Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę marihuany

- opublikowano: 19-07-2018

Policjanci z Jelcza Laskowic zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zastali mężczyzn podlewających prowadzona uprawę, która znajdowała się w Jelczu-Laskowicach, w krzakach pomiędzy zabudowaniami. W trakcie czynności ujawnili 16 krzaków konopi o różnej wielkości. Za popełniony czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach uzyskali informację, że na terenie miasta, w zakrzewionym miejscu uprawiana jest zakazana prawem marihuana. W celu sprawdzenia informacji mundurowi udali się we wskazane miejsce, gdzie ujawnili dwóch młodych mieszkańców powiatu oławskiego, którzy „dbali” o posiadane sadzonki. Zatrzymani przyznali się do uprawy 16 krzaków konopi. W toku dalszych czynności policjanci ustalili i ujawnili drugą uprawianą przez zatrzymanych plantację, znajdująca się na trasie pomiędzy miejscowościami Jeszkowice a Nadolice. Ujawniono tam 24 sztuki krzaków konopi.

22-letni 23-letni mieszkańcy gminy Oława usłyszeli już zarzuty uprawy konopi indyjskich, do których się przyznali. Decyzją Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Oławie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a także w postaci poręczenia majątkowego.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

p.o. Oficera Prasowego KPP w Oławie
asp. Wioletta Polerowicz

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę marihuany

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin