Pod naszym patronatem: XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaV Międzynarodowy Festiwal Organowy - II koncert

- opublikowano: 15-08-2018

W Jelczu-Laskowicach trwa V Międzynarodowy Festiwal Organowy. Składa się on z cyklu czterech sobotnich koncertów w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i z zagranicy. Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta i Gminy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury oraz parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach.

Festiwal ma na celu popularyzację piękna kameralnej muzyki organowej w środowisku melomanów, zarówno muzyków profesjonalnych jak i amatorów. Specyficzny charakter Festiwalu Organowego polega na współbrzmieniu organów jako instrumentu przewodniego, wraz z innymi instrumentami towarzyszącymi oraz śpiewem solistów. Naszym celem jest wspieranie twórczości muzyków i kompozytorów.

Podczas drugiego koncertu festiwalu gościć będziemy znakomitego organistę z Holandii – Martina Zonnenberga. Zapraszamy 25 sierpnia 2018, na godz. 19.00 do kościoła im. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach.

Martin Zonnenberg od młodości miał zamiłowanie do organów. Już w wieku 12 lat akompaniamentem towarzyszył kilku chórom. Uczył się w instytucie muzycznym w Hadze i Den Bosch, gdzie specjalizował się w nauczaniu muzyki w szkole. Martin jest organistą w Sliedrecht, dyrygentem chóru męskiego "Concertino" w kościele w Sliedrecht, ponadto jest również zaangażowany w komponowanie i orkiestrację muzyki do znanego programu holenderskiej stacji telewizyjnej. Poza Europą Martin Zonnenberg występował jako dyrygent, pianista i organista w Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jako kompozytor znany jest z różnych kompozycji na chór, organy i orkiestrę. W 2002 roku został odznaczony za wybitne zasługi muzyczne przez państwowe Królestwo Niderlandów (Lid in de orde van Oranje Nassau).

W programie drugiego koncertu V Międzynarodowego Festiwalu Organowego znajdą się utwory J. S. Bacha, M. Zonnenberga, E. Griega, E. Passiniego, S. Rachmaninoffa, czy J. M. Pluma.

Zaszczytną funkcję dyrektorów artystycznych festiwalu pełnią Jan Drozdowicz – organmistrz, członek Światowej Federacji Budowniczych Organów oraz Łukasz Romanek – muzyk, pedagog, wicedyrektor Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu, którzy z wielką starannością przygotowali program tegorocznego festiwalu dbając o wysoki poziom artystyczny.

Dzięki ofiarności parafian Kościół jest wyposażony w wysokiej klasy organy, które gromadzą miłośników muzyki poważnej. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Jelczu-Laskowicach popularyzuje muzykę organową, a także buduje tradycje muzyczne powiatu oławskiego, co cieszy się uznaniem publiczności.

MGCK w Jelczu-Laskowicech

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - V Międzynarodowy Festiwal Organowy - II koncert

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin