Spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Ganczarkiem

- opublikowano: 11-06-2018

15.06.2018 o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Ganczarkiem - „Wenezuela, kryzys i pięć lat na rowerze”.

W październiku 2013 roku wsiadł w samolot do Meksyku i nigdy nie wrócił: bo i teraz to nie powrót, a wizyta; podróż trwa. Odwiedził Amerykę Środkową, objechał wzdłuż i wszerz Kolumbię i Wenezuelę: zawsze rowerem. Przeciął Ekwador, Peru i Boliwię, a w Paragwaju był wszędzie: jego trasa po tym kraju wygląda jak obwarzanek ósemka. Jak to jest podróżować przez pięć lat? Dlaczego tak powoli: czasu wystarczyłoby na przejechanie kontynentu tam i z powrotem dwa razy, a on utknął w połowie. Jaki jest sens takiej podróży, jak ten sens się zmienia? Czym jest Rowerowa Trasa Koncertowa i mobilne warsztaty higieny umysłowej? Jak się patrzy na Amerykę Południową z perspektywy 55 miesięcy i 35 tysięcy kilometrów? Czym jest ten kontynent w XXI wieku i w jak bardzo krytycznym stanie znajduje się Wenezuela?

O niezakończonej jeszcze drodze, o reportażu z Wenezueli, przygotowywanej książce o Paragwaju i filmie dokumentalnym o tym samym kraju będzie mowa na spotkaniu. Wszystko to wzbogacone zdjęciami i filmami z podróży.

Wojciech Ganczarek (ur. 1988 r. w Jelczu-Laskowicach, fb: @fizyk.w.podróży ), z wykształcenia fizyk i matematyk, autostopem odwiedził m.in. Iran, Gorski Karabach, Kirgistan i Białoruś, a od blisko pięciu lat — razem z 30-letnim rowerem — przebywa za oceanem. Pisze teksty reporterskie i eseistyczne (Tygodnik Przegląd, Magazyn Kontakt, Nowy Obywatel i inne), podróżnicze (Magazyn Podróży, National Geographic Traveler i inne) i różnorakie (po polsku — blog fizyk-w-podrozy.blogspot.com, książka „Upały, mango i ropa naftowa” — i po hiszpańsku — blog fisicoenelcamino.blogspot.com).

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę – reportaż z Wenezueli „Upały, mango i ropa naftowa”.

źródło: MGCK Jelcz-Laskowice

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Ganczarkiem

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin