Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaAkcja Zima na drogach powiatowych

- opublikowano: 15-12-2017

Zima za pasem, więc zarządcy dróg przygotowali się na ewentualność wystąpienia zjawisk atmosferycznych, towarzyszących tej porze roku, aby utrzymać ulice w należytym stanie, zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami. Akcja „Zima” na drogach powiatowych potrwa do 31 marca 2018.

Zarządzający siecią przeszło 268 kilometrów ulic, Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie, uruchomił telefon alarmowy, na który w sytuacjach kryzysowych przez całą dobę, przyjmowane są wszelkie sprawy, związane z zimowym utrzymaniem dróg na terenie powiatu oławskiego: nr 71-303-30-19.

Do zimowego utrzymania dróg należą prace, mające na celu zmniejszenie lub ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego, wywołane takimi czynnikami atmosferycznymi, jak śliskość zimowa i opady śniegu. Informacje o powstawaniu ewentualnych utrudnień w ruchu, spowodowane zimowymi warunkami, na drogach powiatowych i innych, należy zgłaszać do Powiatowego Zarządu Drogowego w Oławie. Pozyskane w ten sposób informacje pracownicy PZD przekażą zarządcom odpowiedzialnym za poszczególne drogi.

Należy również pamiętać, że praca drogowców ma na celu łagodzenie skutków zimy na drogach i możliwą na dany moment poprawę bezpieczeństwa.

- Warunki zimowe jednak zawsze będą należały do trudniejszych niż warunki letnie i bezpieczeństwo podróży wymaga niezbędnych zasad - właściwego zachowania kierowców, posiadania odpowiednich opon, dostosowania prędkości do warunków na drodze, a także zwiększonej uwagi podczas szczególnie trudnej pogody - radzi Wojciech Drożdżal, kierownik PZD w Oławie.

Na zimowe utrzymanie dróg i chodników, w ubiegłym roku ogłoszono przetarg i wyłoniono wykonawców, więc w trakcie sezonu zimowego PZD będzie zlecał prace firmom zewnętrznym. Ogółem planem zimowego utrzymania dróg objęto drogi o nawierzchni twardej o długości blisko 243 km, wyłączone są natomiast drogi o nawierzchni gruntowej (ich długość to ponad 26 km). Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie realizuje prace, związane z zimowym utrzymaniem dróg, w systemie zleconym. Podzielono je na zadania:
* odśnieżanie dróg powiatowych, wynajem nośników - samochodów pod pługi odśnieżne wraz z przygotowaniem powierzonego sprzętu;
* kompleksowe zimowe utrzymanie dróg i chodników poprzez posypywanie i odśnieżanie na terenie miasta Oławy, gminy Domaniów i części gminy Oława (lewy brzeg Odry);
* kompleksowe zimowe utrzymanie dróg i chodników poprzez posypywanie i odśnieżanie na terenie miasta i gminy Jelcz-Laskowice oraz w drugiej części gminy Oława (prawy brzeg Odry).

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin