Pod naszym patronatem: Oławska Majówka 2019 | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaWstrzymanie programu ograniczenia niskiej emisji dla gm. Oława

- opublikowano: 21-07-2018

Niespodziewana i zaskakująca decyzja Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu uniemożliwiła złożenie wniosku o dotację i staranie się Gminy Oława o wsparcie finansowe na realizację „Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Oława” przyjętego Uchwałą Nr XLVII/307/2017 Rady Gminy Oława z dnia 22 grudnia 2017r. Konsekwencją zamknięcia Programu przez WFOŚiGW jest wstrzymanie jego realizacji także przez Gminę Oława. W związku z powyższym żaden ze złożonych wniosków nie może otrzymać wsparcia finansowego ze strony WFOŚiGW i Gminy Oława.

Decyzja Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu została spowodowana uruchomieniem programu krajowego „Czyste Powietrze”, który zakłada możliwość pozyskania dofinansowania w szerszym zakresie. Oprócz wymiany pieców, będzie można uzyskać dofinansowanie również na termomodernizację budynków istniejących, a także nowobudowanych.

Wnioskodawcy, którzy złożyli wnioski w dotychczasowym Programie oraz pozostali mieszkańcy Gminy Oława nie stracą jednak szansy wsparcia finansowego planowanych inwestycji, gdyż będą mogli uczestniczyć w krajowym programie pn. „Czyste Powietrze”. Jego podstawowym celem będzie poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego poprzez gruntowną termomodernizację i wymianę palenisk – źródeł ciepła.

Beneficjentami programu krajowego będą mogły być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będący współwłaścicielem budynku.

Okres kwalifikowalności kosztów w ramach programu obejmuje okres od 01.01.2018r. do 30.06.2029r. (warunek: przedsięwzięcie nie zostało zakończone do dnia złożenia przez beneficjenta wniosku o dofinansowanie).

Program składać się będzie z dwóch elementów: dotacji na wymianę pieca węglowego na ekologiczne źródła ciepła i dotacji na termomodernizację budynku jednorodzinnego. Wnioski beneficjentów będą przyjmowane, rozpatrywane i rozliczane przez WFOŚiGW we Wrocławiu.

Szczegóły dotyczące programu, terminy składania wniosków przez beneficjentów i ich rozpatrywania w ramach nowego programu priorytetowego zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej WFOŚiGW we Wrocławiu.

Złożone w ramach gminnych wniosków opinie kominiarskie oraz odpisy z księgi wieczystej będzie można odebrać w pokoju nr 18 przy ul. Św. Rocha 3 w Oławie w godzinach urzędowania. Dokumenty te mogą być niezbędne do złożenia wniosku w WFOŚiGW we Wrocławiu.

źródło: Gmina Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin