Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaOławska Majówka 1 maja 2018 - Miasteczko

- opublikowano: 14-02-2018

Od kilku lat podczas Oławskiej Majówki prezentujemy najważniejszych i najbardziej cenionych artystów polskiego rocka oraz muzyki alternatywnej, którzy swoim repertuarem odbiegają od popularnych nurtów muzycznych, a jednak udowadniają, że mają setki tysięcy fanów. W ubiegłych latach gościliśmy m.in. KULT, HEY, LUXTORPEDĘ, LAO CHE, FISZ EMADE TWORZYWO, T.LOVE, MILOOPĘ. Już za kilka miesięcy - 1 maja zapraszamy na koncert ØRGANKA i Krzysztofa Zalewskiego. Na oławskiej majówkowej scenie staramy się prezentować też muzyków z lokalnego środowiska, w tym roku przypomnimy repertuar zespołu OK BAND oraz gościnnie zaprosiliśmy z pobliskiego Brzegu grupę bębniarzy BLACK DRUMS ICON. Zapraszamy na Oławską Majówkę.

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok pożniej do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt."Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 - 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki ktorej album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty.

W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w., ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

Krzysztof Zalewski -muzyk, kompozytor, autor tekstów, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres na scenie w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską płytą "ZELIG". To album wymagający, szukający nowych dróg, nie dający się zagrzebać w rutynie. O samym Zalewskim Brodka mówi: "Niezwykle utalentowana torpeda! Charyzma przeplatająca się w wielką wrażliwością życiową i muzyczną". W 2014 i 2015 stanowił jeden z filarów tras Męskie Granie. Obecnie Zalef pracuje już nad kolejnym albumem, a nowe piosenki sprawdza na żywym organizmie publiczności na koncertach.

OK BAND najdłużej działający zespołów przy Centrum Sztuki w Oławie (od 19 lat), prowadzony przez Krzysztofa Borowicza absolwenta wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Przedsięwzięcie artystyczne jest połączeniem warsztatów muzycznych z działaniem typowego zespołu. Zespół ma na swoim kilka interesujących projektów muzycznych, wydał 3 płyty, których producentem było Centrum Sztuki w Oławie: OK BAND z prezentacją znanych coverów muzyki POP i rocka, OK BAND świątecznie, W małym kinie. Podczas Majówki zespół zaprezentuje wybrane utwory z poszczególnych projektów: 8O`ława oraz covery znanych pop-rockowych przebojów w aranżacji Krzysztofa Borowicza.

BLACK DRUMS ICON
Powtarzalność i rytm są integralnymi, fundamentalnymi elementami rzeczywistości doświadczanej przez ludzi. Następstwo dnia i nocy oraz pór roku, bicie serca czy cykliczność płynów to jedynie niektóre przykłady tego wszechobecnego fenomenu, którym jest rytm. Pięcioosobowy zespół "Black Drums Icon", dawniej "One More Time Drums" wprowadza w tajniki rytmu przy pomocy własnoręcznie wytwarzanych bębnów. Spotkanie z nami gwarantuje niezapomniane wrażenia. Jak mówią o sobie sami: Jesteśmy grupą bębniarzy grający muzykę afrykańską-etniczną, których połączyła wspólna pasja do muzyki.

źródło: Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 8. )
15-02-2018 ~ leszeszek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie dość, że bryndza, to jeszcze za to zapłacimy. Głównym sponsorem oczywiście będzie ZWiK. W tym roku wybory to nie było podwyżki cen wody, ale prezes dostał podwyżkę, więc w przyszłym roku spodziewajcie się podwyżki cen wody jak zagłosujecie na BBS.
15-02-2018 ~ Zenek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Majówka i tak jest z reguły zimna i deszczowa szkoda prądu na lepsze zespoły.
Zobaczymy co na Dni Koguta. będzie.
15-02-2018 ~ olewianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Lipa to delikatnie powiedziane po prostu BRYNDZA.Franek jaki był taki był ale Majówka czy Dzień Koguta było na poziomie. Franek wracaj bo ten twój namaszczony jakoś nie czuje blusa. :*
14-02-2018 ~ Olo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na Dzień Kobiet, Majówkę i jeszcze parę różnych imprez....Nic innego jak już zaczęła się kampania burmistrza......za pieniądze miasta...czyli nasze.
14-02-2018 ~ Jacek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Moim zdaniem naprawdę super! Nowe zespoły, które w Oławie jeszcze nie grały.
14-02-2018 ~ TEOLOG ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przecież trzeba będzie zorganizować pożegnanie lata z prezentacją kandydatów do rady miejskiej i makiety?
14-02-2018 ~ derek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale lipa w porównaniu z poprzednimi latami, gdzie i tak z roku na rok było tylko gorzej. Bo czasy kiedy do Oławy przyjeżdżał Kult, T-Love, itp. minęły już dawno. Teraz spraszają jakieś nudziarstwo.
14-02-2018 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Lipa na maxa widać że miasto nie ma kasy na imprezy.

OSI - OLAWA.INFO - Oławska Majówka 1 maja 2018 - Miasteczko

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin