Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaGrawery i walizki edukacyjne Drug Stop trafiły do Policji

- opublikowano: 23-05-2018

Walizki edukacyjne „Drug Stop” i grawery do znakowania rowerów o łącznej wartości 3.5 tys. złotych, trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Oławie, jako część darowizny o wartości 10 tys. złotych, przekazanej przez jedną z oławskich instytucji finansowych, z funduszu wsparcia Policji.

W poniedziałek, tj. 21 maja br. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie odbyło się uroczyste przekazanie Policji, dwóch walizek edukacyjnych „Drug Stop” i sześć grawerów do znakowania rowerów. Walizki będą wykorzystywane podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami. Profilaktyczna walizka narkotykowa to znakomite narzędzie, które pozwoli edukować dorosłych: rodziców, nauczycieli i pedagogów. Są one wypełnione rekwizytami narkotyków i sprzętem do ich zażywania. Prezentacje z wykorzystaniem walizek mają uświadomić dorosłym, że gadżety , które posiadają dzieci, nie zawsze służą do zabawy.

Dwa z sześciu przekazanych grawerów do znakowania rowerów, trafią do Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach.

Akcja znakowania rowerów ma na celu możliwość identyfikacji właściciela, w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie ich cech identyfikacyjnych na rowery.

Walizki i grawery są częścią darowizny o wartości 10 tys. złotych. Z pozostałych pieniędzy zakupiono strój dla „Komisarza Lwa” cieszącego się dużą popularnością podczas imprez, festynów prewencyjnych i pogadanek organizowanych w szkołach dla dzieci i młodzieży. Część pieniędzy przeznaczono także na zakup materiałów edukacyjnych i odblasków wspierających edukację policyjną wśród uczniów szkół podstawowych, w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk podziękował darczyńcy za darowiznę, która jest dowodem świadomości profitów, płynących z edukacji uczniów i ich opiekunów, na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Grawery i walizki edukacyjne Drug Stop trafiły do Policji

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin