Pod naszym patronatem: XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaKaskadowy pomiar prędkości – wyniki w powiecie oławskim.

- opublikowano: 17-08-2018

14 sierpnia br. Policja przeprowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju. W powiecie oławskim w ramach akcji policjanci ruchu drogowego skontrolowali 44 pojazdy. Okazało się, że 23 kierujących spośród kontrolowanych popełniło wykroczenia polegające na znacznym przekroczeniu prędkości. Jeden z kierujących został przez policjantów zatrzymany, posiadał przy sobie amfetaminę.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowcy trudniej jest tam zachować koncentrację, ponieważ dociera do niego wiele informacji na raz i jeśli będzie jechał z dużą prędkością jego umysł nie zarejestruje wszystkich ważnych „komunikatów”, np. znaków drogowych czy zachowań innych uczestników ruchu. Może się zdarzyć, że pominie istotną dla bezpieczeństwa informację i dojdzie do wypadku.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów oławskiej drogówki, przy jednym z kierujących, 29-letnim mieszkańcu gminy Domaniów, funkcjonariusze ujawnili kilka porcji amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności procesowe.

Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do do 3 lat.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.

Mówiąc o zagrożeniach związanych z prędkością należy wspomnieć o grupie tzw. „młodych kierowców” w wieku 18-24 lata. Zwłaszcza młodych mężczyzn cechuje duża skłonność do brawury i ryzyka. Tragiczne zdarzenia w ruchu drogowym z ich udziałem nasilają się w wakacje. W ostatnim czasie Policja każdego dnia odnotowuje wypadki, których byli sprawcami.

Policja apeluje do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Kaskadowy pomiar prędkości – wyniki w powiecie oławskim.

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin