Pod naszym patronatem: XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaDziałania w sprawie montażu fotoradaru w Godzikowicach

- opublikowano: 14-09-2018

O tym, że obecność fotoradaru ma wpływ na uspokojenie ruchu drogowego i zachowanie kierowców, których urządzenie to dyscyplinuje do respektowania obowiązujących limitów prędkości, nikogo raczej przekonywać nie trzeba.

Jedno z takich newralgicznych miejsc w naszym powiecie, gdzie mieszkańcy skarżą się na nadmierną prędkość przemieszczających się pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, znajduje się przy wjeździe do Godzikowic, w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową nr 1560 D, w kierunku autostrady A4 (węzeł Przylesie).

Niebezpieczna sytuacja drogowa już wkrótce może się zmienić. W sprawie zainstalowania fotoradaru przy wspomnianym skrzyżowaniu, pracownicy Biura Transportu i Dróg z oławskiego starostwa, prowadzą zaawansowane rozmowy z urzędnikami Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Oddział GDDKiA wystąpił już, do posiadającego w tym zakresie kompetencje Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, z wnioskiem o ustawienie na przedmiotowym skrzyżowaniu urządzenia do automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Jaka zapadnie decyzja GITD - dowiemy się wkrótce.

Analizy wypadków drogowych od lat pokazują, że główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Pędzące pojazdy uniemożliwiają bezpieczne przejście po pasach w miejscach bez sygnalizacji świetlnej oraz stwarzają zagrożenie m.in. dla dzieci udających się do szkoły.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 2. )
16-09-2018 ~ waga13 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do rozważenia tym co radaru w Godzikowicach potrzebują.Może by tak zrobić coś aby wjazd do Godzikowic i z Godzikowic w kierunku Jaczkowic poprawić.Tam się cuda dzieją.Predkości nie da się osiągnąć bo na całej długości sa pasy ciągłe.
14-09-2018 ~ obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Najlepiej jakby były światła z sygnalizacją dla pieszego, samochody zatrzymywałyby się i można byłoby przejść-takie rozwiązania stosują inne państwa, nawet jak będzie radar, kierowcy nie są chętni przepuścić pieszego. Może progi zwalniające przed pasami po obu stronach ale na progach nie zarobi Zarządca dróg.


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin