a w Warszawie prawie 2 Euro.
Mamy dobrą zmianę - Niemcy zostają w tyle.
07-10-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Powiem tak, jeśli komus lezy na sercu prawica.....to w Oławie zamiast na PiS zagłosuje na Oławską Zjednoczoną Prawicę......mówię to jako ten, co głosuje na PiS do sejmu. Oławski PiS to popelina, tylko i wyłącznie ich klęska spowoduje, że może ktoś od góry pogoni takie osoby jak Brezdeń.
07-10-2018 ~ wyborca lokalny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Szanowny Panie Rolf, zapraszamy na Konwencje Wyborczą Oławskiej Zjednoczonej Prawicy na 13 X g.18 i oczekujemy na pytanie , tylko bardzo proszę o rzeczowe pytania a nie te z pogranicza Marsa czy Wenus?
07-10-2018 ~ obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Cytat.; Wyborco! Nikt nie oczekuje, żeby taki załgany komuch jak ty głosował na PiS......
Brawo dla portalu OSI , który daje przyzwolenie na takie komentarze na wysokim poziomie intelektualnym i kulturalnym. Wasz konkurent z GP już dawno zrobił porządek z jegomościem a co wy na to ? :D
07-10-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co do Rolfa to już przywykłem pluje jadem na wszystkich przeciwników którzy nie są za PiS.Co do komitetu wyborczego to fakt stara gwardia ktora wyczarowała jak królika z kapelusza młodego kandydata na burmistrza.Co do peogramu wyborczego to nic nowego to wszystko powtarza każdy kandydat.Mnie nie przekonał nie stety.Trudno dać poparcie komuś,kto wywodzi się z ugrupowania politycznego które za wszelką cenę próbuje wmówić wszystkim że tylko oni wszystko robia dobrze a reszta to bolszewicy, zdrajcy.Mam zagłosować po to że na bank poustawiaja na stanowiskach w UM,itd kolejne marionetki, którzy posłuszni jak baranki będą niszczyć dalej nasz kraj?Z resztą wystarczy popatrzyc kogo mieli wystawić?
07-10-2018 ~ Elen ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie, agituje Pan do głosowania na PIS w samorządach mimo takich kandydatów jak np. Brezden czy Wesołowski. Jaka mamy gwarancje. że wybierając ich do samorządu będą realizować program PiS? . Będą oni radnymi , uzyskają mandat z listy Pis ale potem moga wystąpić z klubu radnych Pis i działać jako niezależni. Takie sytuacje miały miejsce nawet w radzie oławskiej w ostatniej kadencji w Pis. Ordynacja wyborcza Panie Rolfie nie przewiduje odwołania radnego czy nawet posła !
Niestety teraz powinniśmy głosować na osoby a nie na partie!
07-10-2018 ~ Przeciw PIS ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Patrząc na całokształt ile zła wyrządzają politycy, posłowie,ministrowie,i wszyscy ci co utożsamiają się z rzekomą dobrą zmianą ile jest w tym wszystkim hamstwa, kłastwa za wszelką cenę, aby tylko dopchac się poprzez pseudo kandydatów żygac mi się chce na was wszystkich.Dlatego aby zapobiec temu w Oławie, wolę obecnie rządzących i nie zagłosuje na PIS.
06-10-2018 ~ Do Rolfa Michałowskiego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drogi Panie jeśli piszesz Pan o załganiu i fałszu, wyzywając ludzi od komuchów a popierasz PIS który w pierwszym szeregu wystawia towarzysz sekretarza to sam wystawiasz sobie świadectwo kim Ty jesteś. Z takimi ludźmi jak Ty nie warto nawet wchodzić w jakiekolwiek polemiki.

Nie pozdrawiam, ale życzę dużo zdrowia bo z pewnością się przyda.
06-10-2018 ~ Wielbiciel PiSu . ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PiS powinien pozbyć się przede wszystkim takich Gwiazdowiczów , Brezdeniów i innych PZPRowców , pewnie to nastąpi po wyborach, układ Oławski dobrze się trzyma dzięki takim PiSowcom .
06-10-2018 ~ wyborca do ROLFA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
o! Dawna Pana nie było ?Jak się cieszę że bluzgi ponownie wróciły na forum! Już myślałem że coś się stało, martwiłem się wręcz. Nie masz za co dziękować bo za takie obelgi i bluzgi nikt nikomu nie ma zamiaru dziękować .Zapamiętaj sobie raz na zawsze czy ci się podoba czy nie i zakoduj sobie w głowie człeku PISOWSKI , raz na zawsze to wszystko widać , waszą obłudę , zakłamanie i walkę o fotele. Bo wam się należało! Dość już waszych rządów w Polsce i nie pozwolę mam nadzieję, że nie tylko ja aby dzięki ludziom , którzy pojawiają się znikąd (jak , ktoś napisał poniżej-jak królik z kapelusza), poprzez kandydowanie pomogli wam zniszczyć do końca co niszczycie nadal! Ostatnie wasze podrygi , mam nadzieję że ludzie wreszcie przejrzą na oczy! Prawda jaki jest wasz premier i pozostali ci na górze,zakłamanie , obłuda i wyzwiska. Możesz mnie wyzywać jak chcesz , to nie żadna nowina od komuchów , esbeków, lewaków i jak sobie życzysz. Zapamiętaj sobie jedną rzecz NIGDY NIE BĘDZIECIE MIELI SAMORZĄDÓW , bo wyborcy na to nie pozwolą . Przez lenistwo i przez to że ludzie nie poszli do urn udało się wam zdobyć parlament , ale drugi raz już się to nie powtórzy , ludzie nie są ślepi i głusi człeku .
06-10-2018 ~ wyborca do ROLFA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
o! Dawna Pana nie było ?Jak się cieszę że bluzgi ponownie wróciły na forum! Już myślałem że coś się stało, martwiłem się wręcz. Nie masz za co dziękować bo za takie obelgi i bluzgi nikt nikomu nie ma zamiaru dziękować .Zapamiętaj sobie raz na zawsze czy ci się podoba czy nie i zakoduj sobie w głowie człeku PISOWSKI , raz na zawsze to wszystko widać , waszą obłudę , zakłamanie i walkę o fotele. Bo wam się należało! Dość już waszych rządów w Polsce i nie pozwolę mam nadzieję, że nie tylko ja aby dzięki ludziom , którzy pojawiają się znikąd (jak , ktoś napisał poniżej-jak królik z kapelusza), poprzez kandydowanie pomogli wam zniszczyć do końca co niszczycie nadal! Ostatnie wasze podrygi , mam nadzieję że ludzie wreszcie przejrzą na oczy! Prawda jaki jest wasz premier i pozostali ci na górze,zakłamanie , obłuda i wyzwiska. Możesz mnie wyzywać jak chcesz , to nie żadna nowina od komuchów , esbeków, lewaków i jak sobie życzysz. Zapamiętaj sobie jedną rzecz NIGDY NIE BĘDZIECIE MIELI SAMORZĄDÓW , bo wyborcy na to nie pozwolą . Przez lenistwo i przez to że ludzie nie poszli do urn udało się wam zdobyć parlament , ale drugi raz już się to nie powtórzy , ludzie nie są ślepi i głusi człeku .
06-10-2018 ~ wummbat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie, apeluję do Pana o zwiększenie aktywności oraz zwiększenie ilości Pana wpisów na różnych forach. Niech ludzie widzą język PiS i jego wyznawców skierowany do zwykłych obywateli.
06-10-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wyborco! Nikt nie oczekuje, żeby taki załgany komuch jak ty głosował na PiS, tak jak nie można oczekiwać od diabła, żeby głosował na anioły. Za rządów PiS Polska przeszła oficjalnie do grupy krajów rozwiniętych, czyli do czołówki gospodarczej świata, a ty, komunistyczna kanalio piszesz, że polska gospodarka popada w ruinę?

W ruinę popadają za to postkomunistyczne mafie, które za waszych rządów rozkradały majątek publiczny i prywatny Polaków. W ruinę popadają nieformalne i formalne kartele przestępcze, z zupełnie nadzwyczajną kastą sędziów z esbeckiego nadania na czele. I to nikt inny, tylko właśnie ta kasta esbeckich sędziów łamie Konstytucję, zawieszając przepisy ustaw prawomocnie uchwalonych przez Sejm.

Dałeś piękny popis załgania i fałszu, co każdy widzi. W ten sposób wzmacniasz pozycję rządu Prawa i Sprawiedliwości, za co ci bardzo, bardzo dziękujemy!
06-10-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Już jedni wyszli do obywateli w sprawie konsultacji społecznych miał tak być ponad 3 lata temu . Teraz odgrodzili się w sejmie płotkami barykadami, policją i tak konsultują ze społeczeństwem. Skoro jest pełno protestów pielegniarek, niepełnosprawnych, mundurowych i innych kategorii pracowników . Wszyscy ministrowie zapowiadają ,ze konsultowali wszystko ze społeczeństwem .Edukacja, medycyna, sądownictwo wszystkie gałęzie gospodarki popadają w ruinę . Ale dobra zmiana twierdzi iż nam żyje się lepiej , i że my chcemy takich zmian. Premier partii PIS raz na prawo raz na lewo to w PO , a teraz w PIS , bo tam jest kasa . Krajem żądzi banda fanatyków na czele z banksterem i nagminnie łamią konstytucję Ja mam takim zawierzyć, dać wiarę ,ze będzie lepiej! Wszędzie wszystko drożeje z dnia na dzień, dlatego nie pozwolę aby nadal niszczyli teraz Polskę regionalną, powiatową! Dlatego mówię nigdy nie zagłosuję na PIS !! !
05-10-2018 ~ bol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak już ktoś napisał ALE JAJA !! ! nawet nie warto was komentować.
05-10-2018 ~ klk ( gość OSI) zgłoś naruszenie
jak długo w PiS-ie będa jeszcze te wieczne leśne dziadki ? jak tak to ma wyglądać, to lepiej nie startujcie w ogóle, bo jesteście gwarantem dalszych rządów betonowych BBS - PO
05-10-2018 ~ gaweł ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszystko jak widać dogadane- w Oławie zmian po wyborach nie będzie.Wygra nowy / stary burmistrz i nowy / stary wójt w gminie Oława
Będzie znów rzadził układ w zamian za poparcie dla kandydata na posła w przyszłym roku.
05-10-2018 ~ Rzep ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zaczęło się po wyborach w 2015r od ostentacyjnie demonstrowanego poczucia wyższości zwycięzców, a nawet pychy, która nadeszła zadziwiająco szybko.
Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Pisiewiczów i Misiewiczów) – co gorsza wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego. Czy w ten sposób działać powinno ugrupowanie obiecujące realną zmianę, także etyczną?
Taki styl wyborców zwycięskiej partii musiał zaboleć, i to bardzo.
05-10-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak to możliwe, że wiodąca partia nie wystawiła nawet kandydata na wójta- słabo.
05-10-2018 ~ Janek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bożenka startuje z list PiSu? Po tych wszystkich słowach o PiSiorkach? Kobieta to jednak zmienną jest.... No ale pewnie jakoś trzeba się odwdzięczyć Zdzichowi za znalezienie nowej roboty.
Ta partia to jednak dno i muł.
05-10-2018 ~ Inzynier ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale jaja !! !Ale jaja !! !!
05-10-2018 ~ Olawiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak się składa że bardzo dobrze znam tego kandyda jest fajnym kumplem ale mamy zupełnie inne zapatrywania polityczne,i nic mnie nie przekona do PIS .Patrzac na całokształt z jakiego ugrupowania się wywodzi to nic mnie nie przekona abym był za tą partią.Fakt wkroczyłes między wrony musisz krakac tak jak one Mam pełen szacunek do Mariusza ale nie pozwolę aby tacy ludzie jak PIS wysługujący się niby to młodymi zwolennikami zniszczyli do reszty Polske Nie zazdroszczę a raczej współczuję.Na zdjęcie nie patrzę bo wiem jak na codzien wygląda i tyle.Wszyscy się mylni tylko nie oni Nikt nie ma racji a czarne jest czarnym chodź jest białe.Pycha zawłaszczenie samorządów o to chodzi Pisowskiej władzy aby do końca zniszczyć kraj.Kandydatowi życzę mimo wszystko powodzenia może kiedyś się ocknie.Wszystkich Olawian zachecam do urn i zobaczcie jak niektórych można kupic za 500 zł ratujmy nasze miasto a program jak program ile juz lat obiecywali rozni kandydaci a idąc tropem guru partii PiS to wszystko od momentu wejścia do UNi to zasługa PIS ludzie czas obudzić się z ketargu bo jak powtarza byla premier dawniej przez 8 ostatnich lat. To nic nie bylo
05-10-2018 ~ Wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przekonaj mnie kandydacie, odpowiadając na poniższe pytania.

1. W jakich godzinach otwarte jest Starostwo Powiatowe?
2. Czy Oława jest w ruinie?
3. Gdzie znajdę informację o konkursach na kierownicze stanowiska do Spółek Skarbu Państwa?
4. Po co powstała Spółka Wody Polskie? Kto zatwierdza ceny wody?
5. Czy w Oławie działają kluby seniora i Uniwersytet III Wieku?
6. Czy rozszerzenie godzin działania Straży Miejskiej oznacza wzrost kosztów jej funkcjonowania?

Panie kandydacie po to, wybieramy burmistrza, aby umiał zarządzać i podejmować decyzje, biorąc za to odpowiedzialność !! !!
05-10-2018 ~ do oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie znasz tego kandydata i nie wiesz jaki jest, a jednak zaraz wylewasz polityczne żale, ławeczki, światełka to zrobić każdy burmistrz potrafi, ale rozwiązać poważne problemy już nie każdy. Tutaj obecny burmistrz wykazał siębardzo słabą skutecznością, co do PiS, cieszy, że Nowy młody kandydat na burmistrza, ale poraża zdjęcie, jak by ze spotkania emerytów, nijak to spójne.
05-10-2018 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kompletnie , nie kupuję programu wyborczego kandydata na burmistrza z PIS. Nie wieżę jak wspomniał iż nie będzie on stronniczy jeśli chodzi o przynależność partyjną! Po gościnnych występach pana premiera w Jelczu-Laskowicach iż to właśnie dzięki nim DOBREJ ZMIANIE! , jest w mieście TOYOTA i inne zakłady , oraz cała infrastruktura boisk , orlików i innych rzeczy , oniemiałem. Jak dobrze pamiętam to premier Buzek sprowadził Toyotę i inne zakłady. Ponadto hala sportowa , orlik i inne dobra powstały dawno za koalicji PO-PSL i innych ugrupowań. Mówiąc takie rzeczy iż to właśnie my i nam mówił to w odległości od boiska około 300 metrów , które tez nie jest jego zasługą . Jak można dać im wiarę. Stwierdzenie kandydata iż właśnie on a nie inny kandydat bedzie miał dojścia do pieniędzy bo mu obiecali posłowie PIS. Nie kupuję tych bajek , dość tej obłudy nie jestem zwolennikiem ani po , ani , PIS, jednak dość tego zakłamania i sam program 500+, mnie nie przekonuje, obniżenie wieku emerytalnego też uważam za złe za co płacimy my wszyscy POLACY! Resztę programu to już znam od dawien dawna i każdy to powtarza od wielu wielu lat! Niestety za rządów dobrej zmiany żyje mi się gorzej a nic nie robią ku temu aby było lepiej , drozeje paliwo, podatki , opłaty i to strasznie . Co do cen wody to o ile sie orientuję to właśnie obecny burmistrz sprzeciwił się podwyżkom cen itd. Z resztą inna spółka nadzoruje ceny wód w Polsce a nie ZWIK. Cóż niestety ja mam taką opinię inni mogą mieć inną , jest demokracja . Zgodzę się ,że jest czas na zmiany aby odświeżyć miejskich władców ale nie poprzez ugrupowanie , które rządzone bedzie i sterowane przez wiadomo kogo. Z resztą uważam iż i tak przez ostatnie cztery lata zrobiło się dużo i chciałoby się jeszcze więcej . Na tle gmin i powiatów w POLSCE wypadamy bardzo dobrze! Nie ma co narzekać i oby tak pozostało Nie jestem żadnym komunistycznym lewakiem itd , bo zaraz pewnie pojawią się komentarze . Trzeba odnowić struktury samorządowe jasne , ale nie w ten sposób! Tak brudnej i zakłamanej kampanii i oczywiście dużo droższym wyborom niż 4 lata temu dawno nie było! Kto za te wybory zapłaci my Oławianie , my Polacy. Nikt nie będzie wpierał mi ,ze tego chcemy skoro tak nie jest. Życzyć należy kandydatom mimo wszystko powodzenia bo tak wypada. Mam jednak nadzieję iż Oławianie pójdą licznie do urn i NIE ZAGŁOSUJĄ NA PIS !! !
05-10-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ten z PZPR i jeszcze numer 1 ? ha ha ha Ile On ma lat ? 80 ? Żart

OSI - OLAWA.INFO - Komitet Wyborczy PiS przedstawił swoich kandydatów

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin