Policjanci udzielili pomocy mężczyźnie z objawami epilepsji

- opublikowano: 09-08-2018

Policjanci z Ogniwa-Patrolowo Interwencyjnego KPP w Oławie pomogli kierującemu, który z niewiadomych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył autem w drzewo. Błyskawiczna interwencja funkcjonariuszy i fachowo udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna prawdopodobnie uratowały życie 40-latka.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełnili służbę w rejonie dworca PKP w Oławie. Około godz. 20.30 usłyszeli głośny huk. Sierż. szt. Agnieszka Burdelak i sierż. Rafał Mroczko natychmiast pobiegli sprawdzić co się stało. Na miejscu zastali samochód, który kilka chwil wcześniej zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Policjanci widząc, że kierowca nie daje znaków życia a jego skóra błyskawicznie sinieje podjęli natychmiast akcję ratowniczą. W czasie gdy funkcjonariusz wzywał pogotowie ratunkowe, jego koleżanka z patrolu udzielała kierowcy pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyciągnęła mężczyznę z samochodu, ułożyła go a go w pozycji bezpiecznej i zabezpieczyła przed skutkami najprawdopodobniej ataku epilepsji (mężczyzna dostał drgawek połączonych z innymi objawami). Policjantka, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzieliła mu niezbędnej pomocy przedmedycznej. Po kilku chwilach kierujący się ocknął, a policjanci nawiązali z nim kontakt, wtedy też powiedział im, że choruje na padaczkę.

Po przyjeździe pogotowia ratunkowego mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy kierowcy gdyby nie szybka pomoc policjantów.

Błyskawiczna interwencja i fachowo udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna prawdopodobnie uratowały życie 40-latka.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin