Pod naszym patronatem: Dni Koguta 2019 | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaDni Jelcza-Laskowic 2018

- opublikowano: 12-03-2018

W tym roku obchody Dni Jelcza-Laskowic zapowiadają się naprawdę wystrzałowo. 2 maja świętujemy podczas plenerowych koncertów, a 3 maja zapraszamy na koncert orkiestry symfonicznej pod batutą Macieja Niesiołowskiego.

Plan na 02.05.2018 roku wygląda następująco:
17.00 – zespół BIG UP!
19.00 – zespół LOKA
21.00 – gwiazda wieczoru Agnieszka Chylińska
22.30 – pokaz sztucznych ogni

Na wszystkie koncert zapraszamy na plac przy ulicy Basenowej w Jelczu-Laskowicach.

Muzyczny powrót Agnieszki Chylińskiej z płytą Forever Child i trasą koncertową Forever Child okazał się ogromnym sukcesem. Zapraszamy na koncert artystki w Jelczu-Laskowicach – 2 maja 2018r., Agnieszka Chylińska z pewnością przypomni nam czym jest prawdziwy, energiczny rock.

Nowa płyta to muzyczny powrót po siedmiu latach przerwy. „Forever Child” to zaskakująca i nieoczywista wypowiedź artystki, której twórczość zawsze cechowało przez nią samą ukute hasło: „nigdy taka sama”. Tym razem Agnieszka Chylińska postanowiła połączyć i zintegrować „pod jednym dachem” rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z nowoczesnym brzmieniem. Zwracając się muzycznie w stronę swoich początków artystka zaprasza nas w niezwykłą podróż.

„Forever Child” to ukłon w stronę wszystkiego co najpiękniejsze w najbardziej wyrazistych stylach muzycznych. Wyrazistych jak sama Agnieszka, która nieprzerwanie od dwudziestu lat zachwyca publiczność swoją konsekwencją w byciu „nigdy taką samą”.

Zespół Loka został założony w 2012 roku przez producenta muzycznego Kamila Mikułe i wokalistę Grzegorza Porowskiego (dawniej wokalista Rotary). „Prawdziwe powietrze” – pierwszy singiel zespołu i dotychczas największy hit grupy emitowany był na najwyższych rotacjach stacji radiowych i telewizyjnych. Na koncertach Loka wykonuje swój autorski materiał w skład którego wchodzi również utwór „Na jednej z dzikich plaż”. Zespół współpracuje czynnie ze znanymi muzykami i producentami czego owocem jest wydany 2017 roku singiel singiel „Atom Miłości”.

BIG UP! to zespół grający muzykę reggae w wypracowanym, charakterystycznym dla siebie stylu. Istnieją od listopada 2011 roku, a w jego skład wchodzą muzycy z Gniezna, Koła, Turku i Zbąszynia. Fakt, że wszyscy członkowie zespołu się spotkali jest skutkiem wielu nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, a mimo że nie znali się wcześniej , wyjątkowo dobrze do siebie pasują i wzajemnie się uzupełniają. Koncerty zespołu to kawał dobrej muzyki, z ciekawie zaaranżowanymi utworami, okraszonymi pozytywnym przekazem i energią płynącą prosto z wielkiego zespołowego serducha.

3.05.18:00 – hala sportowa CSiR

3 maja ostatniego dnia, impreza przeniesie się do hali sportowej CSiR, gdzie o godz. 18.00 będzie można posłuchać Koncertu Galowego „Z batutą i humorem przez świat” w wykonaniu Macieja Niesiołowskiego jako dyrygenta i prowadzącego.

Wystąpią dla Państwa:
MACIEJ NIESIOŁOWSKI – DYRYGENT
ANASTASIA KORNATIAK – SOPRAN – SOLISTKA OPERY LWOWSKIEJ
TATIANA WACHNOWSKA – MEZZOSOPRAN – SOLISTKA OPERY LWOWSKIEJ
ARTUR BANASZKIEWICZ – WIRTUOZ SKRZYPIEC

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 3 kwietnia w sekretariacie MGCK.

Maciej Niesiołowski – dyrygent – Po uzyskaniu dyplomu grał na wiolonczeli w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, grał w zespole kameralnym Con moto ma cantabile i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczko. Brał udział w kursach mistrzowskich w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent. Ukończył również studium managerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (dawniej SGPiS). W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, krótko był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. Z batutą i humorem, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Jest laureatem Nagrody Radiokomitetu (1989). Zdobył także prestiżową Nagrodę Publiczności Wiktor (1990).

MGCK w Jelczu-Laskowicach

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Dni Jelcza-Laskowic 2018
OSI - OLAWA.INFO - Program Dni Jelcza-Laskowic 2018

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin