Rusza budowa parkingu w systemie P&R przy ul. Różanej

- opublikowano: 15-03-2018

Rozpoczynamy realizację kolejnej ważnej inwestycji w naszym mieście – budowę parkingu w systemie „Parkuj i jedź” (P&R). Na powierzchni ok. 4200 m2 przy ul. Różanej powstanie 108 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, 130 stanowisk dla rowerów, 3 wiaty w tym 1 dla pasażerów oraz 2 na stojaki rowerowe. Wybudowany zostanie także chodnik wraz z dwukierunkową ścieżką rowerową do dworca PKP. Parking zostanie odpowiednio doświetlony oraz wyposażony w monitoring wizyjny.

Celem tej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz ułatwienie komunikacji w Oławie. Wartość wszystkich prac wynosi prawie 3 mln zł., a planowany termin zakończenia to wrzesień 2018 r. Umowy z wykonawcami w/w inwestycji zostały już podpisane. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014 – 2020.

źródło: UM Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 18. )
23-03-2018 ~ Rafał ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wy naprawdę nie macie co robić w tych urzędach ...
Jak nie piszecie tutaj to łazicie po Rynku w czasie pracy - pewnie w ramach obowiązków służbowych...
A o 16:05 już widać Was towarzysze w samochodach na skrzyżowaniu Wiejska-Karłowicza albo na Iwaszkiewicza do domu jedziecie ...
Niestety nie każdy burmistrz/wiceburmistrz wie a chyba powinien, że się ostentacyjnie takich głupot nie robi bo Wielki Brat patrzy ;)
23-03-2018 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anka bredzisz. Frischmann nie chce ciebie ani Magdy, tylko Andrzej i dobrze oboje o tym wiemy. Chyba, że Andrzej wystartowały do powiatu.
22-03-2018 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anka bredzisz. Frischmann nie chce ciebie ani Magdy, tylko Andrzej i dobrze oboje o tym wiemy. Chyba, że Andrzej wystartowały do powiatu.
22-03-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Czytając te komentarze, to można pośmiać się z niektórych propozycji. Przede wszystkim każdy powinien wiedzieć, że na Wiceburmistrza nie nadaje się osoba, która szybciej mówi niż myśli.
Ponadto ta osoba jest całkowitą porażka za wyjątkiem tego "pleć pleciugo byle co".
22-03-2018 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anka bredzisz. Frischmann nie chce ciebie ani Magdy, tylko Andrzej i dobrze oboje o tym wiemy. Chyba, że Andrzej wystartowały do powiatu.
22-03-2018 ~ wybora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do Wiemy kim jestem i kim wy jesteście
gościu za chiny ludowe Leszczyńska nie dogada się z Frischmanem, ona nie jest z tych co to siedzą cichutko i klaskają uszami jak się burmistrz uśmiechnie. Nie pieje z zachwytu na jego cześć jak ten zrobi kawałek chodnika, więc na wiceburmistrza nie nada się
19-03-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie interesuje mnie kim jesteś i kim wy jesteście, ale przypisywanie odpowiedzialności za basen poprzednikowi jest nieeleganckie (przypominam kto kogo namaścił na burmistrza)! Koszt przebudowy tego basenu opiewający na 25 000 000 zl. robi wrażenie i zapewne nowy burmistrz z poza BBS i PO powinien przeprowadzić w tej sprawie audyt.
19-03-2018 ~ Wiemy kim jestem i kim wy jesteście ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przypisują sobie obydwie dokonania burmistrza Frischmanna. Rozmowy które trwały wiele miesięcy, radne tu nic nie mogą, nie ten poziom stanowiska, funkcji, wiedzy i wykształcenia, zresztą Marszałek Przybylski prowadził takie rozmowy z wieloma samorządami na poziomie burmistrzów i wójtów. Ziółkowska co najwyżej czyta być może na bieżąco newsy poczty Urzędu Marszałkowskiego i wybiera to co dotyczy Oławy. Następnie błazenada z tą jazdą na rowerze, gdy wiadomo było, że burmistrz Frischmann rozpoczyna budowę ścieżek rowerowych na wałach.
Za basen odpowiada poprzednik, nawet na tym nie znacie się, próbujecie obydwie wbić szpilę obecnemu burmistrzowi, ale nie macie szans.
Powiedzmy sobie szczerze. Szczekanie Ziółkowskiej na sesji nic nie da, Pan Andrzej Mikoda i tak zostanie wiceburmistrzem. Zresztą Leszczyńska też próbuje, wiemy Andrzej jeszcze się wam ostał w Platformie, ale tak czy inaczej Andrzej będzie wiceburmistrzem.
19-03-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Najszerzej na rzecz naszych indyjskich braci działa Witek Sprytek. Rozdał im piękne mieszkanka komunalne, strychy. Dzięki czemu chatkę ma wyremontowaną.....ale już niedługo zapukają i do niego o świcie...trzymaj Wiciu harcerski niezbędnik przy sobie....bo nie znasz dnia i godziny..wiwat ziobro
19-03-2018 ~ wybora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anonimie jakie zasługi naszego zacnego burmistrza przypisują sobie radne ? budowę basenu za wiele milionów, a może szerokie działania na rzecz środowiska romskiego ?
19-03-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jedyną zasługą tych Pań jest reflex, wskoczyły do POciągu w odpowiednim czasie. I uwiły sobie ciepłe gniazdka. Wczesniej nic nie znaczyły...nie wygrały nawet konkursu recytatorskiego na poziomie zerówki. Takie lokalne ogórki...
18-03-2018 ~ Krzysztof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ziółkowska i Leszczyńska już teraz nie będą zbierać podpisów bo już wcześniej było za głośno z przypisywaniem sobie czyichś dokonań.
18-03-2018 ~ Witold ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z tymi dodatkowymi połączeniami pociągów to już stanowczo przesadziły. Burmistrz Frischmann rozmawiał od 3 lat o tym, a te dwie utrzymują że to ich sukces. Wstrętne i niedobrze mi się robi na ich widok. Zresztą do Jelcza Laskowic także uruchomili dodatkowe połączenia i przedłużyli do Biskupic. Te dwie dziewczyny zdecydowanie nie nadają się, skoro potrafią takie rzeczy.
18-03-2018 ~ Anonim ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I znowu Ziółkowska z Leszczyńską zaczną pisać, że to ich wielki sukces. Przypisywanie sobie zasług burmistrza Frischmanna to ich domena i znak rozpoznawczy.
17-03-2018 ~ do Pragmatyka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jakoś w Parku nie okradają. Moim zdaniem dobry pomysł tylko, dojście powinno być peronem który wychodzi daleko poza wiadukt, a nie na około.
17-03-2018 ~ ,,, ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pod wiaduktem tyle wolnego miejsca, z obu stron torow...
16-03-2018 ~ Wiochman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Mogli pod Tesco ten parking zrobić ;-)
16-03-2018 ~ Pragmatyk ( gość OSI) zgłoś naruszenie
250 m do dworca, trochę daleko i na takim zadupiu, że auta będą okradać. Brawo Wy !! !

OSI - OLAWA.INFO - Rusza budowa parkingu w systemie P&R przy ul. Różanej

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin