Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaVI ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych

- opublikowano: 22-05-2018

Starszy sierżant Mateusz Piasecki–dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Oławie i st. post. Marta Bagińska - policjantka z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu w Jelczu-Laskowicach, zajęli II miejsce w eliminacjach do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W uznaniu za dokonane osiągnięcie Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk wyróżnił funkcjonariuszy nagrodą finansową, życząc im dalszych sukcesów w służbie.

Eliminacje odbyły się 17 maja br. w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Do rywalizacji przystąpiło 21 patroli reprezentujących komendy miejskie i powiatowe policji oraz komórki i jednostki Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Oławski patrol zajął II miejsce, pierwsze przypadło policjantom z OPP KWP we Wrocławiu, trzecie funkcjonariuszom z KMP we Wrocławiu. Uczestnicy eliminacji zmagali się z testem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, a w części praktycznej prowadzili działania ratownicze podczas symulowanego zdarzenia drogowego. Tutaj uczestnicy musieli poradzić sobie z prawidłowym zdiagnozowaniem, zaopatrzeniem urazów i zabezpieczeniem pieszego poszkodowanego w wypadku. St. sierż. Mateusz Piasecki i st. post. Marta Bagińska uplasowali się wysoko, w tej wyrównanej , prowadzonej na wysokim poziomie rywalizacji. Policjanci zajęli drugie miejsce, za co zostali uhonorowani pucharem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Puchar ufundował Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu - mł. insp. Joanna Markiewicz. Starania funkcjonariuszy zostały docenione również przez Komendanta Powiatowego Policji w Oławie,nadkom. Pawła Urbańczyka, który podczas uroczystej zbiórki z funkcjonariuszami oławskiej komendy, podziękował zwycięzcom oraz wyróżnił ich nagrodą finansową.

źródło: KPP Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - VI ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin