Zatrzymani za posiadanie środków odurzających

- opublikowano: 09-08-2018

Policjanci z Oławy zatrzymali dwie osoby w wieku 24 i 16 lat, które posiadały przy sobie środki odurzające. Przy 24-letnim mieszkańcu Oławy funkcjonariusze ujawnili kilkanaście porcji amfetaminy, a przy jego nieletniej koleżance kilka porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Nieletnia trafiła do policyjnej izby dziecka. Jej dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

2 sierpnia br. na jednej z ulic Oławy policjanci patrolujący miasto zauważyli dwie osoby siedzące na progu drzwi wejściowych do budynku mieszkalnego. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy osoby te nie potrzebują pomocy. Podchodząc bliżej, zauważyli jak młoda dziewczyna wysypuje z młynka na kartkę susz roślinny, który po sprawdzeniu okazał się marihuaną. Obok niej siedział młody mężczyzna, przy którym funkcjonariusze ujawnili kilkanaście porcji amfetaminy. Policjanci wylegitymowali osoby, zabezpieczyli narkotyki, a następnie zatrzymali posiadaczy środków odurzających. Ponadto, na miejscu czynności funkcjonariusze ujawnili w pobliżu budynku rower, sprawdzili jego pochodzenie, okazało się że jest on skradziony na terenie powiatu brzeskiego. Rower został także zabezpieczony. Teraz policja ustala w jakich okolicznościach znalazł się w Oławie i kto dokonał jego kradzieży.

Oficer prasowy KPP w Oławie,
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin