Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | II Powiatowa Gala Talentów - ART-TALENT 2019 | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaProgram Mieszkanie Plus w Oławie

- opublikowano: 11-07-2018

W dniu 7 lutego 2017 roku burmistrz Oławy Tomasz Frischmann spotkał się w Warszawie z Kazimierzem Smolińskim - Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A. Przedstawiona przez burmistrza oferta okazała się interesująca na tyle, że w środę podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Gminą Miasto Oława a BGK Nieruchomości S.A. Tym samym Oława trafiła do pilotażu Programu i znalazła się w gronie wybranych gmin - podobne umowy zawarły w tym dniu jeszcze tylko cztery samorządy: Głogów, Gorzów Wielkopolski, Świnoujście i Zielona Góra oraz PKP S.A.

W ramach porozumienia Strony zadeklarowały współpracę w celu rozpoznania możliwości realizacji projektów inwestycyjnych w zakresie przedsięwzięć budownictwa mieszkaniowego oraz ustalenia zasad i warunków współpracy, zmierzającej do realizacji tych projektów. Analiza możliwości, która potrwa kilka miesięcy, będzie skutkować zawarciem umowy inwestycyjnej - tak brzmiał komunikat Urzędu Miejskiego w Oławie wydany półtora roku temu. Okazuje się, że nie tylko w Oławie i ale i w całym kraju, wg słów burmistrza, projekt ten zwolnił, ponieważ z przeprowadzonej analizy wynika, że koszt wynajmu metra kwadratowego w ramach programu "Mieszkanie Plus" w Oławie wynosił by 16 zł/mkw. Zrealizowana w tym względzie inwestycja w najbliższym nam powiecie zakończyła się określeniem stawki na ponad 20 zł za m.kw., co na dzień dzisiejszy nie wróży dobrze temu programowi.

Przypomnijmy, że trwają prace budowlane na ul. 3 Maja, gdzie realizowana jest inwestycja pn. „Przebudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejących budynków ujeżdżalni i stajni wraz z wewnętrznymi instalacjami z przeznaczeniem na budynek mieszkalno-usługowy w Oławie”. Inwestycja ta realizowana jest przez Miasto wspólnie Z TBS z Kamiennej Góry i zakłada ona koszt wynajmu na 10,5 zł za m.kw. i mimo, że TBSy (Tanie Budownictwo Społeczne) nie są wcale takie tanie, to i tak są jedynym rozwiązaniem dla wielu młodych rodzin i jak na razie program "Mieszkanie Plus", przynajmniej w Oławie, nie będzie tu alternatywą. Trzeba jednak zaznaczyć, że program sam w sobie nie został zaniechany i przy znalezieniu odpowiednich źródeł finansowania może się okazać, ze takie mieszkania w naszym mieście jednak powstaną.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
11-07-2018 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jednym słowem.....JEDEN WIELKI KLOPS BURMISTRZA ?


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin