Informator: Wybory Samorządowe 2018
reklamaSpotkanie z klasyką. Godziński Piano Duo

- opublikowano: 13-09-2018

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza kolejny koncert fortepianowy organizowany we współpracy z Towarzystwem Ferenca Liszta we Wrocławiu w ramach cyklu wydarzeń muzycznych pn. "Wieczory Lisztowskie".

"Godziński Piano Duo" w wykonaniu Arkadiusza i Sebastiana Godzińskich odbędzie się 20 września o godzinie 18:00 w budynku Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Duet fortepianowy tworzą bracia Arkadiusz i Sebastian. Grają ze sobą razem, odkąd rodzice kupili pierwsze pianino czyli od 6 roku życia. Pierwszy duży sukces odnotowali w 2005 r., zdobywając I miejsce na międzynarodowym konkursie w Paryżu „Concours Musical de France”

. Swoje umiejętności gry zespołowej rozwijali początkowo na Akademii Muzycznej w Gdańsku, następnie w trakcie studiów magisterskich w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku, gdzie kształcą się w mistrzowskiej klasie duetu fortepianowego u prof. prof. Volkera Stenzla i Hansa Petera Stenzla. Na okres trwania studiów zostało im przyznane prestiżowe stypendium DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej). Pod opieką profesorów Stenzl w 2017 r. osiągnęli kolejne sukcesy: dwie I nagrody na Concours Musical de France w Paryżu w kategorii Artistique Excellence i Artistique Virtuosite, I nagrodę na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Premio Citta’ di Padova w Padwie we Włoszech i II nagrodę na XXVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Roma w Rzymie. Bracia Godzińscy byli wielokrotnie nagradzani przez ogólnopolskie i samorządowe instytucje za wybitne osiągnięcia.

Repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki klasycznej do czasów współczesnych. Przez lata wspólnej pracy duet występował na wielu koncertach w Polsce, Niemczech, Francji i we Włoszech.

GODZIŃSKI PIANO DUO (20.09.2018, g. 18:00)

Już w najbliższy czwartek zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z klasyką. Na żywo wystąpią dla nas bracia: Arkadiusza i Sebastiana Godzińscy, którzy grają razem od 6 roku życia, kiedy to rodzice kupili im pierwsze pianino.

Bracia Godzińscy byli wielokrotnie nagradzani przez ogólnopolskie i samorządowe instytucje za wybitne osiągnięcia. W 2016 roku duet otrzymał prestiżowe stypendium Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) na studia w Niemczech. Obecnie kształca się w Hochschule für Musik und Theather w Rostocku (Niemcy) w mistrzowskiej klasie duetu fortepianowego prof. Hansa-Petera Stenzl i prof. Volkera Stenzl.

Repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki klasycznej do czasów współczesnych. Przez blisko 20 lat wspólnej pracy duet występował na wielu koncertach w Polsce, Niemczech, Francji i we Włoszech.

Program koncertu zawiera utwory: Ignacego Jana Paderewskiego, Erwina Schulhoffa, Leo Smita i Sergiusza Rachmaninowa.

Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny. 20.09.2018 godz. 18:00, filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie, budynek Ośrodka Kultury, ul. 11 Listopada 27.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Spotkanie z klasyką. Godziński Piano Duo

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin