Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaPola Nadziei - Wieczór przy świecach

- opublikowano: 18-02-2018

„Przyjaźń i miłość łagodzą stres, a nawet sprawdzili naukowcy, uśmierzają ból, bo w towarzystwie naprawdę bliskich ludzi wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.(...) Ciepłe relacje są równie ważne, jak prawidłowa dieta, aktywność fizyczna i sen. Brak bliskich więzi jest dla zdrowia równie katastrofalny, jak nadużywanie alkoholu, narkotyków, czy nałogowe palenie papierosów.” - pisze Hanna Hamer w artykule ”Warto porządkować życie, by nie przegapić tego,co ważne.”

Idąc dalej za myślą Hanny Hamer, przyjaźń, bliskie relacje, obecność – jest ważnym składnikiem utrzymania zdrowia, polepszenia jakości życia a nawet łagodzenie bólu. O tym ostatnim najwięcej wiedzą osoby chore a najbardziej pacjenci paliatywni hospicjum. Dostrzegając tę zależność i potrzeby swoich pacjentów, aby ulżyć w ich cierpieniu Hospicjum Domowe Archidiecezji Wrocławskiej już po raz 9 organizuje akcję „Pola Nadziei”, której jednym z głównych celów jest uwrażliwienie na cierpienie drugiego człowieka i okazanie chorym wsparcia finansowego, psychicznego, pokazania że się o nich myśli, pamięta , mówi o ich potrzebach i problemach.

Dzięki wspaniałym lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom w Oławie również ta akcja jest realizowana. Jednym z jej owoców jest „Wieczór przy świecach”, który odbył się już po raz 6 w naszym mieście. „Wieczór przy świecach” to zawsze spotkanie z muzyką, refleksją i sztuką, to finał konkursu plastycznego, jednocześnie spotkanie dzieci i młodzieży, wolontariuszy, pielęgniarek i lekarzy oraz sponsorów.

Hasło tegorocznych „Pól Nadziei” i jednocześnie temat prac konkursowych wymyśliły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kotowicach: „Każda kropla dobroci czyni morze nadziei”. Chociaż temat niełatwy, operujący symbolami i abstrakcjami młodzi ludzie pod okiem swoich nauczycieli chętnie podjęli to wyzwanie. Na konkurs wpłynęło aż 59 prac z 23 szkół z Oławy i powiatu oławskiego (podstawowe, gimnazjalne i średnie). Uczestnicy konkursu wiedzą, że najlepszym lekiem na ból serca, cierpienie fizyczne i lęk jest obecność drugiego człowieka.

Jury konkursowe uznał za najlepsze prace następujących uczniów:
kategoria - szkoły podstawowe:
I – Laura Połchowska – kl. VI SP nr 5 w Oławie
II – Natalia Gelger, kl. IV SP nr 1 w Oławie
III – Michał Szczepkowski – kl. VI SP nr 5 w Oławie

kategoria - szkoły gimnazjalne
I – Sandra Grabarczyk – kl. III gimnazjum – SP 6 w Oławie
II – Daria Olchówka – kl. III gimnazjum – SP 3 w Oławie
III - Gabriela Węgrzyn.

M.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Pola Nadziei - Wieczór przy świecach
OSI - OLAWA.INFO - I miejsce w kategorii szkół podstawowych
OSI - OLAWA.INFO - I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin