EDWARD 2018

- opublikowano: 22-09-2018

W dniu 19 września 2018 r. obchodzony był Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W związku z prowadzonymi dwudziestoczterogodzinnymi działaniami EDWARD 2018 mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie przygotowali działania informacyjno-edukacyjne, do udziału w których zaproszono młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Podczas wydarzenia odbył się pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Wykorzystując symulator zderzeń uczestnicy mieli okazję przekonać się jakie zagrożenie niesie za sobą niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Ponadto korzystając z zaprezentowanych ALKOgogli, w atmosferze świetnej zabawy każdy miał możliwość doświadczyć zagrożenia wynikającego z upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Młodzież miała możliwość nauki prowadzenia resuscytacji. Osoby zainteresowane wydarzeniem otrzymały odblaski oraz materiały informacyjne omawiające różne aspekty bezpieczeństwa oraz promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Z całości wydarzenia został nagrany spot promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Celem akcji jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo w myśl idei - MAŁE DZIAŁANIA PROWADZĄ DO DUŻYCH ZMIAN.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji
KPP w Oławiedodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - EDWARD 2018

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin