Policja zatrzymała sprawców włamania i kradzieży

- opublikowano: 03-08-2018

Policjanci z Jelcza-Laskowic w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch sprawców włamania do piwnicy i kradzieży rowerów. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Jelcz-Laskowice, w wieku 16 i 19 lat. Łupem sprawców padły rowery i sprzęt wędkarski. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Starszemu ze sprawców grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie nieletniego sprawcy zadecyduje sąd rodzinny.

Pod koniec lipca br. do KP w Jelczu-Laskowicach wpłynęły zgłoszenia mieszkańców miasta i gminy o włamaniu do piwnicy oraz o kradzieżach rowerów i sprzętu wędkarskiego. Na podstawie zebranych o zdarzeniach informacji, policjanci pionu kryminalnego podjęli działania, w wyniku których wytypowali sprawców przestępstw. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Jelcz-Laskowice w wieku 16 i 19 lat. Młodzieńcy przyznali się do kradzieży 2 rowerów i 2 wędek. Policjanci w toku prowadzonych czynności odzyskali to mienie i przekazali je właścicielom. Aktualnie śledczy sprawdzają, czy sprawcy nie popełnili jeszcze innych przestępstw przeciwko mieniu. 19-latkowi, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, za włamanie do piwnicy i kradzież roweru grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI





Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Policja zatrzymała sprawców włamania i kradzieży

najnowsze tematy:




komentowane




Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin