Niewielka ilość wniosków o zwrotów kosztów wymiany pieca

- opublikowano: 30-04-2018

24 kwietnia w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie mieszkańców zainteresowanych dotacją za wymianą starego pieca na piec V generacji w ramach przedsięwzięcia "Wymiana pieców". Podczas spotkania obecny był przedstawiciel firmy Atsys z Katowic, która to firma jest operatorem tego projektu na terenie naszego miasta. W czasie spotkania mieszkańcy zostali poinformowani o zasadach i warunkach wsparcia przedsięwzięcia.

Do chwili obecnej jednak pozytywnie rozpatrzono jedynie 33 wnioski, które złożono jeszcze w 2017 roku. Jeśli chodzi o nowe wnioski, to wpłynęło ich zaledwie 6 a warunkiem dalszego etapu przyznania dotacji jest zebranie ich minimum 10. Jak poinformował podczas kwietniowej sesji wiceburmistrz Andrzej Mikoda tak mała ilość wniosków jest spowodowana stosunkowo skomplikowaną procedurą, która wymaga zaangażowania własnych, niemałych niestety często, środków, bo jedynie zrealizowana w odpowiedni sposób inwestycja, ma szansę na uzyskanie dotacji, które określono maksymalnie na 50 % kosztów kwalifikowanych (o wysokości dotacji pisaliśmy w artykule Rozpoczynamy nabór wniosków o dotacje na wymianę pieców). Jednak wiceburmistrz zapewnił że osób zainteresowanych jest w naszym mieście około 200 a fakt że program ma charakter długoterminowy bez określonego terminu zakończenia pozwoli na sukcesywny wzrost wymiany strach kotłów grzewczych przez właścicieli i zarządców nieruchomości.

Tak więc wnioski można składać przez cały czas, w chwili obecnie trwa II etap ich naboru, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości uruchomiono stałe dyżury konsultacyjne mieszkańców z przedstawicielami firmy realizującej program. Najbliższy taki dyżur będzie miał miejsce 16.05.2018 w godz. 15:00 - 17:00 w Urzędzie Miejskim w Oławie.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
07-05-2018 ~ Arek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A dlaczego jedna firma (i to z poza rejonu) może te piece wymieniać ?? Dlaczego nie jest tak jak we Wrocławiu (system Kawka - wymiana pieców) że zgłaszam się do firmy która takimi rzeczami się zajmuje, robię wycenę i jeśli jest akceptacja że strony UM, tojest realizacja i wymiana ......
Przecież faworyzowanie jednej firmy to jakiś polonijny pomysł...
Na czym to zrobią? Jaki producent pieca, na jakich materiałach ??
Chore toto... Powinien się takiej umowie przyjrzeć ktoś z boku. ... :*

OSI - OLAWA.INFO - Niewielka ilość wniosków o zwrotów kosztów wymiany pieca
OSI - OLAWA.INFO - Spotkanie mieszkańców zainteresowanych dotacją za wymianą starego pieca w Sali Rycerskiej UM w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin