Przebudowa stajni przy ul. 3 Maja - III etap

- opublikowano: 01-06-2018

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze informuje, iż dnia 5.06.2018 r. o godzinie 10:00, na terenie dawnych koszar powojskowych przy ul. 3 Maja w Oławie odbędzie się uroczyste przekazanie placu budowy dla inwestycji pn.: „Przebudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejących budynków ujeżdżalni i stajni wraz z instalacjami wewnętrznymi z przeznaczeniem na budynek mieszkalno-usługowy w Oławie przy ul. 3 Maja 18 – etap III mieszkalny”.

Inwestycja obejmuje przebudowę budynków stajni i ujeżdżalni powstałych ok. 1882 roku i wchodzących w skład zespołu dawnych koszar przy ul. 3 Maja w Oławie, wpisanych do rejestru zabytków. Modernizowany obiekt uzupełni zespół zabudowy, która już w części jest zaadaptowana przez Towarzystwo i trwają prace budowlane przy kolejnym etapie. Z uwagi na zabytkowy charakter obiektu zachowane zostaną kluczowe elementy architektoniczne.

III etap prac jest już ostatnim przy przebudowie dawnych stajni i ujeżdżalni w Oławie przy ul. 3 Maja 18 p-t i ma na celu dostosowanie tej części obiektu do funkcji mieszkalnej. W ramach inwestycji powstanie 30 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni 1.247,00 m2. Standardowo budynek zostanie wyposażony w pomieszczenia wspólnego użytku, takie jak: suszarnie, wózkarnie, komórki lokatorskie.

Inwestycja jest świetnym przykładem łączenia tradycji z nowoczesnością, ponieważ w kubaturze zabytkowego obiektu odnaleźć będzie można nowoczesne i nowatorskie podejście do zapewnienia komfortu zamieszkiwania na miarę XXI wieku poprzez zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii tj. pomp ciepła ze źródłem ciepła pochodzącym z wnętrza Ziemi, połączonych z ogrzewaniem sufitowym.

Inwestycja w Oławie przy ul. 3 Maja 18 p-t jest kolejnym efektem dobrej współpracy pomiędzy Gminą Miejską Oława a Towarzystwem Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z o.o., która ma wymierny wpływ na poprawę dostępności lokali mieszkalnych na wynajem na terenie miasta oraz jakości życia jego mieszkańców.

Wykonawcą, wyłonionym w postępowaniu przetargowym zostało konsorcjum firm: RBUD BUDOWNICTWO Sp. z o.o., 52-014 Wrocław, ul. Opolska 188 i AWM BUDOWNICWTO S.A., 53-610 Wrocław, ul. Góralska 46/10.

UM w Oławie

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin