Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaSamoobsługowy alkomat także na Komisariacie Policji w Jelczu-L

- opublikowano: 16-02-2018

Poprawa bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez samorząd powiatowy i służby odpowiedzialne za porządek publiczny. Tym razem z inicjatywą wyszła i działania te wsparła firma Autoliv Poland, która za pośrednictwem oławskiego starostwa, przekazała samoobsługowe alkomaty Komendzie Powiatowej Policji w Oławie i Komisariatowi Policji w Jelczu-Laskowicach. Z urządzenia, które jest proste w obsłudze, skorzystać może każdy o dowolnej porze dnia lub nocy, bezpłatnie i bez potrzeby angażowania funkcjonariusza

Podczas spotkania, które odbyło się w dniu 15 lutego na Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach, zaprezentowano drugi z alkomatów przekazanych policjantom przez firmę Autoliv Poland, za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Oławie. Pierwszy taki alkomat od kilku miesięcy działa już w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

W spotkaniu wzięli udział Komendant Komisariatu w Jelczu-Laskowicach nadkom. Artur Dobrowolski, Komendant Powiatowy Policji w Oławie nadkom. Paweł Urbańczyk oraz starosta oławski Zdzisław Brezdeń. Jego celem było zachęcenie mieszkańców do korzystania z tych użytecznych urządzeń. Prewencyjnie, aby zminimalizować, a nawet zapobiec potencjalnym skutkom spożycia alkoholu.

Samoobsługowy alkomat, zamontowany wewnątrz Komisariatu w Jelczu-Laskowicach, tuż przy wejściu do budynku, jest dostępny dla każdego mieszkańca, o każdej porze dnia lub nocy. Przy alkomacie zawieszona jest plansza, na której opisano krok po kroku sposób użytkowania i obsługi tego urządzenia.

Przypomnijmy – identyczny alkomat dostępny jest również w widocznym i ogólnie dostępnym miejscu, w holu Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Został tam zamontowany kilka miesięcy temu. Oba urządzenia, za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Oławie, przekazała oławskim i jelczańsko-laskowickim policjantom firma Autoliv Poland, producent poduszek powietrznych i pasów, której misją jest również poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Teraz wszyscy mieszkańcy powiatu, nie tylko kierowcy, którzy zechcą sprawdzić stan swojej trzeźwości, mogą bezpłatnie przebadać się profesjonalnym alkomatem. Urządzenie już niejednokrotnie przydało się, a być może nawet uchroniło wielu kierowców, którzy dzień wcześniej spożywali alkohol, od utraty prawa jazdy lub co gorsza – spowodowania wypadku. Największe zainteresowanie tym sprzętem jest oczywiście w okresie świątecznym, np. sylwestrowo-noworocznym. Jednak nie tylko kierowcy korzystają z alkomatów, ale również pracownicy, mający ku temu powody, aby skontrolować stan trzeźwości przed udaniem się do zakładów pracy i przystąpieniem do wykonywania zadań służbowych.

Użytkowanie alkomatu nie jest skomplikowane i trwa bardzo krótko. Sposób korzystania z niego opisany jest na plakacie, zamieszczonym przy urządzeniu - prezentujemy go również na stronie internetowej, w załączniku.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Samoobsługowy alkomat także na Komisariacie Policji w Jelczu-L
OSI - OLAWA.INFO - Insrtrukcja obsługi

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin