Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | II Powiatowa Gala Talentów - ART-TALENT 2019 | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaUnijne miliony na żłobki w subregionie wrocławskim

- opublikowano: 15-03-2018

Znamy zwycięzców konkursu na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W środę, 14 marca beneficjenci z subregionu wrocławskiego wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, który przeprowadził Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Dzięki temu ponad 30,5 mln zł przeznaczonych zostanie na 793 miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych. 13 z 21 projektów zostanie zrealizowanych we Wrocławiu, a pozostałe w okolicznych miejscowościach. Nowe żłobki to okazja, by rodzice maluchów zyskali szansę na powrót do pracy.

Wspieramy Dolnoślązaków powracających na rynek pracy. Koszt opieki nad dzieckiem to niemały wydatek. Dlatego chcemy, żeby w naszym województwie pojawiło się zdecydowanie więcej żłobków i miejsc w klubach malucha – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Fundusze na rozwój lub wyposażenie żłobków i klubów malucha to nowość w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Dolnego Śląska. Obecnie trafiły do 21 projektodawców, ale do dziś zapadła decyzja o realizacji w sumie 42 projektów wartych 40,12 mln zł. Co pozwoli na utworzenie ponad 1 tys. miejsc w żłobkach i klubach malucha oraz zatrudnienie 112 niań.

W każdym rozstrzyganym konkursie nie tylko ważne są fundusze, które przeznaczamy na różne działania, ale przede wszystkim cel. A ten jest bardzo ważny, bo pozwoli na powrót do aktywności zawodowej rodziców i opiekunów maluchów, którzy są bez pracy, a także chcą wrócić na rynek po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy też wychowawczym, mają jednak problem z zapewnieniem opieki dla swoich pociech. Dlatego w ramach projektów, realizowanych na Dolnym Śląsku opieka będzie wiązała się z symboliczną opłatą 150-250 zł lub będzie bezpłatna – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Fundusze w ramach unijnej dotacji przeznaczane są na tworzenie oraz wyposażenie nowych żłobków i klubów malucha oraz uruchomienie dodatkowych miejsc w już istniejących placówkach, a także na sfinansowanie opieki świadczonej przez nianie. Wnioskodawcy pozyskane fundusze najczęściej przeznaczają na prace adaptacyjno-remontowe oraz zakup wyposażenia – mebli, zaplecza kuchennego, niezbędnego sprzętu do świadczenia opieki (w tym pomocy dydaktycznych, zabawek, a także na wyposażenie placów zabaw), ale nie tylko. Dzięki dotacji z DWUP finansowane są bieżące koszty opieki nad dziećmi, w żłobkach i klubach malucha prowadzone będą również dodatkowe zajęcia specjalistyczne m. in. z logopedą, psychologiem i fizjoterapeutą, a także rytmika.

Projekty konkursowe w subregionie wrocławskim (wartość 19,44 mln zł, dofinansowanie UE 16,45 mln zł):

Brzeg Dolny, Długołęka, Lądek-Zdrój, Wrocław, Wądroże Wielkie, Miękinia, Oleśnica – (wartość projektu ponad 4 mln zł, beneficjent: Województwo Dolnośląskie wraz z samorządami lokalnymi). W ramach projektu Dolnośląskie żłobki powstanie 186 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat. Realizatorem projektu jest Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej.

Brzeg Dolny, Wołów, Legnickie Pole – (wartość projektu 2,08 mln zł, beneficjent: Mersey). W ramach projektu Legnickie Pole, Wołów i Brzeg Dolny – nowe żłobki to nowe szanse na rynku pracy sfinansowana zostanie działalność 45 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Jelcz-Laskowice – (wartość projektu 1,33 mln zł, beneficjent: „Tuptuś” Justyna Śmiech, Alicja Sidor). W ramach projektu Pracuję, bo dziecko w żłobku wychowuję, sfinansowana zostanie działalność 32 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Oborniki Śląskie – (wartość projektu 809 tys. zł, beneficjent: Gmina Oborniki Śląskie). W ramach projektu Stworzenie miejsc opieki nad dziećmi w Integracyjnym Żłobku Miejskim „Pod Grzybkiem” szansą na powrót do pracy sfinansowana zostanie działalność 51 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Oleśnica – (wartość projektu 1,32 mln zł, beneficjent: BSS, partner: FFM Fundacja Fabryka Marzeń) W ramach projektu Mali odkrywcy na terenie gminy wiejskiej i miejskiej Oleśnica powstanie 40 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Strzelin – (wartość projektu 1,65 mln zł, beneficjent: Przedszkole Ekologiczne „Eko-Przedszkolak” Marta Konsencjusz). W ramach projektu Eko-Maluchy sfinansowana zostanie działalność 30 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Siechnice – (wartość projektu 907,88 tys. zł, beneficjent: Stokrotka Niepubliczny Żłobek Monika Mostowy-Hibner). W ramach projektu Stokrotka 2 - utworzenie niepublicznego żłobka w Groblicach sfinansowana zostanie działalność 20 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Wrocław – (wartość projektu 752 tys. zł, beneficjent: Minilandia Katarzyna Najorczyk). W ramach projektu Rodzice do pracy sfinansowana zostanie działalność 15 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Wrocław – (wartość projektu 658 tys. zł, beneficjent: Sogitto Joanna Lesicka). W ramach projektu Żłobek - aktywizacja zawodowa przedsiębiorczych mam sfinansowana zostanie działalność 21 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Wrocław – (wartość projektu 1,65 mln zł, beneficjent: Domino Joanna Rowińska, partner: Grupa Clue Michał Warzyniak). W ramach projektu Maluchy w żłobku - mamy w pracy sfinansowana zostanie działalność 30 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Wrocław – (wartość projektu 1,67 mln zł, beneficjent: Domino Joanna Rowińska,). W ramach projektu Złote maluszki sfinansowana zostanie działalność 30 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Wrocław – (wartość projektu 998 tys. zł, beneficjent: Małopolskie Centrum Edukacji Rafał Leśniak). W ramach projektu Lokomotywa – niepubliczny żłobek we Wrocławiu sfinansowana zostanie działalność 20 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat.

Żmigród – (wartość projektu 1,21 mln zł, beneficjent: Gmina Żmigród). W ramach projektu Utworzenie żłobka w gminie Żmigród szansą na aktywizację zawodową osób opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3 sfinansowana zostanie działalność 30 miejsc w żłobku.

***

Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Do tej pory dofinansowanie uzyskały 42 projekty w powiatach: bolesławieckim, legnickim, strzelińskim, górowskim, milickim, wołowskim, lubińskim, polkowickim, jaworskim, złotoryjskim, głogowskim, kłodzkim, zgorzeleckim, wrocławskim, oleśnickim, średzkim, trzebnickim, oławskim, lwóweckim, złotoryjskim, wałbrzyskim, świdnickim. To projekty warte 40,12 mln zł, w tym 34,06 mln zł dofinansowania Unii Europejskiej. W żłobkach i klubach dziecięcych powstanie 1.051 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dodatkowo zapewniona będzie opieka 112 niań. Niedawno DWUP ogłosił kolejny konkurs na kwotę blisko 27 mln zł.

Więcej informacji www.rpo.dwup.pl

Rzecznik Prasowy
Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 5. )
17-03-2018 ~ olka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na takiej wiosce jak Olawa ,nie potrzeba więcej zlobkow !!
16-03-2018 ~ OPAL ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Oława jak zwykle zaspała i pieniędzy nie dostała ,bo martwica tkwi w działaniach burmistrza ,który tylko na zdjęciach jako tako wychodzi wraz ,ze swoją ferajną BBS i PO i w końcu jest to Oławskie DNO !! !
16-03-2018 ~ olawianka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A gdzie Olawa !! !! !Nie zdziwie się jak tylko ktoś z PO dostanie dotacje,podobnie jak załatwianie studiow swoim dzieciom !! !
15-03-2018 ~ Jureczek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie bój się, zaraz ktoś powiązany towarzysko lub rodzinnie z BBSem taki żłobek otworzy i jeszcze dotację dostanie.
15-03-2018 ~ wrrrrr ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Oława co?Zaspała? Jeden żłobek miejski jak na tej wielkości miasto to jest kpina!

OSI - OLAWA.INFO - Unijne miliony na żłobki w subregionie wrocławskim

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin