Pod naszym patronatem: Amore Italiano in opera - Gala Karnawałowa | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaDzień z przyrodą powiatu oławskiego

- opublikowano: 19-06-2018

To był wyjątkowy dzień dla miłośników przyrody powiatu oławskiego – 15 czerwca odbyły się w sali kinowej Centrum Sztuki dwie projekcje filmu „Przyroda Ziemi Oławskiej”, a następnie w CTKiR „Browar Probus” spotkanie autorskie z Grzegorzem Bobrowiczem. Organizatorem tego kulturalnego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Oławie.

Pierwszy pokaz znanego już internautom filmu pt. „Przyroda Ziemi Oławskiej” tym razem przeniesionego na wielki ekran, odbył się o godzinie 12.00 w sali kinowej Centrum Sztuki OWE „Odra” w Oławie. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z powiatu oławskiego, dla których była to niecodzienna lekcja przyrody. Spotkanie było także okazją, aby zadać pytanie autorowi filmu - fotografikowi, producentowi i reżyserowi filmów dokumentalnych oraz autorowi wielu branżowych publikacji - Grzegorzowi Bobrowiczowi, na temat jego pracy i okoliczności powstania filmu. Najbardziej aktywni uczestnicy spotkania w nagrodę otrzymali album z przepięknymi fotografiami autorstwa bohatera spotkania. Starosta Zdzisław Brezdeń zachęcał, aby teraz, po obejrzeniu filmu także na własne oczy przekonać się jakim pięknym i atrakcyjnym terenem, pod względem przyrodniczym, jest nasz powiat oławski.

Tego dnia pracownicy starostwa zorganizowali jeszcze jedną projekcję filmu „Przyroda Ziemi Oławskiej”, otwartą dla mieszkańców. Pokaz filmu zakończył starosta Zdzisław Brezdeń, który zaprosił uczestników do sali konferencyjnej pobliskiego Centrum Turystki, Kultury i Rekreacji „Browar Probus” na spotkanie autorskie z Grzegorzem Bobrowiczem, połączone z prezentacją jego najnowszej książki „Fotografowanie polskiej przyrody”.

Uczestnicy spotkania autorskiego rozmawiali z Grzegorzem Bobrowiczem o fascynacjach fauną i florą, najciekawszych i najniebezpieczniejszych momentach pracy nad filmem. Spotkanie było połączone z omówieniem i dyskusją na temat jego najnowszej publikacji.

Film „Przyroda Ziemi Oławskiej”, który został zrealizowany przez utalentowanego fotografika Grzegorza Bobrowicza, powstał na zlecenie Starostwa Powiatowego w Oławie. Autor przedstawił w nim wszystkie najcenniejsze przyrodniczo obszary powiatu oławskiego, w tym ostoje sieci „Natura 2000”, rezerwaty przyrody i jedyny istniejący użytek ekologiczny. Większość z nich zlokalizowana jest w dolinach Odry i Oławy. Film zaskakuje mnogością zjawiskowych ujęć i informacji o faunie i florze. Ich reprezentantów nie trzeba szukać w ogrodach botanicznych czy zoologicznych. Czasami wystarczy po prostu udać się w plener, rozejrzeć wokół i z zachwytem podziwiać oszałamiającą polską naturę.

Film zatytułowany „Przyroda Ziemi Oławskiej” cieszy się ogromną popularnością wśród internautów. Opublikowany został w sieci w pierwszy tegoroczny dzień wiosny. Do tej pory tę niesamowitą produkcję z przepięknie sfilmowanym światem przyrody, wyświetlono już blisko 10.000 razy.

Zapis rozmowy z twórcą filmu - Grzegorzem Bobrowiczem, dostępny jest po kliknięciu w link (TUTAJ).

Link do filmu "Przyroda Ziemi Oławskiej", dostępny jest po kliknięciu w link (TUTAJ).

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Dzień z przyrodą powiatu oławskiego

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin