Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali sprawców kradzieży

- opublikowano: 09-08-2018

Policjanci pionu prewencji z komisariatu w Jelczu-Laskowicach zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 22 i 28 lat, którzy ukradli fiata Cinquecento jednemu z mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice. Auto zostało odzyskane, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież samochodu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

5 sierpnia br. około godz. 01.00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KP w Jelczu-Laskowicach usłyszeli komunikat o kradzieży auta marki Fiat Cinquecento, podawany przez dyżurnego oławskiej policji. Do kradzieży doszło na ul. Belgijskiej. Tam też funkcjonariusze spotkali się z właścicielem auta, który opisał im wszystkie istotne okoliczności dotyczące kradzieży, między innymi przyznał się, że zostawił auto otwarte z kluczykami w środku. Policjanci mając na uwadze zebrane informacje obserwowali ulice pod kątem ujawnienia skradzionego samochodu. Tuż przed godziną 03.00 funkcjonariusze idąc w patrolu pieszym ul. Techników zauważyli, jak na osiedlowy parking wjeżdża pojazd odpowiadający opisem skradzionemu samochodowi. Policjanci podeszli do auta, w którym oprócz kierowcy znajdował się pasażer. Funkcjonariusze wylegitymowali obu mężczyzn. Od kierującego wyczuli woń alkoholu, mężczyzna był nietrzeźwy. W trakcie rozmowy z policjantami obaj przyznali się do kradzieży auta. Fakt kradzieży tłumaczyli chęcią zarobienia dodatkowych pieniędzy, które mogliby uzyskać sprzedając samochód. Plany się nie powiodły. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzut kradzieży, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednemu z podejrzanych dodatkowo przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin