Wakacyjny weekend z narkotykami...

- opublikowano: 16-07-2018

Funkcjonariusze z oławskiej jednostki dzięki czujności i dociekliwości, podczas weekendowych patroli miasta zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 19 i 23 lat posiadających przy sobie środki odurzające. Za posiadanie narkotyków grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie w sobotni poranek, o godz. 04:00 podczas patrolu miejscowości Ścinawa Polska zauważyli zaparkowany poza drogą publiczną samochód osobowym marki Toyota. Podczas kontroli samochodu, w schowku pomiędzy siedzeniami oraz pod siedzeniem policjanci ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością amfetaminy o łącznej wadze 1,18 grama, do których posiadania przyznał się kierowca, 23- letni mieszkaniec Oławy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Następnie w niedzielne popołudnie, o godz. 18:15 w Oławie na ul. Magazynowej funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie zauważyli samochód osobowy marki Honda, którego kierowca na widok oznakowanego patrolu policji gwałtownie zatrzymał pojazd. Po sprawdzeniu okazało się, że 19- letni pasażer, mieszkaniec Oławy posiadał przy sobie zawiniątko z aluminiowej folii spożywczej, w której znajdował się susz roślinny – marihuana o wadze 0,65 grama. Mężczyzna po czynnościach został zwolniony.

Tego samego dnia, o godz. 21:10 w Oławie na ul. Paderewskiego funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, który na widok patrolu odłączył się od grupy osób z którymi przebywał, zmieniając kierunek poruszania się. Podczas rozmowy wypowiadał się nielogicznie i był bardzo zdenerwowany. Podczas rozmowy mężczyzna zaciskał lewą dłoń, w której policjanci ujawnili zawiniątko foliowe z suszem roślinnym o wadze 0,33 grama. 17- letni mieszkaniec Oławy został zatrzymany.

Teraz o losie trzech mężczyzn zadecyduje Sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

p.o. Oficera Prasowego KPP w Oławie
asp. Wioletta Polerowicz

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin