Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach
reklamaPlan priorytetowy Dzielnicowego asp. Adama Stefanko

- opublikowano: 19-04-2018

Asp. Adam Stefanko dąży w swoim rejonie służbowym do zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności, w szczególności do wyeliminowania zjawiska nagminnego spożywania alkoholu na terenach zielonych (w okolicach fontanny) miedzy ulicami 1 Maja i 3 Maja w Oławie, podobnie w parku przy kościele Św. Rocha.

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, szczególnie w miejscach często odwiedzanych przez rodziny z małymi dziećmi budzi powszechne niezadowolenie mieszkańców, którzy nie akceptują takich zachowań. Celem wyeliminowania zachowań społecznie niepożądanych, w okresie od 1kwietnia do 30 września br., dzielnicowy asp. Adam Stefanko w sposób szczególny będzie prowadził działania koncentrujące się na:
- angażowaniu do współpracy ośrodków pomocy społecznej i komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych celem pomocy osobom z problemami alkoholowymi
- represjonowaniu osób nagminnie spożywających alkohol w miejscach publicznych, we współpracy z policjantami pionu prewencji oraz ruchu drogowego

e-mail: dzielnicowy.2@olawa.wr.policja.gov.pl
tel: 797 306 450
Jednostka: KPP Oława - MIASTO OŁAWA

Rejon patrolowy dzielnicowego: 3 Maja, Bażantowa, Boczna, Borsucza, Brzozowa, Dzierżonia, Janowskiego Jana ks. Jelenia, Kamienna, Kasprowicza, Kasztanowa, Krucza, Lisia, Magazynowa, Miodowa, Na Grobli, Nadbrzeżna, Niedźwiedzia, Nowodojazdowa, Odrzańska, Ofiar Katynia, Oleśnicka, Orla, Portowa, Rzemieślnicza, Sarnia, Sikorskiego, Słowicza, Sokola, Szwedzka, Wierzbowa, Wilcza, Włoska, Zajęcza, Zielna, Zwierzyniecka, Zwierzyniec Duży, Żurawia.

Placówki dzielnicowego: Klub Parnas
Oława ul. 1 Maja 13
środa w godzinach 16:00 - 17:00

Oficer Prasowy KPP w Oławie podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 6. )
27-04-2018 ~ Janek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gdyby Czesław Milosz żył to też by pił ;)
26-04-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Żal czytać tych komentarzy. W przypadku wyzwisk i obrażania mamy do czynienia z przestępstwem z art. 216 kk.
26-04-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dalej dyskoteki organizuj stary dziadu z ORMO
26-04-2018 ~ obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nasz słynny wieloletni bojownik walki z alkoholizmem powinien już ustąpić miejsca komuś młodszemu, nic się w tym mieście nie zmienia , jak pili po parkach i plantach tak dalej pija a gdzie komisja - pisze odezwy o misji na rzecz ozdrowienia moralnego osób uzależnionych od alkoholu i tworzenie w społeczeństwie wzorów zdrowego trybu życia. Niesienie wszechstronnej pomocy ludziom uzależnionym. :-/ :* :* ;(
25-04-2018 ~ Marek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A szef szanownej komisji już nie nad....
24-04-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ważna Informacja dla mieszkańców Oławy !! !

Jeśli w Twoim otoczeniu znajdują się osoby mające problem z nadużywaniem alkoholu zgłoś się do Miejskiej Komisja Rozwiązywana Problemów Alkoholowych, która mieści się przy ul. Młyńskiej 12a pok. 3, telef. 71 303 25 17 lub 607 699 877.
Pomożemy w rozwiązaniu problemu.
Jesteś ofiarą przemocy fizycznej lub psychicznej, przyjdź.
Pełnimy dyżury w każdy czwartek w godz. 16:30 do 18:00.
Nikt nie będzie odesłany bez pomocy lub porady.
Warto przyjść nawet żeby tylko porozmawiać o problemie.
Osoby na leczenie może złość rodzina, sąsiedzi, koleżanki, koledzy, Wspólnota Mieszkaniowa, Zakład Pracy, Organizacje, Policja, Straż Miejska itp. ZAPRASZAMY

Misją Komisji jest działanie na rzecz ozdrowienia moralnego osób uzależnionych od alkoholu i tworzenie w społeczeństwie wzorów zdrowego trybu życia.
Niesienie wszechstronnej pomocy ludziom uzależnionym
w kształtowaniu własnego rozwoju i odzyskiwaniu właściwej postawy w najbliższym otoczeniu, rodzinie, zakładzie pracy, środowisku.
Prowadzenie programów edukacyjnych w zakresie wiedzy
o alkoholu, związanych z nim niebezpieczeństw oraz propagowanie idei trzeźwości na terenie działania szczególnie wśród młodzieży.
Niesienie pomocy i doskonalenie umiejętności pomagania innym, zwłaszcza osobom mającym problemy związane z nadużywaniem alkoholu.
Współdziałanie z organizacjami i instytucjami rządowymi i samorządowymi w zakresie niesienia pomocy rodzinom w sytuacjach kryzysowych.
Udzielanie pomocy rodzinom dotkniętym przemocą fizyczna
i psychiczną, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Przewodniczący Komisji
Czesław Miłosz

OSI - OLAWA.INFO - Plan priorytetowy Dzielnicowego asp. Adama Stefanko

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin